Науковий каталог «Газети України 1917–1920 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І.Вернадського»

Поділитися: 

До уваги журналістів, учених, бібліотечних працівників, а також усіх, хто цікавиться історією української преси!

Науковцями НБУВ підготовлено ретроспективний каталог «Газети України 1917–1920 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», актуальність і необхідність опублікування якого зумовлені потребою укладання якомога повної бібліографії часописів означеного періоду – одного з найскладніших часів вітчизняної історії, коли на території України феєрично змінювалася влада, а становлення та розвиток вітчизняної преси відбувалися за різних форм державності, в умовах діяльності національних урядів, утвердження радянської влади.

Каталог охоплює різноманітний репертуар тогочасної газетної періодики, включно з виданнями української діаспори, та подає повні бібліографічні описи 1 327 газетних видань, що зберігаються у відділі газетних фондів НБУВ. Назви газет розташовано за алфавітом, бібліографічний опис видань здійснено мовою оригіналу. Усі зміни в назві, підзаголовку, періодичності, місці видання тощо відбито у відповідних рубриках.

До складу науково-довідкового апарату ретроспективного каталогу включено п’ять допоміжних покажчиків: іменний (до нього входить словник псевдонімів і криптонімів), географічний (перелік всіх назв газет, що виходили в певному населеному пункті впродовж означеного періоду), алфавітний (усі назви за алфавітом), хронологічний, а також покажчик мов видання. У додатку наведено перелік українських газет, виданих за межами сучасної України в 1917–1920 рр.

Ознайомитися з каталогом «Газети України 1917–1920 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського» можна в читальному залі відділу довідково-бібліографічного обслуговування (пр. 40-річчя Жовтня, 3) згідно з режимом роботи НБУВ.

Нагадаємо, що НБУВ і раніше долучалася до справи публікування покажчиків газет. Українські газети 1917–1920 рр. відображено в таких виданнях:

 

Відділ газетних фондів