Пожежа в будівлі Інституту наукової інформації з суспільних наук РАН

Поділитися: 

Пожежа в будівлі Інституту наукової інформації з суспільних наук (ІНІОН РАН), де розміщується одна з найбільших бібліотек Росії, сталася ввечері 30 січня.

Пожежу гасили майже дві доби. За цей час обвалилася покрівля площею приблизно 1 тис. м2. Будівля інституту вистояла, однак, за свідченнями фахівців, існує ймовірність внутрішніх обвалів. Російські інтернет-ЗМІ повідомляють, що підземні поверхи, де зберігалися книжки з унікальної колекції ІНІОН, заповнені тоннами води. Президент РАН Володимир Фортов повідомив агентству "Интерфакс", що під час пожежі було втрачено п’яту частину бібліотечних фондів.

Тож нині найголовніше для наших російських колег – врятувати решту безцінних книжок, старовинних рукописів, колекції газет та журналів, літератури слов’янськими мовами.

Нагадаємо, що формування книжкової колекції було розпочато після Жовтневої революції, коли тодішня влада більшовиків направила до Європи та США спеціальну делегацію, аби вивчити досвід з цього питання. З часом бібліотека сформувала унікальні колекції, зокрема: рукописів, прижиттєвих видань Шекспіра, фрагментів готської бібліотеки, газет і журналів, книг з історії, соціології, філософії, іноземних видань 60–80-х рр. ХХ ст.

Що ж стало причиною пожежі? На це запитання відповідь буде дана після перевірки спеціальною комісією Міністерства надзвичайних ситуацій РФ. Однак уже сьогодні серед ймовірних причин називають, зокрема, несправність електрообладнання, системи протипожежної безпеки, автоматичного комплексу гасіння вогню. Окрім того є претензії до повноти й своєчасності заходів пожежного нагляду з боку окружного управління МНС.

Уболіваючи за долю книжкових колекцій ІНІОН, поглянемо прискіпливіше на якість безпеки наших вітчизняних унікальних книгосховищ.

Прес-служба НБУВ