Дмитро Васильович Малаков

Довголітня дружба пов‘язує Відділ образотворчих мистецтв Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з відомим українським краєзнавцем Дмитром Васильовичем Малаковим.

Корінний киянин, блискучий знавець історії нашого міста і його пам‘яток, видатний вчений, Дмитро Васильович своє життя, дивовижний талант присвятив дослідженню й популяризації української культури і, зокрема, історії Києва. Інженер за освітою (1960 року закінчив Київський інженерно-будівельний інститут), за покликом душі – дослідник історії української культури і краєзнавець, Дмитро Васильович з 1992 р. працює в музеї історії Києва.

Дмитро Васильович є справжнім меценатом Відділу образотворчих мистецтв, який постійно дбає про поповнення й збагачення фондів НБУВ. 1996 р. він подарував безцінну колекцію графічних творів свого старшого брата, класика українського образотворчого мистецтва, одного з найкращих майстрів ліногравюри другої половини ХХ ст. Георгія Васильовича Малакова (1928–1979). Згодом Дмитро Васильович подарував й дошки-кліше видатного майстра, які доповнили колекцію, що стала окрасою фондів бібліотеки. Саме на матеріалах цієї унікальної колекції науковим співробітником Відділу образотворчих мистецтв Наталією Юріївною Белічко був виданий науковий каталог колекції, який, крім вступної статті, містить надзвичайно цікаві й зворушливі спогади друзів і колег Георгія Васильовича Малакова, що були зібрані й відредаговані за допомогою Дмитра Васильовича, а згодом, написана й успішно захищена кандидатська дисертація, присвячена творчості видатного художника.

До Відділу образотворчих мистецтв Дмитро Васильович Малаков передав і унікальну колекцію сірникових етикеток, яку все життя збирав його батько –Василь Федорович Малаков (1902–1988), й аналогів якій, принаймні, в Україні немає, а Інституту рукописів НБУВ подарував батькові п‘єси та добірку листів до художника Георгія Малакова від його шанувальників.

З початку 1970-х рр. Дмитро Васильович Малаков активно виступає як автор багатьох надзвичайно цікавих публікацій та ґрунтовних історичних, краєзнавчих, мистецтвознавчих досліджень. Кожне своє видання (путівники, альбоми, монографії, спогади) він одразу після їх виходу у світ обов‘язково дарує Відділу образотворчих мистецтв. Подарував Дмитро Васильович і чимало книг із своєї багатої бібліотеки. Дарує тихо, без галасу, завжди з чарівною посмішкою і доброзичливістю.

До 700-річчя від дня народження великого італійця Джованні Боккаччо, що відзначатиметься 2013 р. Дмитро Васильович мріє видати, у свій час не схвалені радянськими функціонерами, блискучі ілюстрації до «Декамерону», виконані Георгієм Васильовичем Малаковим. Співробітники Відділу образотворчих мистецтв з нетерпінням чекають цієї події, адже кожна гравюра, кожний альбом або монографія, подаровані Дмитром Васильовичем Малаковим збагачують фонди національної книжкової скарбниці й користуються постійним попитом у її відвідувачів.

Міцного Вам здоров‘я і творчих успіхів, вельмишановний Дмитре Васильовичу, низький уклін і щира дяка!

Контактна інформація

Корпус №2, вул. Володимирська 62, 3-й поверх, к. 302.
9.15 - 18.00 (понеділок - субота)