Відкриття виставкового проекту «Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни» (до 100-річчя від початку Першої та 75-річчя від початку Другої світових воєн)

Поділитися: 
Дата події: 
5-09-2014

ПРЕС-РЕЛІЗ
Меморіального комплексу
«Національний музей історії Великої Вітчизняної
війни 1941-1945 років»

Відкриття виставкового проекту «Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни»
(до 100-річчя від початку Першої та 75-річчя від початку Другої світових воєн)

5 вересня 2014 року о 12 годині у головному корпусі Меморіального комплексу відбудеться презентація виставкового проекту «Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни», до створення якого долучилися: Національний музей історії України, Національний Києво-Печерський історико-культурний заповідник, Музей однієї вулиці, Музей історичних та культурних реліквій родини Шереметьєвих, Музей «Православна Україна» Київської Митрополії УПЦ, Центральний державний архів громадських об’єднань України, Центральний державний історичний архів України (м. Київ), Центральний державний кінофотофоноархів України ім. Г.С. Пшеничного, Всеукраїнське громадське об’єднання «Союз «Народна пам’ять».

Світові війни забрали життя майже 75 млн людей, 55 млн осіб отримали поранення.

 «... Тільки диявол, нечистий дух міг так по-демонськи спотворити, знівечити коротке людське життя, наповнити його стражданнями, яких би вистачило для сотень поколінь роду людського», – занотував 28 липня 1944 р. у своєму щоденнику, нині представленому в експозиції, майбутній відомий український письменник та громадський діяч Олесь Гончар. 

Виставка складається з прологу, основної частини та епілогу. В основі автентичні пам’ятки, більшість з яких експонується вперше. Серед героїв  виставки – генерал Семен Краснопєвцев, командир партизанського з’єднання Сидір Ковпак, сержант Григорій Дахненко, червоноармієць Захарій Остапенко, на долю яких випало дві світові війни. Відвідувачі виставки можуть побачити фото зруйнованої у Першу світову церкви в Дюнкерку на півночі Франції, знищеного 9 серпня 1945 р. ядерним вибухом католицького собору Уракамі в японському місті Нагасакі, культові предмети із зруйнованого у 1941 р. Успенського собору Києво-Печерської лаври, Біблію видання першої чверті  ХІХ ст.

Основний документальний масив виставки не має хронологічного структурування, бо не може бути упорядкований хаос кривавого виру війни.

Завершує виставковий проект фотолітопис подій 2013-2014 років, які відбувалися на Майдані, в Криму, а тепер розгортаються на Сході, де Україна веде нерівний бій за власне місце серед суверенних держав і народів, якого не вдалося здобути впродовж попередніх сторіч. Світлини фоторепортерів Єфрема Лукацького, Максима Дондюка та інших повертають нас до подій сьогодення.

Виставка розрахована на широке коло відвідувачів. Вона ставить за мету ще раз акцентувати антилюдський, антигуманний характер світових воєн,  застерегти від невиваженості, популізму, а також закликати до єдності, консолідації, взаєморозуміння, обов’язку берегти мир.

 

Науково-просвітницький відділ музею

   Тел. 285-94-52 (Філатова Наталя)

   Адреса: 01015, Україна, м. Київ, вул. Лаврська, 24

   admin@nmhpw.kiev.ua

   www.warmuseum.kiev.ua

 

Фотоматеріали: 
Відкриття виставкового проекту «Апокаліпсис ХХ століття. Світові війни» (до 100-річчя від початку Першої та 75-річчя від початку  Другої світових воєн)