XV Міжнародний з’їзд славістів у Мінську

Поділитися: 
Дата події: 
20-12-2013 до 27-12-2013

Визначна подія у науковому та культурному житті всіх слов’янських народів відбудеться у Мінську. З 20 по 27 серпня столиця Білорусі прийматиме XV Міжнародний з’їзд славістів.

Форум проводиться у слов'янських країнах кожні п’ять років, починаючи з 1929 р. У цьому році гостей авторитетного заходу вперше прийматиме Мінськ.

Серед учасників з’їзду будуть присутні провідні спеціалісти у галузі славістики з усього світу – понад 600 науковців із слов’янських та неслов’янських країн. Традиційно на З’їзді вчені обговорюють проблеми історії і культури слов´янських народів, мовознавства, літературознавства, етнології та фольклористики, а також діляться відкриттями та досягненнями.

Цьогорічний форум буде присвячений актуальним напрямам розвитку славістики початку XXI століття у взаємодії з тенденціями сучасного гуманітарного розвитку суспільства.
Програма З’їзду включає пленарні та секційні засідання, презентації проектів, круглі столи, роботу спеціальних комісій, акредитованих при Міжнародному комітеті славістів. Зокрема, на форумі буде представлена виставка славістичної літератури, виданої вченими України за останні п'ять років – «Українське  слов’янознавство».

Провідні українські науковці беруть участь у з’їздах на постійній основі з часів здобуття незалежності нашою державою. В Мінську українська делегація буде представлена багатьма визначними вченими України. Зокрема, у форумі візьмуть участь український літературознавець, директор Інституту літератури імені Тараса Шевченка НАН України М.Г. Жулинський, директор Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології ім. М. Т. Рильського НАН України академік НАН України Г.А. Скрипник, голова Українського комітету славістів почесний генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського академік НАН України О.С. Онищенко.

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського (НБУВ) є базовою установою в діяльності Українського комітету славістів. Цього року вчені НБУВ разом із славістами Великобританії, Німеччини, Білорусі та Росії обговорять на З’їзді питання започаткування «Інтегрованого електронного славістичного фонду бібліотек світу», а також виступатимуть організаторами Круглого столу «Тарас Шевченко: національний вимір і світовий контекст», приуроченого до 200-річчя з дня народження Кобзаря.

Спеціально до з’їзду НБУВ видано три випуски наукового збірника  «Слов’янські обрії», що містять доповіді членів української делегації, а також присвячені питанням створення інтегрованого електронного ресурсу слов’янських бібліотечних фондів, особливостям дослідження фондів бібліотек слов’янських країн.
Такі визначні події, як XV Міжнародний з’їзд славістів, мають неоціненне значення для розвитку науки, підтримки слов'янської ідентичності, а також сприяють накопиченню і поширенню знань про слов'янознавство у всьому світі.