«Велике і Величне» в Мистецькому Арсеналі. Що охороняв на виставці спецпідрозділ «Титан» (відео)»

Назва ЗМІ: 
ICTV
Дата публікації: 
31 липня 2013 р.

Сьогодні офіційно розпочалася центральна мистецька подія до 1025-річчя Хрещення Русі. В Мистецькому Арсеналі – проект «Велике і Величне».

Відвідувачам пропонують крізь призму мистецтва поглянути на цивілізаційний вплив християнства і розвиток культури. Серед тисячі унікальних експонатів виставки чільне місце посідають твори сакрального мистецтва.

Вперше за межами Львівщини представлені ікони доби Ренесанс з музею «Дрогобиччина». Це єдині оригінали, вцілілі до сьогодні. ЮНЕСКО свого часу внесла церкву Дрогобича до списку Всесвітньої спадщини.

Ексклюзивно збереглися царські врата - дерев’яне різьблення у вигляді генеалогічного дерева Христа, що росте з Ієссея – батька царя Давида.

Відомо, що роботи самбірського іконописця Федуска були чудотворними. За їх допомогою лікував свого сина імператор Микола ІІ. На виставці також представлена ікона «Трійця старозавітна».

Рукопис з першим українським перекладом канонічного Євангелія привезли на один день. Охоронв святиню зі зброєю спецпідрозділ «Титан».

//ICTV

Контактна інформація