Хрещення України - Русі та його історико-культурне значення

 Хрещення України-Русі — процес прийняття і поширення християнства у  Київській Русі. Ключова подія — масове хрещення у 988 році мешканців Києва, а згодом і інших міст держави князем Володимиром I Святославовичем, у результаті чого християнство стало провідною релігією на Русі. 
    Запровадження християнства на Русі сприяло зміцненню державності, поширенню писемності, створенню визначних пам'яток літератури. Під його впливом розвивалися живопис, кам'яна архітектура, музичне мистецтво, розширювалися і зміцнювалися культурні зв'язки Русі з Візантією, Болгарією, країнами Західної Європи. 
    Відділом соціокультурної діяльності підготовлено електронну та книжкову тематичні виставки «Хрещення України - Русі та його історико-культурне значення».  До виставки увійшли видання кінця IXX та початку X XI століть, які висвітлюють питання з історії Русі, релігії та християнства на теренах України, також  вплив християнства на культурне та політичне життя Київської Русі. Виставка містить багато видань української діаспори виданих в Америці ,Бельгії, Британії, Італії, Канаді, Німеччині за часів Радянського Союзу.

 

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
PDF icon презентація виставки6.77 МБ