Нові надходження довідково-бібліографічних видань до відділу науково-бібліографічної інформації

Нові надходження довідково-бібліографічних видань до

відділу науково-бібліографічної інформації

 

Фізико-математичні науки

 

1. І слово проситься у вірш… Віталію Міхалевському – 55 : біобібліогр. покажч. / упоряд. В. О. Мельник ; Хмельниц. обл. орг. НСПУ, Хмельниц. обл. об-ня ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка, Хмельниц. ОУНБ. – Хмельницький : ФОП Цюпак А. А., 2016. – 100 с.

Видання знайомить з життєвим і творчим шляхом поета, члена Національної спілки письменників України, науковця, кандидата фізико-математичних наук, громадського діяча В. Ц. Міхалевського. Виокремлено публікації громадсько-просвітницького напряму та про участь у громадському житті краю. Матеріали покажчика відображають публікації за 2003–2016 роки. Довідковий апарат складається з іменного покажчика, списку використаних періодичних видань і списку нестандартних скорочень.

Шифр НБУВ: Ва811432

Шифр ВНБІ: д М69

 

Техніка та технічні науки в цілому

 

2. Леонід Францович Політанський : корот. біобібліогр. покажч. / уклад.: А. П. Саміла, В. Ф. Бердега, В. В. Лесінський ; Чернівец. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, Каф. радіотехніки та інформац. безпеки. – Чернівці, 2020. – 64 с. : фот.

Біобібліографічний покажчик містить інформацію про основні віхи життя, виробничої та науково-педагогічної діяльності відомого українського вченого – доктора технічних наук, професора, завідувача кафедри радіотехніки, інформаційної безпеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леоніда Францовича Політанського. Видання побудовано за хронологічним принципом і видами видань: патенти, авторські свідоцтва, дисертації, наукові статті, тези конференцій, монографії, підручники, навчальні посібники. Окремими розділами подано статті у журналах, що входять до науково-метричних баз даних WoS та/або Scopus; статті в інших закордонних виданнях; статті у фахових виданнях України; тези міжнародних (англомовних) конференцій, що індексуються науково-метричними базами даних WoS або Scopus; тези міжнародних і всеукраїнських конференцій. Наведено біографічну довідку з оглядом життєвого, наукового та педагогічного доробку вченого.

Шифр НБУВ: Ва845654

Шифр ВНБІ: д П50

 

Будівництво

 

3. Професор Леонід Йосипович Дворкін (до 80-річчя) : біобібліогр. покажч. / уклад. Л. І. Ніхаєва ; авт. передм. Є. М. Бабич ; М-во освіти і науки України, Нац. ун-т водного господарства та природокористування, Акад. будівництва України. – Рівне, 2020. – 111 с. : фот.

У покажчику подано біографічний нарис, анотації монографій, довідників, підручників і посібників Заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії будівництва, доктора технічних наук, професора Л. Й. Дворкіна. Більше 900 статей і доповідей опубліковано у наукових журналах, збірниках наукових праць, матеріалах конференцій. Одинадцять монографій видано в Сполучених Штатах Америки та країнах Європейського Союзу. В його творчому доробку більш ніж 120 авторських свідоцтв і патентів на нові матеріали та способи їхнього отримання. Наведено тематику дисертаційних робіт, виконаних під керівництвом професора, та список його співавторів. Випускниками наукової школи професора Л. Й. Дворкіна є 27 кандидатів і 1 доктор наук.

Шифр НБУВ: Ва839822

Шифр ВНБІ: д Д24

 

Охорона здоров’я. Медичні науки

 

4. Павло Миколайович Майструк. На сторожі раціонального харчування : біобібліогр. покажч. / уклад.: Л. Є. Корнілова, Г. П. Майструк, О. О. Терлецька ; Нац. наук. мед. б-ка України. – Київ, 2019. – 64 с. : фот. – (Медична біографістика).

Представлено біографічний портрет відомого гігієніста, доктора медичних наук, керівника Київського науково-дослідного інститута харчування Павла Миколайовича Майструка. Книга містить бібліографію праць, матеріали про його життя та діяльність (1958–1989). Біобібліографічний покажчик включає хроніку життя науковця, статтю про його життя, діяльність. У бібліографії структурно представлено: монографії; методичні рекомендації, інформативні листи; статті з наукових збірників, матеріалів наукових конференцій і періодичних видань; видання за редакцією П. М. Майструка. З наукового доробку вченого було виявлено 138 друкованих праць. Також представлено копії основних положень і висновків докторської дисертації «Криль – нове джерело повноцінного білка та можливості його застосування в раціональному та лікувально-профілактичному харчуванні». Допоміжний апарат включає хронологічний покажчик робіт, іменний покажчик співавторів.

Шифр НБУВ: Ва840777

Шифр ВНБІ: д М14

 

5. Цимбалюк В. І. Світочі української медицини / В. І. Цимбалюк, П. І. Червяк ; Нац. акад. мед. наук України. – Київ : Просвіта, 2019. – 320 с. : фот.

Видання містить короткі нариси життя, дані про внесок українських учених-медиків і лікарів у медицину. Через життєписи висвітлено визначальну роль українців у творенні медицини країн, у складі яких перебувала Україна. Подано біографічні довідки про видатних учених і лікарів, яким довелося працювати не тільки в Україні, а й за велінням долі поза її межами. Це лікарі проукраїнського світу, скіфської доби, часів Київської русі, середньовіччя й наших часів. Зокрема, засновник першої в Київській Русі лікарні в Печерському монастирі – Агапіт Печерський; лікар проукраїнського стародавнього світу Агастій; чернець Києво-Печерської лаври – Алімпій; засновник першого Печерського монастиря в Києві – Антоній Печерський Преподобний; учений-енциклопедист, один з основоположників акушерства, педіатр, ботанік, фітотерапевт, просвітитель ХVІІІ ст. – Нестор Максимович Амбодик-Максимович; анатом, гістолог – Володимир Олексійович Бец; офтальмолог – Адам Беднарскі; хірург, фахівець з медичної кібернетики, письменник – Микола Михайлович Амосов та інші. Подано етичне зобов’язання давньогрецького лікаря, яке умовно приписується Гіппократу, – «Клятва Гіппократа».

Шифр НБУВ: Вс66627

Шифр ВНБІ: Р(4УКР)дя2 Ц61

 

Cуспільні науки в цілому. Соціологія. Статистика. Демографія

 

6. Рівні права – рівні можливості (гендерна рівність) : бібліогр. посіб. / уклад. В. Вовк ; авт. вступ. ст. Л. Копан ; ред.: В. Кучерява, Н. Лінкевич ; М-во культури, молоді та спорту України ; Держ. б-ка України для юнацтва. – Київ, 2019. – 92 с.

Посібник створений для того, щоб розвінчати стереотипні уявлення про ролі жінок і чоловіків у родині та суспільстві, сформувати світогляд молодого покоління, вільний від гендерних упереджень. Видання складається з трьох розділів, кожний з яких містить підрозділи, що надають інформацію та бібліографічні дані. Завершує кожний розділ список бібліографічних джерел, який слугує інформаційним доповненням наведеного матеріалу. Довідковий апарат включає іменний покажчик і додатки.

Шифр НБУВ: Ва842609

Шифр ВНБІ: С5я1 Р49

 

Історія. Історичні науки

 

7. Вакулишин С. Три роки з історії Києва. 1913; 1939–41 : енциклопед. довід. / С. Вакулишин. – Київ, 2020. – 240 с. : фот.

У виданні оригінально співставлено дві унікальні точки в історії міста ХХ ст. Життєдіяльність Києва різнобічно висвітлюють понад 620 коротких довідок.

Зміст: Від укладача; Київ – 1913 року; Осінь 1939 – осінь 1941. Київ перших двох років Другої світової війни.

Шифр НБУВ: Ао276255

Шифр ВНБІ: Т3(4УКР-К)я2 В14

 

8. Гаврилів Б. Лауреати обласної премії імені Івана Вагилевича / Богдан Гаврилів, Володимир Любінець ; літ. ред.: Ю. Угорчак, О. Василечко, Уляна Гриценко ; Івано-Франків. обл. орг-ція Укр. т-ва охорони памяток історії та культури, Івано-Франків. обл. орг-ція Нац. спілки краєзнавців України. – Вид. 2-ге, допов. – Івано-Франківськ : Тіповіт, 2011. – 78 с. : фот.

Зміст: Передмова; Коротка біографія Івана Вагилевича (1811–1866); Вшанування пам’яті Івана Вагилевича; Обласна премія імені Івана Вагилевича; Список Лауреатів обласної премії ім. І. Вагилевича (1990–2011); Активісти нагороджені державними нагородами за поданням обласної організації УТОПІК; Біографія лауреатів пам’яткознавчої премії імені Івана Вагилевича (1990–2011).

Шифр НБУВ: Ва753988

Шифр ВНБІ: Т3(4УКР-ІВА)дя2 Л28

 

9. Історик, педагог, краєзнавець Анатолій Кононович Лисий : до 75-річчя від дня народж. : зб. матеріалів / уклад. О. Ю. Антонюк ; ред. С. В. Лавренюк ; відп. за вип. Л. Б. Сеник ; Упр. культури і мистецтв Вінниц. облдержадмін., Вінниц. ОУНБ ім. К. А. Тімірязєва. – Вінниця, 2019. – 148 с. – (Вчені нашого краю).

У збірнику висвітлено життєвий шлях і наукові здобутки Анатолія Кононовича Лисого – історика, педагога, краєзнавця Поділля. Метою видання є здійснення повного зібрання досліджень, розвідок, публікацій А. К. Лисого. Збірник складається з текстової та бібліографічної частин. До книги також увійшли повні тексти 4 опублікованих статей науковця та розділ «Миті життя з ювіляром вустами колег, друзів, однодумців». Бібліографічна частина покажчика складається з трьох розділів, у яких вміщено описи наукових, науково-краєзнавчих досліджень, методичних матеріалів, навчальних програм, видань, у яких А. К. Лисий виступає упорядником, членом редколегій, відповідальним за випуск, рецензентом. Окрім цього представлено інформацію про статті, надруковані в наукових збірниках, матеріалах конференцій і періодичних виданнях. Також до збірника увійшли література й електронні ресурси про життя та діяльність науковця, цитування та згадування його наукових праць у монографіях, бібліографічних покажчиках, статтях. Допоміжний апарат складається з іменного покажчика.

Шифр НБУВ: Ва847024

Шифр ВНБІ: д Л63

 

10. Марочко В. 1932–1933: Хроніка Голодомору в Україні / В. Марочко, О. Мовчан ; передм. В. Верстюк. – Київ : КЛІО, 2020. – 296 с.

Видання відображає хроніку подій, що відбувались в Українській РСР у 1932–1933 рр., зокрема про Голодомор. Автори на основі величезного обсягу матеріалів відновили послідовність подій, що вилились у небачені до цього злочини комуністичної влади проти українського народу. Допоміжний апарат – іменний покажчик і список скорочень.

Шифр НБУВ: Вс67606

Шифр ВНБІ: Т3(4УКР)61я2 М28

 

11. Таран Л. В. Страницы жизни и творчества : библиогр. указатель / Л. В. Таран ; рец.: С. В. Кульчицкий, А. П. Рент ; Нац. союз краеведов Украины. – Киев, 2021. – 84 с. : фот.

Видання присвячено 85-річчю з дня народження доктора історичних наук, лауреата премії ім. Н. П. Василенка, ветерана української історіографії – Лідії Валентинівни Таран, висвітлює її педагогічну, наукову і громадську діяльність. Більшість свого життя вона віддала викладацькій діяльності у двох вищих учбових закладах України, дослідженню світової й української історіографії.

Видання включає: розповідь Л. В. Таран про свою родину та життя; «Витяг з протоколу засідання відділу історії України НАН України» на захист докторської дисертації Л. В. Таран; рецензію Варужана Погосяна, відгуки на дисертацію, автореферати дисертації; літературу про автора та відгуки про неї; бібліографію з 1964 по 2021 роки.

Шифр НБУВ: Ва846929

Шифр ВНБІ: д Т19

 

Держава і право. Юридичні науки

 

12. Політична корупція в парламентській діяльності: природа, прояви, запобігання : глосарій основних термінів / авт. кол.: В. А. Гошовська [та ін.] ; за заг. ред. В. А. Гошовської, Л. А. Пашко ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України. – Київ, 2019. – 116 с. – (Наукова школа вітчизняного парламентаризму).

Запропоновано основні терміни, які віддзеркалюють аспекти такого соціального явища, як політична корупція в парламентській діяльності. Видання підготовлено членами Наукової школи вітчизняного парламентаризму кафедри парламентаризму та політичного менеджменту Національної академії державного управління при Президентові України. Допоміжний апарат складається зі списку використаних джерел, алфавітного покажчика.

Шифр НБУВ: Ва844299

Шифр ВНБІ: Х81(4УКР)я2 П49

 

13. Китаев Н. Н. Судебно-психологическая экспертиза и судебные экспертизы с участием психолога : библиогр. указ., 1901–2016 гг. / сост.: Н. Н. Китаев, В. Н. Китаева ; рец. Т. М. Щеголева ; М-во образования и науки Рос. Федерации, Байкал. гос. ун-т. – Иркутск, 2018. – 168 с.

Покажчик містить бібліографічні відомості про понад 1250 наукових, учбових праць з питань судово-психологічної експертизи за участю психолога, що з’явилися на терені Росії з 1901 по 2016 роки. Книга розкриває історію становлення та розвитку, а також сучасного стану судової експертизи. Включено відомості про літературу з широкого спектру питань зазначеної теми. Допоміжний апарат складається з іменного покажчика.

Шифр НБУВ: Ва839372

Шифр ВНБІ: Х89(4РОС)я1 С89

 

Культура. Наука. Освіта

 

14. Марина Вікторівна Гриньова : біобібліогр. покажч. / упоряд.: Ю. П. Кращенко, І. М. Лесунова, А. В. Ткаченко [та ін.] ; ПНПУ ім. В. Г. Короленка. – Вид. 2-ге, допов. – Полтава, 2016. – 216 с. : фот. – (Науковці університету).

Видання висвітлює життя, діяльність доктора педагогічних наук, професора кафедри педагогічної майстерності та менеджменту імені І. А. Зязюна, декана природничого факультету Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка, заслуженого працівника освіти України, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки Марини Вікторівни Гриньової. Покажчик відкриває стаття Ганни Козельської «На творчих сходинках». Представлено науковий доробок ученої впродовж 35 років науково-педагогічної діяльності (1918–2026): монографії, навчально-методичні посібники, підручники, концепції, програми, статті, вміщені в наукових збірниках, матеріали наукових конференцій і публікації в періодичній пресі з проблем педагогіки середньої, вищої школи. Матеріал згруповано та розміщено за хронологією. Допоміжний апарат складається з алфавітного, іменного покажчиків.

Шифр НБУВ: Ва800223

Шифр ВНБІ: д Г85

 

15. Праці викладачів та співробітників Харківської державної академії культури (2014–2018) : бібліогр. покажч. / уклад.: С. В. Євсеєнко, О. М. Левченко, О. С. Хижна ; наук. ред. Н. М. Кушнаренко ; бібліогр. ред. С. В. Євсеєнко ; М-во культури та інформ. політики України, Харків. держ. акад. культури, Б-ка. – Харків, 2020. – 456 с.

Покажчик містить відомості про друковані й електронні публікації викладачів і співробітників Харківської державної академії культури, що опубліковані під час роботи авторів на штатних посадах у ХДАК, навчання в аспірантурі та докторантурі, а також після їхнього виходу на пенсію (2014–2018). У виданні відображено монографії, статті з наукових збірок, журналів, енциклопедій, огляди і рецензії, навчально-методичні матеріали, бібліографічні покажчики, автореферати дисертацій, тези та матеріали доповідей наукових конференцій, художні, музичні твори тощо. До покажчика увійшли електронні ресурси віддаленого та локального доступу. Матеріали покажчика структуровано за абеткою прізвищ авторів.

Шифр НБУВ: Вс67418

Шифр ВНБІ: Ч11(4УКР)дя1 П70

 

16. Професор Василь Лесин: наука доброчинності : спогади, присвяти, бібліографія / уклад.: Б. Мельничук, Л. Ковалець ; ред. Г. А. Теремко ; ВЦ «Академія». – Київ : Академвидав, 2014. – 320 с. : фот. – (Унікум).

Видання містить спогади про українського ученого-літературознавця, талановитого педагога Василя Максимовича Лесина. Бібліографія складається з публікацій В. М. Лесина та нараховує 350 наукових і науково-популярних праць (1948–1995), а також літератури про нього, що становить понад 50 одиниць. Подана бібліографія є першою друкованою спробою оприлюднення дослідження життя та діяльності В. М. Лесина.

Шифр НБУВ: Ва777187

Шифр ВНБІ: д Л50

 

Філологічні науки. Художня література

 

17. Богдан Мельничук – письменник, редактор, журналіст, краєзнавець : бібліогр. покажч. літ. Т. 2. / уклад. Л. Радібаба ; вступ. ст.: Л. Гук, С. Костюк ; Тернопіл. обл. б-ка для молоді ; інформ.-бібліогр. від. ; Терноп. обл. краєзн. музей ; ТОО НСКУ. – Тернопіль, 2012. – 320 с.

У другому томі бібліографічного покажчика (перший вийшов у 2009 р.) продовжено перелік основних публікацій відомого українського письменника, редактора, публіциста і краєзнавця, заслуженого діяча мистецтв України Богдана Мельничука. Покажчик видано до 60-річчя автора. У книзі подано перелік його книг (1989–2012), журналістської публіцистики (1981–2012), вистав за п’єсами (1985–2012), видань, які редагував митець, та основну літературу про нього. Наприкінці книги подано бібліографію (1998–2011). Усього бібліографічних записів 3094. Допоміжний апарат складається з іменного та географічного покажчиків, а також переліку періодичних видань і псевдонімів.

Шифр НБУВ: В358594

Шифр ВНБІ: д М48

 

18. Богдан Мельничук : біобібліогр. покажч. / авт.-упоряд.: Я. Мельничук, О. Гаврилюк ; Чернів. обл. універс. наук. б-ка ім. М. Івасюка. – Чернівці : Букрек, 2020. – 264 с. – (Науковці Буковини).

У покажчику представлено бібліографію праць українського письменника, члена Національної спілки письменників України, громадсько-культурного діяча, краєзнавця, літературознавця, педагога, доктора філологічних наук, професора кафедри української літератури Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Богдана Івановича Мельничука, що вийшли окремими виданнями, а також були опубліковані у наукових збірниках, періодичних і продовжуваних виданнях (1955–2019). Матеріали видання також відображають інформацію про життєвий шлях митця. За спрямованістю та характером творчість Б. Мельничука різнопланова: поезія, публіцистика, літературна критика, історія літератури, теорія літератури, переклади. Видання підготовлено до 70-річчя ювіляра. Вміщено 2121 бібліографічний запис, проте представлена інформація не претендує на вичерпність. При підготовці покажчика було використано довідкові та бібліографічні видання, художню, галузеву літературу, періодичні видання, фотоматеріали з фондів Чернівецької обласної універсальної наукової бібліотеки імені Михайла Івасюка, Наукової бібліотеки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича та приватної колекції Б. І. Мельничука. Допоміжний апарат складають: список псевдонімів, список використаних  періодичних видань, іменний покажчик.

Шифр НБУВ: Ва844874

Шифр ВНБІ: д М48

 

19. Бутенко Є. Зерна пшеничної віри : довідник-антологія «Літератори й митці Семенівщини» / Є. Бутенко, М. Шудря. – Глобине : Поліграфсервіс, 2007. – 232 с. : фот.

Представлене видання – це своєрідний історико-біографічний літопис про славетних людей Полтавського краю, нагадування про тих, хто самовіддано творить майбутнє Української держави. Автори книги відшукали та вивели із забуття багато славетних імен хліборобів, науковців, воїнів, митців. Зокрема, довідник знайомить з неповторною культурою пісні, зі зростанням з простолюддя поетів, композиторів, співаків, художників, архітекторів.

Шифр НБУВ: Ва688864

Шифр ВНБІ: Ш5(4УКР)дя2 Б93

 

20. Валерій Падяк, кандидат філологічних наук : бібліогр. покажч. / уклад. Л. Ільченко ; рец.: А. Плішкова, М. Павліч ; Пряшів. ун-т. – Пряшів, 2019. – 199 с.

Покажчик виданий з нагоди 60-річчя від дня народження кандидата філологічних наук Валерія Падяка. Вміщено біографічну довідку про науковця. Бібліографія відображає публікації, що виходили впродовж понад 35-ти років його діяльності як вченого-карпатознавця, педагога вищої та середньої школи, публіциста, громадського діяча. Систематизацію здійснено відповідно до типу публікації: окремі видання; статті у наукових збірниках, енциклопедично-довідкових виданнях, літературно-художніх збірках, у періодичній пресі; укладання окремих видань, наукове та мовне редагування, переклади; публікація невідомих історико-літературних пам’яток; матеріали про життєвий і творчий шлях В. Падяка. У покажчику вміщено 134 публікації авторів, різні за формою та обсягом, що несуть інформацію про життєвий, творчий шлях В. Падяка. Загалом видання налічує 656 бібліографічних описів. За межами бібліографічного покажчика опинилися кілька десятків публікацій В. Падяка з мережі інтернет.

Довідковий апарат складається з покажчиків: державно-адміністративної приналежності періодичних видань…, назв публікацій В. Падяка, іменного покажчика.

Шифр НБУВ: Ва845139

Шифр ВНБІ: д П12

 

21. Дмитро Прилюк – шукач іскри божої: до 100-річчя від дня народження письменника, вченого, журналіста : біобібліогр. покажч. / уклад.: Ю. А. Стецюк, О. Ф. Черкаська ; відп. за вип. Ю. А. Стецюк ; Від. культури, національностей та релігій, Деражнян. район. держ. адмін., Деражнян. центр. район. б-ка. – Деражня, 2018. – 64 с. : фот. – (Хранителі рідного слова).

У покажчику подаються матеріали про життя і творчий шлях письменника, вченого, журналіста, уродженця Деражнянщини Дмитра Михайловича Прилюка. Зокрема, праці Д. М. Прилюка: окремі видання; публікації у збірниках, альманахах, періодиці; література про митця, спогади про Дмитра Прилюка. Допоміжний апарат складається з покажчика використаних періодичних видань.

Шифр НБУВ: Со36346

Шифр ВНБІ: д П76

 

22. Доля мови – доля народу : метод.-бібліогр. матеріал / уклад. Т. В. Буряк ; ДЗ «Держ. б-ка України для юнацтва». – Київ, 2009. – 59 с.

Видання містить інформаційні джерела з історії української мови, її розвитку, набуття нею державного статусу. Особливу увагу приділено питанням вивчення рідної мови, зв’язку мови та етнокультури, матеріали з інтернету. Посібник складається з шести розділів: «Народ, що не знає своєї мови, своєї історії, є народ сліпців», «Мова – державна основа», «Як парость виноградної лози плекайте мову», «Живеш в Україні – знай мову», «Своєї мови рідної і свого звичаю вірним серцем держіться», «Рідна мово моя кольорова!», «Українська мова в Інтернеті». Джерела частково анотовано. У додатку подано словник типових помилок у слововживанні; вислови видатних людей про мову; зразки сценаріїв молодіжних дозвіллєвих заходів, присвячених українській мові. Допоміжний апарат включає іменний покажчик.

Шифр НБУВ: Ва724889

Шифр ВНБІ: Ш1(4УКР)я1 Д65

 

23. Забарний О. В. Літературне краєзнавство: програма спецкурсу та спецсемінару із методики викладання літератури «Вивчення літератури рідного краю у загальноосвітніх школах» : бібліогр. покажч. / відп. за вип. В. В. Суховєєв ; літ. ред. А. М. Конівненко ; рец.: Г. В. Самойленко, З. О. Шевченко ; Ніжин. держ. ун-т ім. Миколи Гоголя. – Ніжин : Вид-во НДУ ім. М. Гоголя, 2005. – 64 с.

Покажчик складається з «Пояснювальної записки», «Програми спецкурсу», «Програми спецсемінару», «Бібліографії творів сучасних письменників Чернігівщини та літератури про них», що включає 4 підрозділи: перелік членів Національної спілки письменників України, членів літературної спілки «Чернігів», колективних збірок письменників Поліського краю, окремі видання літераторів Чернігівського краю.

Шифр НБУВ: Ва663668

Шифр ВНБІ: Ш5(4УКР)дя1 З-12

 

24. Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України : довідник / уклад. О. Ігнатович ; вступ. ст. «Спрямованість на зростання» В. Густі ; редкол.: В. Густі, О. Дурунда, О. Канюка [та ін.] ; Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка. – Ужгород : Вид-во Олександра Гаркуші, 2016. – 56 с. : іл.

Видання приурочено до 70-річчя закарпатського письменницького осередку. Враховано зміни, що відбулися у персональному складі та творчому житті, а також вперше подано список літературних премій, якими нагороджено письменників Закарпаття.

Шифр НБУВ: Ва814724

Шифр ВНБІ: Ш5(4УКР-ЗАК)я2 З-18

 

25, Мелодії життя – у тайнах душі: до ювілею письменника Ярослава Ткачівського : інформ.-метод. матеріал / уклад. М. Гривнак ; ред. Г. Горбань ; відп. за вип. Л. Бабій ; Обл. універс. наук. б-ка ім. І. Франка. – Івано-Франківськ, 2017. – 32 с. : фот.

Видання присвячено 60-річчю від дня народження українського письменника, пісняра, журналіста, депутата Івано-Франківської обласної ради шостого демократичного скликання, секретаря Національної спілки письменників України, головного редактора всеукраїнського літературно-художнього, громадсько-політичного журналу «Перевал» – Ярослава Ткачівського. Інформаційно-методичні матеріали включають: книжки автора; друковані твори; статті з періодичних і наукових видань, збірників; матеріали про автора та його творчість, опубліковані упродовж 2012–2017 рр. Інформацію про співпрацю з Обласною універсальною науковою бібліотекою (ОУНБ) ім. І. Франка подано окремим розділом: «Бібліографія», «Інформація з сайту ОУНБ ім. І. Франка», «З живого голосу Ярослава Ткачівського».

Шифр НБУВ: Р134145

Шифр ВНБІ: д Т48

 

26. Ноте (Натан Михайлович) Лурє : біобібліогр. покажч. / склала Н. М. Чернего ; відп. ред. сер. Г. Д. Зленко ; ред. М. Л. Десенко ; М-во культури УРСР, Одес. держ. ордена Дружби народів наук. б-ка ім. О. М. Горького. – Одеса, 1991. – 36 с. – (Письменники Одеси ; вип. 8).

Черговий випуск покажчиків присвячено творчій діяльності визначного єврейського радянського прозаїка Ноте (Натана Михайловича) Лур’є. Видання  включає: біографічну довідку; окремі видання; публікації в збірниках, у журналах, у газетах; літературу про життя і творчість. Довідковий апарат складається з покажчика зафіксованих періодичних видань і покажчика імен.

Шифр НБУВ: Р105792

Шифр ВНБІ: д Л86

 

27. Романовський В. Є. Довідник членів творчої асоціації літераторів «Слобожанщина» / упоряд. та ред. В. Є. Романовський. – Харків : Федорко, 2014. – 148 с. : фот.

У довіднику подаються творчі біографії та бібліографія сучасних письменників Харківщини – членів творчої асоціації «Слобожанщина» станом на 20 червня 2014 року. Довідковий матеріал упорядковано за матеріалами, поданих літераторами.

Шифр НБУВ: Ао272608

Шифр ВНБІ: Ш5(4УКР)дя2 Д58

 

28. Семен Дмитрович Абрамович. Науковець. Митець. Особистість : (до 65-річчя від дня народж.) : біобібліогр. зб. / уклад. О. І. Пшетаковська ; редкол.: О. М. Завальнюк (голова), О. М. Прокопчук [та ін.] ; Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. Івана Огієнка, наук. б-ка. – Кам’янець-Подільський : Аксіома, 2010. – 60 с. : іл. – (Постаті в освіті та науці ; вип. 14).

Збірник містить біографічну довідку про професора, доктора філологічних наук, завідувача кафедри слов’янської філології – С. Д. Абрамовича та список його основних наукових, навчальних, методичних і художніх публікацій, інформацію про участь у конференціях та інших наукових заходах. Зокрема, видання складається з трьох розділів: «Наукова та митецька творчість (бібліографія)», «Літературно-художня творчість», «Привітання колег».

Шифр НБУВ: Со29805

Шифр ВНБІ: д А16

 

29. Сергій Іванович Дорошенко : біобібліографія / авт. вступ. ст., упоряд. бібліогр. Т. В. Бєляєва ; НАН України, Ін-т укр. мови. – Харків : ФОП Панов А. М., 2019. – 100 с. : портр., іл. – (Біобібліографія вчених України).

Видання створено до 95-річчя від дня народження доктора філологічних наук, професора Харківського національного університету ім. Г. С. Сковороди – Сергія Івановича Дорошенка. Схарактеризовано основний науковий доробок мовознавця, розкрито сутність розробленої ним наукової концепції в царині синтезу. Визначено роль ученого у створенні лінгвістичної школи дослідження граматичних одиниць мови, зокрема безсполучникових складних речень. Бібліографія містить перелік друкованих праць, написаних С. І. Дорошенком упродовж науково-педагогічної діяльності з 1952 по 2018 роки.

Шифр НБУВ: Ао276060

Шифр ВНБІ: д Д69

 

Мистецтво. Мистецтвознавство

 

30. Горшкова Т. Р. Справочная литература по музыке : аннот. указ. изд. на рус. яз., 1996–2005 / Т. Р. Горшкова ; ред. В. Е. Солдатов ; Рос. гос. б-ка, Отд. нот. изд. и звукозаписей ; под ред. А. А. Семенюк. – М. : Пашков дом, 2019. – 221 с.

У покажчику представлено матеріали надруковані окремими виданнями та у книгах. Допоміжний апарат складається з: покажчика авторів, укладачів і назв робіт, описаних за назвою; іменного покажчика до бібліографічного матеріалу.

Шифр НБУВ: Ва843009

Шифр ВНБІ: Щ31я1 Г70

 

Підготувала – молодший науковий співробітник Анжела Шумілова;

Сканування обкладинок видань,

розміщення на сайті НБУВ – Андрій Жабін

Контактна інформація