Нові надходження довідково-бібліографічних видань до відділу науково-бібліографічної інформації НБУВ

Персоналії

 

1. Фразеологізми в ідіостилі Анатолія Свидницького : словник / уклад.: Б. О. Коваленко, Н. Д. Коваленко ; М-во освіти і науки України, Кам’янець-Подільський нац. ун-т ім. І. Огієнка. – Кам’янець-Подільський : Рута, 2019. – 364 с.

У виданні подано фразеологізми, наскрізно вибрані з художніх і фольклорно-етнографічних творів А. Свидницького – письменника-подолянина, представника шістдесятників ХІХ ст. Подано значення сталих виразів, визначено їхню специфіку через порівняння з одиницями словника української літературної мови; продемонстровано особливості фразеологічних вживань у рукописах автора й академічному виданні його творів.

У словнику фразеологізмів ідіостилю А. Свидницького подано усі фразеологічні одиниці, прислів’я, приказки тощо, ужиті у творах письменника. Структура словникової статті охоплює: заголовне слово; реєстровий фразеологізм із його варіантами; тлумачення семантики фразеологізму в творах; фразеологізм-відповідник, який фіксує академічний «Фразеологічний словник української мови»; тлумачення; ілюстративний матеріал; паспортизація фразеологізму, яка включає в себе назву твору, сторінку, на якій засвідчено сталий вислів; ілюстративний матеріал, узятий із рукописів письменника.

Шифр НБУВ: Ва834693

Шифр ВНБІ: д  С24

 

Енергетика. Радіоелектроніка

 

2. Швидкий В. К. Український тлумачний словник радіотехнічних термінів / В. К. Швидкий. – Вид. 2-ге, допов. – Львів : Простір-М, 2018. – 496 с. : фот. – Бібліогр.: с. 494–495.

У словнику надано тлумачення українською мовою більш ніж 2350 термінів з радіотехніки і суміжних наук. Видання містить порівняно стислі тлумачення термінів із загальних питань радіотехніки та детальні роз’яснення з основних понять. Тлумачення максимально насичені конкретними відомостями при збереженні доступності викладення для можливо більшого кола читачів. Під час укладання словника використані стандарти, міжнародна система фізичних одиниць, словники, довідники, підручники для ВНЗ, конспекти лекцій Харківського інституту радіоелектроніки, періодичні науково-технічні видання. У термінах, назви яких похідні від прізвищ вчених, наведено коротку довідку про вченого. Одиниці вимірювань фізичних величин подані відповідно до сучасного варіанту метричної системи одиниць СІ (система інтернаціональна) українською й англійською мовами. Для зручності користування надано перелік скорочень використаних у словнику та абетки грецької, латинської, української мов.

Шифр НБУВ: Ва836619

Шифр ВНБІ: З84 я2  Ш35

 

Технологія металів. Машинобудування. Приладобудування.

 

3. Богуслаєв В. О. Термінологічний словник-довідник з трибології (український, російський, англійський) : навч. посіб. / В. О. Богуслаєв, Л. Й. Івщенко, В. І. Кубіч, М. В. Фролов ; за заг. ред. Л. Й. Івщенка ; М-во освіти та науки України, Запоріз. нац. техн. ун-т. – Запоріжжя : Мотор Січ, 2018. – 218 с. – Бібліограф.: с. 216–217.

У посібнику надано визначення термінів і короткі відомості, які відносяться до тертя, зношування, мащення, будови поверхневих шарів і методів їхнього дослідження. Сучасний термінологічний словник складається з трьох окремих словників українською, англійською та російською мовами. Задля полегшення пошуку необхідних термінів у кожному із словників поряд з основним терміном курсивом надається його переклад на інші мови. Словник складено за алфавітно-гніздовою схемою.

Шифр НБУВ: Ва836260

Шифр ВНБІ: К4 я2  Т35

 

Транспорт.

 

4. Абрамова Л. С. Довідковий словник термінів та визначень з організації та безпеки дорожнього руху : словник / Л. С. Абрамова, Г. Г. Птиця, В. В. Ширін : М-во освіти і науки України, Харків. нац. автомобіл.-дорож. ун-т. – Харків : ХНАДУ, 2017. – 228 с. – Бібліогр.: 225–226.

Словник-довідник створено з метою упорядкування професійних термінів у галузі організації та безпеки дорожнього руху, що використовуються у нормативних документах державного рівня. У виданні вміщено значну кількість словосполучень, що використовуються у фаховій літературі. Словник містить 800 термінів та визначень українською та російською мовами. Подано перелік використаних державних нормативних документів України з організації та безпеки дорожнього руху.

Шифр НБУВ: Ва831032

Шифр ВНБІ: О3 я2  А16

 

Сільське та лісове господарство.

 

5. Хомич В. Т. Міжнародна ветеринарна гістологічна номенклатура : термінол. слов. / В. Т. Хомич, Т. А. Мазуркевич, Н. В. Дишлюк, Ж. Г. Стегней, С. І. Усенко ; за ред. В. Т. Хомича. – Київ : О. В. Ямчинський, 2019. – 276 с. – Бібліогр.: с. 274–275.

У термінологічному словнику латинською, англійською й українською мовами наведені сучасні міжнародні гістологічні терміни, які використовують у ветеринарній медицині. Це перше видання міжнародної ветеринарної гістологічної номенклатури українською мовою. Підготовка цього словника до публікації є результатом багаторічної міжнародної наукової співпраці та охоплює більше 50 років.

Терміни наведені в двох колонках. Між колонками термінів зазначено індексний номер для полегшення їхнього пошуку. Латиномовні терміни є першоосновними і забезпечують однозначні орієнтири, які можна використовувати для перекладу на будь-яку мову, в даному випадку на англійську. У виданні використовувався варіант британської англійської мови. Різні стилі заголовків і відступів використовуються для позначення ієрархічного відношення одного терміну до іншого.

Шифр НБУВ: Ва835049

Шифр ВНБІ: П5/6 я2  М58

 

Охорона здоров’я. Медичні науки.

 

6. Пезешкіан Н. Лексикон позитивної психотерапії : довідник / Носсрат Пезешкіан, Анас Азіз ; пер. з нім. М. В. Отенка ; за ред. С. А. Отенко. – Київ : ТАЛКОМ, 2019. – 192 с. : фот. – Бібліогр.: с. 189–190.

У довіднику стисло викладені основні поняття позитивної психотерапії та суміжних напрямів психології, психіатрії. Словниковий розділ видання доповнено додатком з прикладами та ілюстраціями. Всього у книзі понад 250 статей, які лаконічно розкривають сутність основних понять і термінів позитивної психології. У назві кожної статті наводяться відповідники німецькою й англійською мовами, як вони подаються в оригінальному виданні.

Шифр НБУВ: Ва834669

Шифр ВНБІ: Р11/36 я2  П24

 

7. Термінологічний словник з гігієни та екології (україно-російсько-англійський) / Е. М. Білецька, Н. М. Онул, О. В. Антонова [та ін.] ; за ред. Е. М. Білецької ; Дніпропетр. мед. акад. М-ва охорони здоров’я, Каф. загальної гігієни. – Дніпро: Акцент ПП, 2019. – 187 с.

Видання призначено для студентів магістратури, галузі знань 22 «Охорона здоровя», за спеціальністю 221 «Стоматологія» та 222 «Медицина». Принцип розташування термінів у словнику – за абеткою, одночасний переклад з української на російську та англійську мови. Форма розміщення – у таблиці.

Шифр НБУВ: Ва833370

Шифр ВНБІ: Р11/36 я2  Т35

 

Історія. Історичні науки.

 

8. Гудзь В. В. Довідник історичних термінів / В. В. Гудзь, О. В. Карвасовська, О. М. Ситник ; відп. за вип. С. Л. Рева. – Харків : Лідер, 2019. – 128 с. : портр.

Видання базується на сучасному рівні історичних і суспільно-правових знань та досягнень як вітчизняної, так і світової історичної науки. Довідник містить роз’яснення історичних термінів і понять, які найчастіше вживаються для характеристики історичних явищ, процесів, подій.

Шифр НБУВ: Ва838534

Шифр ВНБІ: Т я2 Г93

 

9. Світова історія ХХ–ХХІ століть : енциклопед. слов. / за ред. І. Підкови і Р. Шуста ; редкол.: В. Мельник (голова), С. Качараба, З. Баран [та ін.] ; наук. ред. і упоряд. І. Підкова ; Львів. нац. ун-т ім. І. Франка. – Вид. 2-ге, допов. – Львів : Простір-М, 2019. – 1282 с.

Енциклопедичний словник є другим і доповненим виданням, у якому вміщено відомості про основні міжнародні організації й інституції, представлено короткі довідкові матеріали про політиків, громадських і релігійних діячів культури, діяльність яких вплинула на історію людства у новітні часи. Видання доповнено кількома сотнями нових статей, що відображають складні та суперечливі політичні тенденції перших десятиліть ХХІ століття. Історію України розглянуто як складову частину світового історичного процесу.

У словнику майже 2500 гасел, які тлумачать найуживаніші історичні терміни і поняття, що зустрічаються в науковій і навчальній літературі, в інформаційному просторі. У назвах статей, які складаються з двох або кількох слів, на перше місце винесено головний за змістом термін. Для зручності користування словником у пошуку потрібних матеріалів та уникнення повторень використовується система покликань: від загальних термінів і понять до конкретних.

Шифр НБУВ: Со37016

Шифр ВНБІ: Т3(0)6 я2  С24

 

10. Хвіст В. О. Словник-довідник з історії української державності / В. О. Хвіст ; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України, [Каф. міжнар. відносин і сусп. наук]. – Київ : Компринт, 2019. – 306 с.

Пропонований словник-довідник є комплексною та систематизованою добіркою найбільш уживаних історичних, політологічних і соціологічних термінів, понять з історії української державності, викладених у зручній та доступній формі. Вміщено короткі статті, в яких розповідається про найголовніші події й факти з історії українського народу. Біографічні дані про державних, громадських діячів і митців України висвітлюють духовні надбання українського народу, засвідчують невмирущість та еволюцію на всіх етапах історичного розвитку ідеї української державності і постійне прагнення до втілення її в реальне життя. Довідковий апарат складається з термінологічного й іменного покажчиків.

Шифр НБУВ: Ва839631

Шифр ВНБІ: Т3(4УКР) я2  Х30

 

Державо і право. Юридичні науки.

 

11. Боровик А. В. Тлумачний словник пенітенціарної лексики / А. В. Боровик, О. Г. Колб ; ред. Л. А. Богуш ; М-во освіти і науки України, Міжнар. економіко-гуманітар. ун-т ім. акад. С. Дем’янчука. – Луцьк : Ж. В. Гадяк, друк. «Волиньполіграф», 2018. – 340 с.

Науково-довідкове видання присвячено дослідженню змісту кримінальної субкультури та її впливу на правопорядок у суспільстві та державі. Словник покликаний сприяти удосконаленню діяльності, спрямованої на блокування, нейтралізацію причин та умов як рецидивної, так і в цілому злочинності в Україні.

Шифр НБУВ: Ва829092

Шифр ВНБІ: Х88(4УКР) я2  Б83

 

12. Дурнов Є. С. Історія держави та права України : термінол. слов. / Є. С. Дурнов, Ю. В. Кривицький, Ю. В. Сокур. – Київ : Вид. дім «Гельветика», 2019. – 192 с. : фот. – Бібліогр.: с. 188–190.

У словнику зібрано більше 1500 слів, які пов’язані з історією держави та права України.

Шифр НБУВ: Ва832038

Шифр ВНБІ: Х2(4УКР) я2  Д84

 

13. Парламентська діяльність: цінності, стандарти, компетентність : словник-довідник / за заг. ред.: К. О. Ващенка, В. А. Гошовської ; Нац. акад. держ. упр. при Президентові України, Каф. парламентаризму та політ. менеджменту. – Київ : НАДУ, 2018. – 208 с. – Бібліогр.: с. 175–178. – (Серія «Депутатська бібліотека»).

У виданні вперше розкрито понятійне поле парламентської діяльності крізь призму цінностей і стандартів. Зокрема, сучасну філософію та логіку підходів до визначення, трактування, реалізації цих обов’язкових компонентів діяльності народних депутатів висвітлено в чотирьох словникових рубриках: «Парламентаризм та парламентська діяльність», «Цінності парламентської діяльності», «Стандарти парламентської діяльності», «Парламентська компетентність та відповідальність». Словникові рубрики наповнені нерівномірно. Найбільшою рубрикою є четверта – «Парламентська компетентність та відповідальність».

Шифр НБУВ: Ва833301

Шифр ВНБІ: Х80(4УКР) я2  П18

 

14. Словник законодавчих і нормативних термінів містобудівної діяльності : термінол. слов. А. Сітнікова. – Хмельницький : А. А. Мельник, 2019. – 484 с. : фот.

У виданні зібрано офіційно сформульовані у Законах, Державних будівельних нормах, Національних (Державних) Стандартах та інших нормативних документах терміни містобудівної діяльності, зокрема архітектури, будівництва, інвестиції, нерухомості. Видання не охоплює абсолютно всі чинні будівельні норми та національні стандарти, але містить найбільш поширені, ті, що найчастіше використовуються у професійному середовищі.

Довідковий апарат складається зі списку скорочень і переліку документів. Наприкінці у додатку наведено відомості про ТОВ «Будівельна компанія «ВТМ», ТОВ «Хмельницький завод будівельних матеріалів», ТОВ «Укрстандарт», ТОВ «Хмельницькархпроект» та про автора.

Шифр НБУВ: Ва836895

Шифр ВНБІ: Х8(4УКР) я2  С41

 

Воєнна наука. Військова справа

 

15. Ясенчук О. 600 біографій. Генерали, старшини, козаки : нариси / О. Ясенчук ; рец. Т. П. Демченко. – Мена : Домінант, 2019. – 320 с. – (Серія «Бібліотека краєзнавця»).

Мета видання – донести правдиву інформацію про історичні події до мешканців прикордонних з Росією територій, зокрема про становлення Української держави. Довідник є спробою системного дослідження біографій вояків українських армій часів Визвольних змагань 1917–1921 рр. – уродженців Чернігівської області. Довідник містить 632 біографії українських генералів, старшин, козаків Армії Української Народної Республіки, а також Армії Української Держави П. Скоропадського. Щодо національного складу, то загалом це українці, проте є незначна кількість росіян, білорусів, євреїв, поляків. Є в цій книзі й декілька біограм про жінок, які боролися за створення незалежної України. Соціальний стан вояків – переважно селяни й козаки, помітний відсоток міщан, є вихідці з духівництва, дворянства, купці, робітники. Географічні дані наведені згідно з сучасним територіальним поділу.

У «Додатках» наведено спогади безпосередніх учасників бойових дій на теренах Чернігівщини з більшовицькими військами. Спогади редаговані згідно з сучасним правописом.

Шифр НБУВ: Ва832283

Шифр ВНБІ: Ц4(4УКР)д я2  Я80

 

Культура. Наука. Освіта.

 

16. Національний освітньо-науковий глосарій / редкол.: В. Г. Кремінь (голова) [та ін.] ; Нац. акад. пед. наук України. – Київ : КОНВІ ПРІНТ, 2018. – 272 с. – Бібліогр.: с. 115–121.

У довідковому виданні узагальнено поняттєво-термінологічний освітньо-науковий апарат, який використовується міжнародною, європейською і українською фаховою спільнотою, унормованим вітчизняним законодавством про освіту та наукову і науково-технічну діяльність, міжнародними документами регуляційно-рекомендаційного характеру щодо освіти і досліджень. Перелік статей містить визначення 490 ключових освітньо-наукових термінів, що відображають їхню сутність характеристики, контекстуальну основу застосування. У 7 додатках до переліку термінів та їхніх визначень наведено найбільш вагомі міжнародні документи, які унормовують актуальну освітньо-наукову термінологію.

Глосарій містить терміни та їхні визначення, які актуальні для реформування національних сфер освіти та наукової і науково-технічної діяльності з метою підвищення їхньої ефективності і конкурентоспроможності, враховує світові тенденції, відповідає пріоритетам державної освітньої і наукової політики. За основу переліку термінів глосарію узята термінологія нових законів про освіту, вищу освіту, наукову і науково-технічну діяльність та щодо освіти осіб з особливими потребами, також відповідних підзаконних нормативно-правових актів.

Шифр НБУВ: Ва833513

Шифр ВНБІ: Ч30 я2  Н35

 

17. Українські видавці від давнини до сучасності : бібліогр. слов.-довід. / за заг. ред. О. В. Терханової. – Дніпро : Ліра, 2019. – 144 с.

У виданні подано відомості про діячів української видавничої галузі. Словник-довідник вміщує близько 50 статей, які містять бібліографічні відомості та характеристику діяльності кожного з видавців. Наприкінці словникової статті подається список використаної літератури та прізвище автора тексту.

Шифр НБУВ: Ва837478

Шифр ВНБІ: Ч617(4УКР)д я2  У45

 

Філологічні науки. Художня література.

 

18. Англо-іспансько-український дипломатичний словник / за ред.: Н. А. Шпак, І. О. Нечаюк, О. Б. Лавриненко ; Дипломат. акад. України ім. Г. Удовенка при М-ві закордон. справ. – Київ ; Кам’янець-Подільський : Друк. «Рута», 2019. – 128 с. – Бібліогр. : с. 126–127.

Словник містить 3018 слів та словосполучень зі сфери дипломатії, політики, права, міжнародних відносин. До видання включено також економічні, фінансові та військово-політичні терміни. Словник забезпечує офіційний український переклад з англійської й іспанської мов та сприяє упорядкуванню, стандартизації фахової термінології.

Шифр НБУВ: Ва837102

Шифр ВНБІ: Ш12–4 я2  А64

 

19. Голянич М. Мовний портрет села Тюдів : словник : у 2-х томах / М. Голянич ; наук. ред. П. Ю. Гриценко ;  Прикарпат. нац. ун-т ім. В. Стефаника. – Івано-Франківськ : Лілея-НВ, 2018. – Т. 1: А–М. – 1000 с. : дод., фот.

У виданні представлено результати діалектологічного дослідження, розкрито особливості говірки села Тюдів Косівського району Івано-Франківської області. Перший том словника містить слова і стійкі звороти, що репрезентують говіркове мовлення мешканців села. У книзі представлено лексику різних тематичних груп, пов’язану, передусім, з господарською діяльністю жителів села, їхнім побутом, обрядовими діями, рисами характеру людини, позначенням часу тощо. Кожна стаття містить реєстрове слово (представлене у початковій формі), пояснення його значення, ілюстрації – фрагмент говіркового мовлення, в якому наявне відповідне слово. Відтворено говіркове мовлення різних комунікативних ситуацій, цільового спрямування та стильових різновидів усного мовлення. Зокрема, представлено етикетні формули, народні прикмети, вислови філософського змісту, загадки, пісенні тексти, дражнили, жарти-примовки.

Шифр НБУВ: В357924/1

Шифр ВНБІ: Ш141.4–314 я2  Г63

 

20. Сюсько М. Словник невідмінюваних в українській мові іменників / М. І. Сюсько, Я. М. Шебештян. – Ужгород : Ґражда, 2017.– 260 с. : фот. – Бібліогр.: с. 253–257.

У словнику зафіксовано понад десять тисяч словникових одиниць – загальних назв і власних найменувань географічних об’єктів; подано вказівки щодо наголошення, граматичних форм (рід, число), значення та походження (у випадку запозичень) цих одиниць. Специфіка невідмінюваних іменників в українській мові полягає в тому, що значення відмінка, як, до речі, й значення граматичного роду, виражається тут не закінченням, а іншими (аналітичними, синтаксичними) мовними засобами.

Словник складається з двох різних за обсягом частин: перша охоплює апелятивну лексику, а друга – одиниці одного з різновидів пропріальної лексики: індивідуальні географічні найменування. До реєстру було здебільшого включено назви більш помітних природних (вершин, водоспадів, вулканів, гір, озер, річок тощо) і створених людиною (агломерацій, держав, регіонів, комун і т. ін.) об’єктів, але без пошуків етимона – відновлюваної первісної форми даної одиниці мови (кореня, слова, фразеологізму).

Шифр НБУВ: Ва831440

Шифр ВНБІ: Ш141.4–41 я2  С98

 

21. Томіленко Л. Лексичний фонд української мови початку ХХ ст. і сучасні прізвища : слов.-довід. / Л. М. Томіленко ; НАН України, Укр. мовно-інформ. фонд. – Івано-Франківськ : Фоліант, 2019. – 100 с.

Пропоноване видання містить слова, відібрані з російсько-українських перекладних лексикографічних праць початку ХХ ст., що нині побутують у мові переважно як власні назви – прізвища. Зокрема, подана інформація з трьох перекладних лексикографічних праць (В. Дубровський «Словник московсько-український» (1918), С. Іваницький й Ф. Шумлянський «Російсько-український словник» (1918), «Російсько-український словник» (1924–1933) за редакцією А. Кримського). Уведено до реєстру й невелику кількість невідомих чи маловідомих слів, які з найбільших нинішніх загальномовних лексикографічних джерел містяться лише у «Великому тлумачному словнику сучасної української мови» (2005) за редакцією В. Бусла. З’ясовано й подано значення цих слів: зафіксовані одиниці, що в аналізованих джерелах мають інші (ніж тепер) значення. Назви в довіднику подано за алфавітом із короткими тлумаченнями. Біля всіх реєстрових одиниць зазначено кількість словників, у яких їх виявлено.

Шифр НБУВ: Ва833373

Шифр ВНБІ: Ш141.4–314 я2  Т56

 

Мистецтво. Мистецтвознавство.

 

22. Лисенко І. Зарубіжні співаки в Україні : енциклопед. слов. / І. Лисенко. – Кам’янець-Подільський : Друк. «Рута», 2019. – 272 с.

У запропонованому виданні вперше в історії нашої культури представлено зарубіжних співаків різних країн, які гастролювали чи тривалий час працювали в Україні, починаючи з початку ХІХ ст. Це представники вокальної культури Італії, Іспанії, Польщі, Болгарії, а також США, Канади, які своїми виступами в українських театрах збагачували українську вокальну культуру. У довіднику подана інформація й про співаків колишнього СРСР, які сьогодні представляють культуру окремих держав.

Автор видання менше звертав увагу на біографічні подробиці зарубіжних співаків (часом їх було просто неможливо знайти), а більше – на деталі їхніх виступів в Україні.

Шифр НБУВ: Ао275191

Шифр ВНБІ: Щ31(0)д я2  Л63

 

Релігія.

 

23. Балух В. О. Релігійна палітра ранньомодерної України у постатях : словник / В. О. Балух, В. П. Коцур ; М-во освіти і науки України, Нац. акад. пед. наук України. – Чернівці : Чернів. нац. ун-т ім. Ю. Федьковича, 2019. – 600 с. : фот.

У виданні представлено життєпис і творчий шлях понад 300 державних, релігійних, культурно-освітніх діячів ранньомодерної України, нерозривно пов’язаних з історією Православної та Греко-Католицької церков і протестантських течій на українських землях. Подана основна література про них і наведені ілюстрації, які увиразнюють їхню діяльність.

Шифр НБУВ: Вс66397

Шифр ВНБІ: Э37(4УКР)д я2  Б20

 

Література універсального змісту.

 

24. Видання з автографами українських діячів науки і культури : кат. колекції Нац. іст. б-ки України. / Нац. іст. б-ка України, Н.-д. від. стародруків, цінних та рідкісних вид. ; уклад. Н. О. Горська ; ред. О. І. Марченко, С. І. Смілянець, К. Г. Таранюк-Русанівський ; відп. за вип. А. Скорохватова. – Київ : Вид. дім. «Вініченко», 2018. – Вип. 1. – 416 с. : фот. – Бібліогр.: с. 405–415.

У книзі представлено та описано представлені на виданнях автографи відомих в українській історії діячів. Каталог створено на основі електронної бази даних (БД), до якої увійшли видання з автографами з фонду науково-дослідного відділу стародруків, цінних і рідкісних видань Національної історичної бібліотеки України. Всього в БД нараховується близько 400 розширених описів видань з власними та дарчими написами українських, російських, білоруських діячів. Випуск 1 увібрав 184 примірники книг та періодичних видань. Зокрема, для каталогу відібрані написи на книгах істориків, історіографів, археологів, археографів, філософів, літературознавців, мистецтвознавців, музеєзнавців, діячів церкви, інших гуманітаріїв, економістів, діячів природничих наук, зокрема медицини. Автори інскриптів у переважній більшості є й авторами подарованих ними книг. Хронологічні рамки – 1663–1993 роки.

Шифр НБУВ: В357616/1

Шифр ВНБІ: Я181(4УКР)2  В42

 

25. Меморіальна бібліотека Джеймса Мейса в НаУКМА : путівник / уклад.: О. Л. Жолудь, О. В. Олофінська, Т. М. Сидорчук [та ін.] ; відп. за вип. Т. В. Чорна ; Нац. ун-т «Києво-Могилянська академія», Наук. б-ка. – Київ : НаУКМА, 2019. – 507 с. : портр.

У 2005 році вдова Джеймса Мейса, Наталя Дзюбенко-Мейс, передала матеріали з особистої колекції до Наукової бібліотеки Національного університету «Києво-Могилянська академія». На підставі цього зібрання було сформовано Меморіальну бібліотеку Джеймса Мейса. У путівнику представлено повний опис цієї книжкової й архівної колекцій документів відомого американського дослідника історії України. Путівник містить бібліографію праць Джеймса Мейса, зокрема книжки, статті з газет і часописів, збірників, енциклопедій, матеріали конференцій.

Видання складається з двох частин: 1. Книжкові видання; 2. Опис архіву Джеймса Мейса. До обох частин путівника укладено іменні покажчики. Видання відкриває біографія Джеймса Мейса. Хронологічний каталог охоплює видання з 1814 до 2013 р. Путівник налічує 2767 бібліографічних записів. При описі періодичних видань у вихідних даних подано роки першого й останнього номерів, наявних у колекції. Видання, що мають кілька примірників, подано під єдиним порядковим номером, в описі зазначено маргіналії, дарчі написи тощо. При складанні путівника майже всі примірники переглянуто de visu. Тематичні рамки колекції визначаються сферою особистих зацікавлень власника і охоплюють історію України та СРСР ХХ ст., а також художні, політологічні, географічні, природничі та інші видання. За видовою ознакою – це монографії, наукові збірники, словники, довідники, енциклопедії, путівники, періодичні, літературно-художні видання тощо.

Шифр НБУВ: Ва836635

Шифр ВНБІ: Я181(4УКР)23  М45

 

26. Податки та оподаткування: словник афоризмів / уклад.: А. Г. Загородній, Г. Л. Вознюк, Г. О. Партин. – Львів : Вид-во Львів. політехніки, 2019. – 124 с. – Бібліогр.: с. 119–123.

Словник містить понад 700 афоризмів щодо податків, податкової справи та оподаткування.

Шифр НБУВ: Ао275432

Шифр ВНБІ: Я438  П-44

 

Підготувала: А. В. Шумілова, мол. наук. співробітник

Розміщення на сайті: А. О. Жабін, мол. наук. співробітник

Контактна інформація