Твори Мирослава Дочинця у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Мирослав Іванович Дочинець – відомий український письменник, видавець, філософ, журналіст. Його твори перекладаються російською, угорською, словацькою, польською, французькою, італійською, англійською, японською та іншими мовами.

За плідну і самобутню творчу діяльність відзначений низкою літературних премій, в тому числі трьох міжнародних. Мирослав Дочинець – володар відзнаки «Золотий письменник України», також відзначений низкою інших літературних премій: «Журналіст року Закарпаття» (1998 р.), Міжнародна літературна премія «Карпатська корона» (2004 р.), «Ярославів Вал» (2012 р.) та премія ім. Юрія Мейгеша (2012 р.); нагороджений золотим хрестом «Козацька слава» та медаллю Української Православної Церкви «За благодійність». У 2014 році за романи «Криничар» та «Горянин» удостоєний Національної премії України імені Тараса Шевченка.

Народився майбутній прозаїк 3-го вересня 1959 року в освіченій родині вчителів. На формування світогляду Мирослава великий вплив мали його батьки, які прищепили йому любов до української мови. Саме їм Мирослав Іванович завдячує за свою любов до Слова, письменницький талант та  естетичний смак. Тому не дивно, що мрія стати письменником у маленького Мирослава з’явилася ще в шестирічному віці, а вже в шостому класі його роботи друкувалися у шкільних виданнях, а в дев’ятому – принесли йому перемогу в літературному конкурсі юних майстрів слова.

У 1977 році майбутній письменник вступив до Львівського університету імені Івана Франка на факультет журналістики, де став постійним відвідувачем університетської бібліотеки. Будучи студентом, Мирослав Іванович відвідував літературну студію «Франкова кузня», був членом редколегії університетської багатотиражної газети «За радянську науку», згодом – редактором газети «Джерела».

Професійна діяльність письменника розпочалася в 1982 році, він став співробітником газети «Молодь Закарпаття». Мирослав Іванович писав резонансні публіцистичні цикли про світоглядні й моральні проблеми молоді, нариси про неординарні особистості тощо. Мирослав Дочинець відомий також як засновник першої демократичної газети «Новини Мукачева» (1990 р.) –  газети, яка була дуже популярною на той час, адже містила багато цікавого: новини з перших вуст, бліц-факти, запитання-відповіді, цікаві інтерв'ю, нариси про замовчувану історію, краєзнавчі розвідки.  У 1990 році паралельно працював власним кореспондентом газет «Карпатський край», «Срібна земля» та «Фест», також друкувався у всесоюзних та республіканських часописах.

У 1997 році Мирослав Іванович заснував власне видавництво «Карпатська вежа», де протягом десятків років, будучи його директором і головним редактором, підготував і видав понад триста різноманітних творів. Започаткував видавничий проєкт «Домінія слова», випускає книги портретів-інтерв'ю про письменників Закарпаття, проєкт «Трава Парнасу» та «Книжкова полиця Вічника».

У літературу Мирослав Дочинець активно увійшов у 1980-х роках як новеліст, есеїст та автор влучних афоризмів. Окремими виданнями вийшли його книги «Гірчичне зерно» (1989), «Оскал собаки» (1991), «Мукачево і мукачівці» (1994), «Мункачі з Мукачева» (1995), «Він і вона» (1996), «Гра в ляльки» (2003), «Куфрик з фіглями» (2003). Багато оповідань, есе та повісті Мирослава Дочинця друкуються в періодичних виданнях та альманахах. Афористичний набуток митця представлений книгами «Роса на фігових листках» (1995), «Дами і Адами» (2002), «Аукціон зубочисток» (2007) та ін.

Письменник є членом Національної спілки письменників України та Асоціації українських письменників. Також він є членом редколегії літературно-мистецького та громадсько-публіцистичного часопису «Золота пектораль» (м. Чортків, Тернопільської області).

Книги Мирослава Дочинця користуються популярністю серед читачів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Нові видання письменника викликають  все більший інтерес навіть за кордоном, а сам письменник є одним з найбільш обговорюваних і читаних в Україні. Особливо приємно, що книги, які передав НБУВ Мирослав Дочинець, підписані автором.

Твори Мирослава Дочинця

1. Аукціон зубочисток  : зубочистки для мозку : [афористичні мініатюри] / авт.-ред. М. Дочинець, портр.-шарж худож. Ю. Сяркевича, обкл. М. Сагуна. – Мукачево : Карпатська вежа, 2007. – 92 с. : іл., фот.

Книжка складає новий цикл афористично-ритмічних мініатюр Мирослава Дочинця. Це лаконічні, влучні, глибинно-дотепні філософсько-психологічні акварельки здебільшого про стосунки двох. Власне, ескізи, штрихи, але за вуаллю думок-образів стільки цікавого, несподіваного, спокусливого.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА713490

2. Бранець Чорного лісу / М. Дочинець, обкл.. М. Кристопчук, худ. ред. С. Єрко, ред. С. Дерманський. – [Сквира] : Теза, 2017. – 222, [2] с.

Книжка розповідає незбагненну історію дивовижної людини, закинутої волею долі в безлюдну пущу Карпат. Про те, як упродовж років виживання в дикій природі юнак із мандрівника, натураліста, мисливця і вояка стає Воїном духу. Українського духу. Він і нам допомагає відповісти на вічні запитання: хто ми, звідки ми, для чого живемо й куди йдемо?

Шифр зберігання у НБУВ: ВА814306

3. Бранець Чорного лісу : версія роману «Вічник» для юнацтва / М. Дочинець. – Львів : Апріорі, 2012. – 291 с. : іл.

Шифр зберігання у НБУВ : Ао274679

4. Булава і серце : великі романи великих людей / М. Дочинець, дизайн і верстка Л. Луців. –  Мукачево : Карпатська вежа, 2017. – 127, [1] с. : іл., портр., автограф авт. – (Яблуко слова ; кн. 4)

Ця книга є спробою торкнутися таїни таїн, дару, що зветься – Кохання. І як воно осяяло життя великих. Незбагненні дороги Мужчини до Жінки і Жінки до Мужчини. Їх не міг збагнути навіть мудрий Соломон, прирівнюючи до слідів змії на скелі, птиці в небі, риби у воді... Навіть великих, кохання робить слабкими і вразливими, позаяк руйнує бар'єри і знищує укріплення, які ми зводимо довкола себе. Для одних – це пломінець свічі, для інших – рушійна стихія, що перекраює особистість – малих робить великими, а великих трощить у порох.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822763

5. Він і вона. Любовні історії. Версії великих романів : новели, етюди, есе / М. Дочинець, ілюстров. фотографікою А. Савчинця, оформ. обкл.. І. Гордунки. – Ужгород : [б.в.], 1995. – 147 с.: іл., портр., фот.

Ця книга є спробою торкнутися таїни таїн, великого Божого дару, що зветься – Кохання. Незбагненні дороги Мужчини до Жінки і Жінки до Мужчини. «Люблячі серця відшуковують одне в одному свою подібність, і любов є  не що інше, як спілка розділених часток єдиної колись людської істоти». Так стверджує Платон. Для одних це пломінець свічі, для інших – рушійна стихія, що перекраює особистість – малих робить великими, а великих трощить у порох.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА713546

6. Вічник. Сповідь на перевалі духу : кн. двічі, 2011 і 2012 рр., номінув. на здобуття Нац. премії ім. Т. Г. Шевченка / М. Дочинець ; худож. А. Коцяк. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 279, [1] с. : портр. і автограф авт.– (Яблуко Слова ; кн. 5).

Це – сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це – подарунок долі для того, хто запитує себе: «Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?» Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823137

7. В'язень замку Паланок : версія роману «Криничар» для школярів та юнацтва / М. Дочинець ; худож. А. Коцяк. –  Мукачево : Карпат. вежа, 2013. –  367, [1] с. : іл., іл. обкл., автограф авт.

Це незбагненна історія про безрідного закарпатського хлопчика-байстрюка, який рано прилучається до копання криниць. І докопується до таких глибин! Здобуває унікальний хист, навчається мудрості в учителів, мужності в скрутних обставинах, стає зрештою найбагатшою людиною в краї. Та найбільші його скарби – свобода духу, висока освіченість, шляхетність душі. Книга сповнена неймовірних пригод, читається на одному подиху.

Шифр зберігання у НБУВ: Ао274680

8. Гірчичне зерно : оповідання / М. Дочинець ; [передм. П. Скунця] ; Кул Ю. А. Олені трублять зорю : повість / Ю. А. Кул ; [передм. І. Долгоша]. – Ужгород : Карпати, 1989. – 77, [2] с. : портр. авт., іл. обкл. ; 175, [2] с. : портр. авт., іл. обкл. – Паг. розрізнена. – Кн. перевертка.

Перша книжка Мирослава Дочинця : збірник новел під назвою «Гірчичне зерно», де ненав’язливо досліджується життя сучасника у різних морально-психологічних виявах. Твори пройняті ностальгією за чистотою почуттів, святістю родинного вогнища, щирістю людських взаємин.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА500197

9. Горянин. Води Господніх русел : роман / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 311, [1] с. : фот., портр., автограф авт.

Незбагненна історія про дивовижного чоловіка, який несподівано втрачає все і починає свою щоденну боротьбу за кожну п`ядь родової землі, кожну крихту родового скарбу. Ця книга – про «стяжання духу», мудрість любові, про пам`ять серця, силу терпіння і високість людської душі. І про те, що кожен наш день – це сходження до чогось і спуск у нікуди...А ще між рядками цього роману буяє джерельний нурт стихії Карпатського Світу.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822752

10. Гра в ляльки : жіночі історії / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2003. – 128 с. : іл.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА713547

11. Гра в ляльки та інші невигадані жіночі історії / М. Дочинець ; [іл. робіт худож.: В. Єрко, М. Шагала, Н. Сіми, Т. Мучички, О. Дяченка]. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 163, [1] с. : іл.

Жінки здатні на все. А декотрі навіть на більше. Ці історії саме про таких жінок.Колись вони гралися в ляльки. А потім життя почало жорстоко гратися ними. І вони прийняли цю гру. І перемогли.

Шифр зберігання у НБУВ: Лук'яненко Л. Г. ВА2

12. Дорога в небо – до людей : історії чоловіків, які витримали / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 274, [2] с. : портр., автограф авт. – (Яблуко слова : твори Мирослава Дочинця ; т. 6).

Немає поганого життя – є невміння жити... Якщо людина піднімається вгору, бажаючи досягти вершини, – їй необхідно відмовитись від зайвого вантажу... Людина – це вічне каяття, це відродження... Треба дуже багато працювати; це колись помітять люди, а може, й Бог... Зрештою, все закінчується добре, та не всі мають терпіння дочекатися цього... Якщо сили скінчилися, залишаються ще воля, впертість і витримка.. Про це та інше йдеться в цій книжці. Її герої витерпіли і витримали. І перемогли.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822764

13. Енциклопедія Мукачева в іменах / М. Дочинць, В. Пагиря ; авт. передм. М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2006. – 312 с. : іл., портр. – Імен. покажч. : с. 299–310. – (Бібліотека мукачівця : видавничий проект Мирослава Дочинця).

Наведено відомості про життя та діяльність видатних жителів Мукачева – громадських і політичних діячів, підприємців, промисловців, будівельників, господарників, меценатів, героїв праці, учених, музикантів, композиторів, педагогів, співаків, письменників, поетів, літераторів, краєзнавців, перекладачів, журналістів, художників, медиків, військових, культурно-освітніх і релігійних діячів. Висвітлено їх вагомий внесок у розвиток рідного міста, української культури, науки, мистецтва, промисловості та сільського господарства.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА712267

14. Зряче перо. Роман із аркушем / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 288, [2] с. : портр., автограф авт.

 «Поспішай до мене, а до себе – насамперед», – казали давні мудреці. Отся книжка духовного наративу – особливого роду. Це плід пересівання насінин для дерева Життя, збирання леліток світла, пильнування над чарами письма. Це – щоденник духовної виправи, сповідь перед самим собою, занурення в тайни письма. Одним словом, це – роман Зрячого пера з Аркушем. Освячений любов'ю до людини, до світу, до слова, до Бога. А ще це – книжка, що читається з будь-якої сторінки і в будь-якому керунку.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823149

15. Історії. Жінки, які перемогли. Чоловіки, які витримали. Великі, які кохали / М. Дочинець ; графіка В. Єрка. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 451, [1] с. : іл., портр., автограф авт.

Це реальні історії про реальних жінок і чоловіків. Історії служіння меті і мрії, історії духовного пошуку, а нерідко й духовного подвигу. Немає секрету щастя й хисту. Немає загадки долі. Є загадка любові. І ці люди все життя розгадували її. І служили їй – любові до людини, до Бога, до природи, до ремесла, до мистецтва... Люди звичайні і водночас незвичайні у своїх високих устремліннях. Крім того, ця книга є спробою торкнутися таїни таїн, дару, що зветься Коханням. І як воно осявало життя відомих, харизматичних людей. Навіть великих кохання робить слабкими і вразливими, позаяк руйнує укріплення, які ми зводимо довкола своїх сердець. Для одних це пломінець свіча, для інших – рушійна стихія, що перекраює знакову особистість, а з нею нерідко і хід історії людства. До видання увійшли повісті «Жінки, які перемогли», «Чоловіки, які витримали» та «Великі, які кохали».

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823156

16. Карби і скарби. Посвіт карпатського світу / М. Дочинець ; голов. ред. С. С. Скляр ; худож. ред. С. Місяк ; авт. іл. обкл. С. Логінов. – Харків : Клуб Сімейного Дозвілля, 2015. – 282, с. : іл., фот. з архіву авт., портр., автограф.

«Це книга про тих, котрі живучи на вершинах, шукають верховини духу і стережуть правду первовіку. Їх мудрість, мужність і вірність собі та Богові неоціненний скарб досвіду і живильна сила для нашої душі.»

Шифр зберігання у НБУВ: ВА794784

17. Карпатський словоблуд : аль-монах автохтонного гумору / уклад. : О. Гаврош, М. Дочинець, П. Чучка. – Вид. 3-тє. – Мукачево : Карпат. вежа, 2004. – 78 с. : іл., портр.-шаржи, фот., карикатур. мал. – На обкл. фотошоп. портр. уклад.

«Карпатський словоблуд» – альманах автохтонного гумору, приправленого духмяними полонинськими травками, кришталево джерельною сливовицею, європейськими націнками та єєпнутим способом життя.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА784562

18. Книга духовної мудрості / упоряд. М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 191, [1] с. : іл., автограф.

«Мудрість – це безконечний скарб для людей, – каже Святе Письмо. – Хто її осягає, стає учасником Божої приязні, бо доручає Йому дар знання й просвіти». Цю мудрість духовну ми шукаємо як опору, як живильну силу душі, бо без неї життя не має вартості, є тільки тягарем. Ця книжка – маленька криниця мудрого слова, щирий порадник для розуму і серця.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822760

19. Книга надиху. Уроки світу, Неба і людей / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 244, [2] с. : портр., автограф авт.

Ця книжка – про життя як безнастанний дар; про духовні вершини Афону і маленькі карпатські верховини; про те, що робить істоту вільною і безсмертною; про вічні істини і про вічний пошук щоденних крихт радості; про особисте і вселюдське; про земне і небесне, що дарує надих. А ще в цій книжці нуртує розкіш мови – чар текстів, переплетених із таїнством змісту. Невтомне і невтоленне збирання зілля Слова. Ось що каже про це сам автор: «Вчителі з’являються тоді, коли ти готовий до учнівства. Так склалося, що я був готовий до цього ще з раннього віку і зберіг оту готовність і досі. І вони, вчителі, рясно з’являлися і з’являються на моєму путі. Можливо, тому, що я уважливий учень. Хоча водночас, мабуть, і невдячний. Я спрагло брав чужі уроки і тісно набивав ними щільники свого досвідчення, свого світогляду, свого писемного арсеналу. Тоді як бджола трудова найменше клопочеться для себе. Стягнений із тисяч квіток нектар переплавляє вона в золото меду. Можливо, ця книга – мої письмові іспити з тих знань, які відкрила мені школа життя. Отже – уроки світу, Неба і людей, із яких ткався мій життєпис, моє світобачення, моя світо творчість».

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823144

20. Краєвид із жінкою : [новели] / М. Дочинець ;

Перед нами – легка, світла, магнетична проза. Автор віртуозно володіє формою, винахідливим психологічним портретуванням, бездоганним стилем, за яким проглядається витончений художній смак і композиційна самодостатність. Чільне місце відведено жінці. Героїні заново «створюють» мужчин, у яких закохані, причому історії люблячих часто не припиняються навіть у потойбічні. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання. Кохання, яке керує нами, якщо вважає нас гідними.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА735116

21. Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії : роман / М. Дочинець ; . – Ужгород : Карпати, 2012. – 326, [2] с. : портр.

В центрі роману «Криничар» – українська душа, що не заблукала в історії, не зломлена і не стомлена поразками, як сама Україна, - душа тонка, мудра, діяльна, що черпнула від землі і від неба, що оживляє і якісно міняє довколишній простір і людей. Твір відкриває незглибимий вимір народної традиції, карпатської звичаєвості, жива етика і естетика. Це проявляється в умінні показати душу окремої людини як живої частинки світової душі. Усе це подано в шатах високої образності й дивовижно багатої лексики. Через те, мабуть, цю книжку відомий літературознавець Петро Сорока назвав «наймудрішим художнім твором сучасної української літератури».

Шифр зберігання у НБУВ: ВА760496

22. Криничар. Горянин : романи / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат вежа, 2014. – 610 с.

Це чергова сповідь унікальної людини, історія душі у вигляді щоденникових нотаток головного героя — аскета-багача, який прийшов до власної філософії самообмеження. Зі слів Мирослава Дочинця – «Горянин» – це незбагненна історія про дивовижного чоловіка, який несподівано втрачає все і починає свою щоденну боротьбу за кожну п`ядь родової землі, кожну крихту родового скарбу. Ця книга – про «стяжання духу», мудрість любові, про пам`ять серця, силу терпіння і високість людської душі. І про те, що кожен наш день – це сходження до чогось і спуск у нікуди...

Шифр зберігання у НБУВ: ФПУ № 3199

23. Курси крою і життя. Рецепти маленьких щасть / М. Дочинець ; дизайн Л. Луців. – Мукачево : Карпат. вежа, 2012. – 206, [2] с. : портр., автограф авт. – (Серія книг Мирослава Дочинця «Яблуко Слова» ; т. 9).

Герої книжки — «маленькі люди», яких кроїло життя і ламала доля. Та вони не здибилися в цьому великому і бентежному світі. Люди, що вибудували свою духовну вертикаль, віднайшли свою систему координат, своє щастя.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823147

24. Лад. Многії літа. Благії літа. Вічник. Світован / М. Дочинець ; передм. Є. Сверстюка ; худож. оформ. Г. Пономаренка. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 561, [2] с. : портр.

Ця книга – одне ціле. Проте кожна з її трьох частин – «Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован» – стали справжніми бестселерами, здобули велику й широку читацьку прихильність у світі. Ця книга – про карпатського мудреця Андрія Ворона, якого вже встигли назвати «світовим чоловіком», «українським Сократом», «новітнім Сковородою». Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає духовною опорою. Бо його мудрість – це філософія на щодень, і фактично – для кожного. Філософія радості, добра і служіння, коли многії літа є літами благими. Між рядками цього соковитого, духмяного письма живе горний дух, нурт живої природи, правда про людську душу в цілісній світобудові.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА790411

25. Лис у винограднику : роман / М. Дочинець ;

Роман Мирослава Дочинця про чоловіка незвичайної долі і хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається на одному подиху, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все – шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, непідробна читабельність.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА736673

26. Мафтей : книга, написана сухим пером : роман / М. Дочинець ; ред.-корект. О. Козоріз. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 349, [3] с. : портр.

В основу нового роману лягли неймовірні події в Мукачеві, про які писали європейські газети ХІХ століття. Для чого переповідаються історії? Може, з волі блукаючого відлуння, а може, тому, що діла проминулі срібними нитками вплітаються і мережу сьогочасної доби...Всі дивляться в дзеркало і майже іхто не заглядає за скло, за срібний покрив. А головна ж тайна там. Мафтей зазирнув і...

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823155

27. Мафтей : книга, написанная сухим пером : [роман] / М. Дочинец ; [пер. с укр. Е. М. Тарнавского ; предисл. П. И. Сороки]. Харьков : Фолио, 2017. 409, [2] с. : ил. (Ретророман).

Шифр зберігання у НБУВ: ВА813616; ВА813645

28. Місячна роса : афоризми, окришини життя, мініатюри / М. Дочинець ; дизайн Л. Луців. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 174, [2] с. : портр., автограф. – (Яблуко слова ; кн. 8).

Ріка життя приносить нам живі краплини радості. Зоряне небо засіває в наші серця золоті крихти одкровень. Вітри долі навіюють думки-істини, сумніви, іронію і печаль... Ми все це ревно збираємо, щоб залишити по собі – як слабенькі відблиски душі в інших душах.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822753

29. Многії літа. Благії літа : заповіді 104–річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і радості / М. Дочинець ; . – Вид. 4-те, найповніша версія. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 84 с.

Унікальна книга, яка витримала вже 12 перевидань, написана на основі унікальних і повчальних матеріалів із зошитів Андрія Ворона, 104-річного закарпатського мудреця, народного філософа, травозная, гомеопата – як жити довго в щасті, радості і, що важливо, мудрості.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА713549

30. Мудра книга : мудрість духовна, мудрість весела, мудрість карпатська / уклад. М. Дочинець ; на обкл. картина худож. С. Андріяки. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 371, [2] с. : іл., портр., автограф уклад.

«Мудрість – це безконечний скарб для людей, каже Святе Письмо. - Хто її осягає, стає учасником Божої приязні, бо доручає Йому дар знання й просвіти». Цю мудрість духовну ми шукаємо як опору, як живильну силу душі, бо без неї життя не має вартості, є тільки тягарем. Ця книга – криниця мудрого слова, щирий порадник для розуму і серця, пожиточна лектура на втіху і розраду.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823150

31. Мудрість Карпат / упоряд. і авт. передм. М. Дочинець ; обкл. Л. Качур. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 100 с. : автограф. упоряд.

Цей збірничок – глибинна криниця карпатської народної мудрості, завжди свіжа, іскрометна, животворна, помічна. Упорядник відібрав найкоштовніші самоцвіти живого слова, які яскраво репрезентують наш народ перед світом.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822755

32. Напутні дари – для дітвори від карпатського мудреця Андрія Ворона : [для дітей мол. та серед. шк. віку] / М. Дочинець ; худ. оформ. Р. Дорожникова. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 171, [1] с. : іл., іл. обкл., автограф авт.

Ця книжка відкриє світ чудової живої природи, розкриє дар унікального людського досвіду, навчить краще розуміти природу сущого, повідає про захоплюючі пригоди і цікаві відкриття. А ще прилучить до звичаїв і традицій нашого народу до скарбів духмяної української мови. Кожен із рядків цієї книжки цінний у своїй мудрості. А скільки ще загадкового ховається між рядками!

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823280

33. Розрада-гора. Під Вороновим крилом / М. Дочинець ; авт. іл. А. Пушкарьов. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 184, [8] с. : іл., портр., автограф авт.

– У кожного – своя гора Розрада, своя висхідна дорога на неї. І свій спуск. Бо дві заповітні речі шукаємо в цьому світі – розраду і поклик. Розраду від чогось і поклик до чогось. І чекаємо тих слів, – каже Мирослав Дочинець. Ця книжка – продовження циклу («Многії літа. Благії літа», «Вічник», «Світован», «Синій зошит») про дивовижного карпатського старця Андрія Ворона. У ній – крихти його мудрих роздумів, спогадів, передбачень, одкровень і порад, як жити довго в здоров'ї, щасті, спокої і радості.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823148

34. Світильник слова. Книга життя. Життя книги / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 209, [3] с. : портр., автограф авт.– (Яблуко слова : твори Мирослава Дочинця ; кн. 10)

Вся Природа всіма властивостями своїми підсилює людину в створенні слова, як вищої форми. І в цьому сенсі «слово людське значніше за сонце» (М. Прішвін), від якого нібито народжується життя на землі. Слово – як сторожа духу, як сіль мудрості, як енергія краси. Про це нова книга Мирослава Дочинця.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822758

35. Світло семи днів. Маленькі історії для душі / М. Дочинець ; худож. оформ. А. Лагути. – Мукачево : Карпат. вежа, 2018. – 207, [1] с. : портр., автограф авт.

Ми гадаємо, що в світі все просто. Так, все просто. Але зовсім не так. Письменник, лауреат Шевченківської премії Мирослав Дочинець сповідує кредо свого вчителя Григорія Сковороди – з видимого пізнавати невидиме. Щоби наблизитись до людського образу, який залишається для нас найбільшою таємницею. Неосяжним словом проникнути у Всесвіт душі. Це маленькі історії про велике, значуще, вічне. Це – наближення до істин, огорнутих у живе слово, які не просто щось виражають, а направду вражають. Це – спроба в хаосі життя пізнати заповідану нам радість. Це – наповнення світлом наших днів і трудів, нашого тривку в цьому незбагненному світі.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823143

36. Світован. Штудії під небесним шатром : роман-намисто / М. Дочинець ; іл. Н. Ізай. – Мукачево : Карпат. вежа, 2014. – 232 с. : іл. : портр., автограф авт.

Ця книга – повна захоплення і любові розповідь про мандри в горах із мудрецем Андрієм Вороном, якого вже встигли назвати українським Сократом. Він жив, як дихав, власним життям явив спроможність бути – вільним у світі, який ловить і поневолює людину. Для сучасної, заблуканої серед штучних міражів людини світло його досвіду постає опорою для порятунку. Між рядками щирого письма живе гірський дух, нурт живої природи, правда первісної оселі.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА822766

37. Синій зошит. Аркуші днів світящих / М. Дочинець ; графіка С. Танадайчука. – Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 182, [2] с. : іл., портр., автограф авт.

«Синій зошит» – це крихти спостережень, одкровень, зауваг і мудрих приписів, «кристали днів світящих», як любив казати карпатський мудрець, чий багатющий досвід і ліг в основу книги. Про що ж вона? Про те, що нас оберігає в цьому світі, що є Домом душі, від чого просвітні наші дні, про чудесне і нове, про фарби серця, про ціни і цінності, про вершини і рівнини, про вітаміни радості, про очі провидіння, про те, що написано на заплющених повіках, про закон ноги і сліду, про плин довголіття, про закон множення і примноження, про те, в чому слабість і в чому сила українства, про нитки, що ведуть у вічність, про те, що ми їмо і що їсть нас, про ліки під руками і… ногами, про силу і красу «густого слова», яким це написано. А ще – «Скриня маленьких секретів», які можуть прислужитися нам у щоденному тривку. Ця книга є розрадою і покликом водночас. Покликом – ставати доконечно тою людиною, якою нам суджено бути. Наповнювати собою порожнечу в собі. І заповнювати порожнечу світу собою. А розрада – в найпростішому: відчувати, що ти живий! І яким би світ не був, не треба забувати, що він – Божий.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА823145

38. Хліб і шоколад: новели, етюди, мініатюри / М. Дочинець ; вступ. ст. Н. Бедзір. – Мукачево : Карпат. вежа, 2009. – 192 с. : портр., фот.

Перед нами – «легка» і «світла» проза. Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатньої творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні «заново» створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА713531

Публікації Мирослава Дочинця у періодичних виданнях та збірниках

39. Кольорові скельця : [оповідання] / М. Дочинець // Відлуння: творчість молодих ]. – Ужгород : Карпати, 1985. – С. 77–79.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА435598

40. Джерело духовної наснаги / М. Дочинець // Переконуюче слово: [док.-публіцист. нариси] / упоряд. О. І. Яроменок. – Київ : Вид-во політ. літ. України, 1986. – С. 53–58.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА446727

41. Михайло Сирохман : [оповідання] / М. Дочинець // Славою овіяні: героїка комсомольських поколінь / упоряд. : В. М. Ступак, Л. П. Забродська ; передм. О. М. Кошової ; худож. П. А. Крисаченко. – Київ : Молодь, 1987. – С. 384–386.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА464942

42. Три смереки в Руському / М. Дочинець // Володарі долі: худож.-публіцист. оповіді / упоряд. С. В. Лендєл. – Ужгород : Карпати, 1987. – С. 200–210.

Шифр зберігання у НБУВ:ВА470137

43. Гірчичне зерно : оповідання / М. Дочинець ; авт. мал. Г. Філатова, Р. Безп’ятова // Людина і світ. – 1988. – № 2. – С. 36–47.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж28412

44. Олексова арифметика; Спасибі за вечір : [оповідання] / М. Дочинець // Витоки: творчість молодих / ред.-упоряд. В. П. Густі, редкол. : В. Ю. Вовчок, В. Г. Демченко, П. К. Добрянський [та ін.]. – Ужгород : Карпати, 1988. – С. 36–39, 39–44.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА489551

45. Ми – мукачівці. Портрети на фоні доби // : наук.-попул. нариси і ст. / авт.-уклад. : М. Дочинець, В. Пагиря ; передм. І. Лукеча ; іл. М. Митровича. – Ужгород : Гражда, 1994. – С. 113–201 : іл.

Зі змісту: Схимник Чернечої гори; Аристократка; Провінціальний доктор Вітенбергер; Фабрикант; Мукачівський філософ; Людина-архів; Скрипка для України; Вододин першоспів; Мукачівське танго; Сестра Лавренція; Мункачі з Мукачева; Маестро Волонтир; Путі Господні і людські; Балада про аптеку; Даруйте, пане Архімед...; Як помер єпископ Ромжа; Так гартується бетон; Останній Могікан; Стихія правди; Двокрилля Бровдіїв; Мукачево в долях.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА702535

46. Борозни долонь : [афоризми] / М. Дочинець // Старий Замок. –  2005. – 22-28 лип. – С. 14.

47. Натуралістичні етюди : [публіцистика] / М. Дочинець // Зелені Карпати. – 2005. – № 1/2. – С. 90–98. : фот.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж68705

48. «Продаються старі пляшки...»; Старий полковник; Комендант Праги; Грішниця; Гілляка; Ланцюжок; Ворожба; Заздрість; Споришевий пішник; Аромат жінки : [новела та оповідання ; в т. ч. коротка біогр.] / М. Дочинець // Корзо : альм. сучасної л-ри Закарпаття / упоряд. М. Рошко. – Ужгород : Ліра, 2008. – С. 7–28. : портр. – (Джинсове покоління – 2).

Шифр зберігання у НБУВ: ВА706919

49. Покликаний світлом : заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті й радості / М. Дочинець // Літ. Україна. – 2009. – 16 квіт. – С. 8.

50. Небесні кресала : [проза] / М. Дочинець // Золота пектораль. – 2010. – № 1/2. – C. 42–47.

Зміст: Небесні кресала; Князівна; Рівновага дня; Малий дім – великий спокій; Відпросився; Хлопчик у пластиковій кулі; Жінка, яка читає; Спрага навпаки; Книгозбірня; Бабина паленка; У кузні; Забута книга; Аналіз; Лікер динний; Слово; Ці єгиптяни.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж101273

51. Жити як Ворон : [уривок з кн. «Многії літа. Благії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона] / М. Дочинець // Слово Просвіти. – 2011. – 2-8 черв. (№ 22). – С. 15.

52. Заповіді 100-літнього карпатського мудреця – як жити довго в щасті і радості : [висновки та афоризми з кн. «Многії літа. Благії літа»] / М. Дочинець // Наша віра. – 2011. – Груд. (№12). – С. 6–7.

53. Трави господні : уривок з нового роману «Вічник» / М. Дочинець // Укр. літ. газ. – 2011. – 17 черв. – С. 11–13.

54. Вічник : (уривок) / М. Дочинець // Дивослово. – 2012. № 9. – С. 62–64.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж28928

55. Золота печать : з нового роману «Криничар» / М. Дочинець // Укр. літ. газ. – 2012. – 18 трав. – С. 12–13.

56. Три миттєвості дня. Історія гріха : [оповідання] / М. Дочинець // Дукля. – 2012. – Рік. 60. – № 3. – С. 20–25. : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж28887

57. Води Господніх русел : (уривок з нового роману «Горянин» / М. Дочинець // Укр. літ. газ. – 2013. – 1 листоп. – С. 12–13.

58. Діти папорті : роман у новелах / М. Дочинець // Київ. – 2013. – № 5. – С. 48–138.

Зміст: Камінь терпінн ; Вербова кошарка; Коляднички – божі дячки; Гадання на звіздах; Бабині чоботи; Князь дерева; Казанка про хлів; Пташка-домашка; Банат; Яворове косовище; Похрещені блискавкою; Шугай; Губи; Красне поле; Нуця; Трави господні; Вуй Ферко; Проща; Там камінь плакав...; Мамчин хліб; Любаска; Німурак; Звіролов Микула; Мураха в Бурштині; Дід Кундя; Чорний ангел; Газда кам’яного поля.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж14227

59. Йонко-жидик : [уривок з роману «Горянин. Води Господніх русел»] / М. Дочинець // Слово Просвіти. – 2013. – 31 січ.-6 лют. (№ 5). – С. 12–13 ; 7-13 лют. (№ 6). – С. 12–13. – Режим доступу: http://slovoprosvity.org/2013/01/31

60. Богоприсутній світ : оповідання / М. Дочинець // Березіль. – 2014. – № 3–4. – С. 90–95.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж26911

61. Первовидження : фрагм. з нової кн. «Синій зошит» / М. Дочинець // Слово Просвіти. – 2014. – 21-27 серп. (№ 33). – С. 10–11.

62. Штудії під небеснимшатром / М. Дочинець // Золота пектораль. – 2014. – № 1/2. – C. 17–21 : іл. Т. Павлика «Багряний Мамай», портр.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж101273

63. Півцукерки / Олександр Афонін, Надійка Гербіш, Мирослав Дочинець [та ін.]. – Харків : Фоліо, 2015. – 220, [2] с. – (Добрі історії).

Зі змісту :  Дочинець М.: Камінь терпіння (Спогад Андрія Ворона); Цинандалі; Цвіркун на долоні; Тітка Морія; Олексина арифметика; Кольорові скельця; Діти Верховини; Ловець ласк; Аромат жінки; Жіночий липень; Небесні кресала; Бібліотекарка; Оперета; Гіркота вересня. – C. 41–89.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА795790

64. Слово добувай із себе : уривки з нової кн. «Синій зошит» / М. Дочинець // Літ. Україна. – 2015. – 15 січ. – С. 10.

65. Верховні млини : уривок з нового роману М. Дочинця «Мафтей. Книга написана сухим пером» // Слово Просвіти. – 2016. – 6-12 жовт. (№ 40). – С. 8–9.

66. Кунігунда : уривок з роману «Мафтей. Книга, написана сухим пером» / М. Дочинець // Дніпро. – 2016. – № 10/12. – С. 14–23.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж22466

67. Многії літа, благії літа : [уривки з кн.] / М. Дочинець // Шк. б-ка. – 2016. – № 6. – С. 6–22.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж23891

68. Під Вороновим крилом : розмова / М. Дочинець // Дніпро. – 2016. – № 4. – С. 50–63.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж22466

69. Той, що з’їв гору : уривок з роману «Мафтей. Книга, написана сухим пером» / М. Дочинець // Дзвін. – 2016. – № 8. – С. 11–23.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж26476

70. Біла дорога; Бібліотекарка; Старий полковник; Цвіркун на долоні; Камінь терпіння : [оповідання] / М. Дочинець // Сім крутих перевалів : літ. альм. Закарпаття / [редкол.: В. Густі (гол.), Є. Берніцкі, О. Ігнатович]. – Київ : Знання, 2017. – С. 65–75.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА818654

71. «Світло семи днів» : уривок / М. Дочинець // Золота пектораль. – 2017. – № 3/4. – C. 5–13.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж101273

72. Совина мудрість : [уривок з роману «Скарби Скляної гори»] / М. Дочинець // Високий Замок. – 2017. – 31 серп.-6 верес. – С. 22.

73. Хліб і молоко; Люблю...; Кроки; Швейна машинка «Singer»; Колись...; М’яч з неба; Повір...; Жінка хащі; Якщо... : [оповідання] / М. Дочинець // Літературне Закарпаття у 2017 р. – 2018. – С. 85–100.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж74800/2018/2017

74. «Бувало…» / М. Дочинець // Золота пектораль. – 2019. – № 1. – С. 2–5.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж101273/2019/1

75. Там, де ти... : проза // М. Дочинець / Дзвін. – 2019. – № 1. – С. 87–93.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж26476

Інтерв’ю, бесіди з Мирославом Дочинцем

76. Мукачів часто дарували васалам, але не мукачівців! : [проблеми внутрішньої політики на Закарпатті] / М. Дочинець ; записав О. Гаврош // Україна молода. – 2004. – 28 січ. – С. 14.

77. Про книжку, як про жінку…: [бесіда з письменником М. Дочинцем / записав В. Кузан] // Новини Закарпаття. – 2006. – 23 груд. (№ 156/157). – С. 21.

78. «Нам дано шанс!..» : [інтерв’ю з письменником М. Дочинцем / розпитувала Л. Подоляк] // Літ. Україна. – 2009. – 24 верес. (№ 31). – С. 7.

79. Мирослав Дочинець : «Ніхто сьогодні не зомліє від краси» / [розмову з письменником вела М. Нейметі] // Новини Закарпаття. – 2009. – 26 верес. – С. 21, 23.

80. «Книжка – це зворушливі моменти зустрічі із власною душею» : [бесіда з письменником М. Дочинцем / розмову вела С. Больбат] // Літ. Україна. – 2010. – 25 лист. (№ 43). – С. 4.

81. Що робив лис у винограднику? : [бесіда з авт. роману «Лис у винограднику» М. Дочинцем / розпитувала Ю. Бондурчук] // Літ. Україна. – 2010. – 1 квіт. (№ 12). – С. 7.

82. «Лише повнота серця наповнює словесний рядок» : [розмова з авт. роману «Лис у винограднику» М. Дочинцем / спілкувалася Г. Вдовиченко] // Високий замок. – 2011. – 9 лют. – С. 6.

83. «На п’ятий день у Парижі я мріяв повернутися в Мукачево» [Електронний ресурс] : [інтерв’ю з укр. письменником М. Дочинцем / опублікувала О. Хмельовська] // Читомо : культ.-видавн. проект : [веб-сайт]. – Дата публікації: 24.02.2011. Електрон. дані. – Режим доступу: http://archive.chytomo.com/interview/myroslav-dochynets-na-pyatyy-den-u-paryzhi-ya-mriyav-povernutysya-v-mukachevo.

84. Бар’єри нашої ери : [щодо розвитку сучасної укр. л-ри : висловлювання / розпитував С. Бондаренко] // Літ. Україна. – 2012. – 3 трав. (№ 18). – С. 6. – Авт.: В. Шовкошитний, К. Родик, М. Дочинець, С. Дзюба.

85. «Всі мої книги – про потребу прямостояння і прямоходіння душі…» : [інтерв’ю з письменником М. Дочинцем / розмовляла М. Шутко] // Новини Закарпаття. – 2012. – 12 трав. (№ 52/53). – С. 13.

86. «Криничар – це духовний брат Вічника» : [бесіда з письменником М. Дочинцем / запитувала С. Короненко] // Літ. Україна. – 2012. – 30 серп. (№ 33). – С. 5.

87. «Не знаю, що письменники шукають у парламенті» : [бесіда з письменником М. Дочинцем / записала Я. Тимощук] // Волинь-нова. – 2012. – 6 верес. (№ 99). – С. 13.

88. Українську культуру потрібно любити… грішми : [інтерв'ю з письменником М. Дочинцем про роман «Вічник» / записала Я. Тимощук] // День. – 2012. – 14-15 верес. (№ 164/165). – С. 23.

89. «Влада слова – найвища влада» / М. Дочинець ; записав В. Вербич // Укр. літ. газ. – 2013. – 6 верес. – С. 19.

90. «Знаходьте Бога у побуті» / М. Дочинець ; записала Т. Свереда // Луцький замок. – 2013. – 18 лип. – С. 13.

91. У мого героя такі ж пригоди, як у Монте-Крісто [Електронний ресурс] : [інтерв’ю з укр. письменником М. Дочинцем / провів В. Червоненко] // Укр. правда. Життя : [веб-сайт]. – Дата публікації: 07.11.2013. Електрон. дані. – Режим доступу: life.pravda.com.ua/book/2013/11/7/142513.

92. «У творчості мені цікавить не правда історії, а правда серця» / М. Дочинець ; запитував С. Козак // Літ. Україна. – 2013. – 5 груд. – С. 10–11.

93. Письменник М. Дочинець : «Євромайдан – це не казочка. Ще буде велика і страшна боротьба» / записала К. Константинова // Дзеркало тижня. – 2013. – 20-27 груд. (№ 48). – С. 11.

94. Сказати правду : [бесіда з письменником М. Дочинцем] / записав В. Нитка // Голос України. – 2013. – 24 квіт. – С. 13.

95. «Життя краще вигадує за нас» / М. Дочинець ; розмову вела М. Хімич // Житомирщина. – 2014. – 4 берез. – С. 10.

96. Злочинна влада вже ліквідована, а Шевченко, література і мої читачі залишаються : [інтерв’ю з письменником, лауреатом Нац. премії ім. Т. Шевченка (2014) М. Дочинцем / записала Т. Терен] // Україна молода. – 2014. – 28 лют. (№ 31). – С. 18–19.

97. Крім моїх, в Україні підробляють книги ще трьох авторів : [інтерв’ю з письменником, лауреатом Нац. премії ім. Т. Шевченка (2014) М. Дочинцем / записала Л. Якимчук] // День. – 2014. – 7-8 берез. (№ 42/43). – С. 23.

98. У мене така філософія життя: там, де народився, ти потрібен найбільше» : [бесіда з письменником М. Дочинцем / записав В. Бедзір] // Уряд. кур’єр. – 2014. – 26 берез. – С. 12.

99. «Усі мої книги втілюють моє прагнення подолати провінційність духу» / М. Дочинець ; спілкувався Т. Головко // Слово Просвіти. – 2014. – 4-10 груд. (№ 48) – С. 8–9.

100. Це премія не Януковича, а Шевченка [Електронний ресурс] : [інтерв’ю з укр. письменником М. Дочинцем] // Друг читача : [веб-сайт]. – Дата публікації: Електрон. дані. – Режим доступу: vsiknygy.net.ua/news/33743

101. Золотнюк А. Українцям бракує системи : [зустріч з письменником М. Дочинцем в музеї «Літературне Тернопілля»] / А. Золотнюк // Вільне життя плюс. – 2015 . – 3 квіт. (№ 26). – С. 6. – (Слово письменника).

102. «Несподівано ми стали пупом Всесвіту» [бесіда з письменником М. Дочинцем, який виступав у Палаці кіно (м. Тернопіль)] / провела В. Семеняк // Укр. літ. газ. – 2015. – 10 квіт. – С. 19.

103. Фещук В. Мирослав Дочинець : «Світ належить радісним» : [зустріч закарпат. письменника М. Дочинця зі студентами Ін-та філології] / В. Фещук // Укр. літ. газ. – 2016. – 28 жовт. – С. 17 : фот.

104. «Про себе, про слово, про світ...» : [інтерв’ю з письменником] / М. Дочинець ; вів М. Гармошка] // Правозахист громади. – 2018. – 3 берез. – С. 6–7 : фот.

 

Літературна про життя і творчу діяльність Мирослава Дочинця

105. Мирослав Дочинець : прозаїк // Хланта І. Літературне Закарпаття у ХХ столітті : біобібліогр. покажч. / І. Хланта ; Закарпат. держ. обл. універс. наук. б-ка. – Ужгород : Закарпаття, 1995. – С. 219–220 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА566687

106. Дочинець М. Прозаїк, публіцист, видавець // Закарпаття. Хто є хто : [У 2-х вип.] / авт.-упоряд. В. В. Болгов. – Київ : Укр. наук. т-во геральдики і лексикології, 2005.

Вип. 2. – С. 147. : фот. кольор.

Шифр зберігання у НБУВ: В347953 / Вип. 2

107. Бродик З. Дочинець Мирослав / З.// Укржурналістика в іменах: атеріали до енцикл слов.2007. Вип 14. С. 128129.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж73329

108. Хланта І. Мирослав Іванович Дочинець : 50-річчя від дня народж. прозаїка, публіциста, видавця (нар. 1959) / І. Хланта // Календар краєзнавчих пам’ятних дат на 2009 рік. – 2008. – С. 175–180.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж70658/2008/2009

109. Хланта І. «Письмо густе і відшліфоване» : до 50-річчя від дня народження Мирослава Дочинця / І. Хланта // Срібна земля. – 2009. – 5 верес. – С. 11.

110. Сідун І. Серед лідерів літа-2010 є і закарпатські літератори : [у всеукр. рейтингу «Книжка року-2010» фігурують імена С. Федаки, Г. Малик та М. Дочинця ] / І. Сідун // Новини Закарпаття. – 2010. – 7 серп. – С. 3.

111. Дочинець М. Уроки батька : [про І. Дочинця] / М. Дочинець // Укр. літ. газ. – 2011. – 15 лип. – С. 16. : фот. ; Укр. літ. газ. – 2011. – 29 лип. – С. 16.

112. Горват В. Про зустріч із закарпатським письменником Мирославом Дочинцем у Виноградові та про нову еру в історії людства : [в читал. залі район. б-ки] / В. Горват // Новини Закарпаття. – 2012. – 10 лип. (№ 77). – С. 6.

113. Закарпатцеві Мирославу Дочинцю вручили головну премію літературного конкурсу «Козацька балачка» [Електронний ресурс].04.06.2012 – Режим доступу: https://zakarpattya.net.ua/News/97060-Zakarpattsevi-Myroslavu-Dochyntsiu-vruchyly-holovnu-premiiu-literaturnoho-konkursu-Kozatska-balachka.

114. Першим лауреатом премії імені Мейгеша став Мирослав Дочинець [Електронний ресурс]. – Дата публікації: 31.05.2012. – Режим доступу : https://zakarpattya.net.ua/News/96956-Pershym-laureatom-premii-imeni-Meihesha-stav-Myroslav-Dochynets.

115. Мирослав Дочинець [Електронний ресурс] : [біогр. та творчість] // Від книги до мети. Академічний майстер-клас – авторський проект Ірини Фаріон : [веб-сайт]. – Дата публікації: 29.03.2013. – Електрон. дані. – Режим доступу: www.vid-knyhy-do-mety.info/ukr/avtory/myroslav-dochynets.html.

116. Мирослав Дочинець – лауреат премії «Ярославового Валу» // Літ Україна. – 2013. – 21 лют. – С. 3.

117. Слабошпицький М. Це вже окремий материк : [проза Мирослава Дочинця] // Слово Просвіти. – 2013. – 7 лют. (№ 6). – С. 13.

118. Талько О. Б. Новелістичний характер творчості М. Дочинця / О. Б. Талько // Література. Фольклор. Проблеми поетики : зб. наук. пр. – Київ, 2013. – Вип. 39. – С. 475–480.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж68709/2013/39; Ч. 1

119. Фасоля Т. Вороняча мудрість від Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / Т. Фасоля // ЛітАкцент : [веб-сайт]. – Дата публікації: 20.02.2013. – Електрон. дані. – Режим доступу: Litakcent.com/2013/02/20/voronjacha-mudrist-vid-myroslava-dochyncja/. – Назва з екрана.

120. Вегеш А. Промовистість назв романів Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / А. Вегеш // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. Соц. комунікації. – 2014. – Вип. 2. – С. 8–12. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2014_2_4

121. Горинь В. «І відкіля ти взявся у нас такий?» : штрихи до літ. портр М Дочинця / В. Горинь // Дзвін. – 2014. – № 6. – С. 135–141.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж26476/2014/6

122. Гурська Д. В. Комунікативно-прагматичний аспект релігійного дискурсу та його функціонування у мовотворчості українських письменників Мирослава Дочинця й Галини Пагутяк [Електронний ресурс] / Д. В. Гурська // Наук. пр. Кам'янець-Подільськ. нац. ун-ту ім. І. Огієнка. Серія : Філолог. науки. – 2014. – Вип. 37. – С. 105–107. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npkpnu_fil_2014_37_27

123. Жук О. «Шаную і люблю» : [лауреати Шевченк. премії-2014, серед яких М. Дочинець] // Україна молода. – 2014. – 18 лют. (№ 24). – С. 13.

124. Карасьов М. Кандидати в лауреати : [М. Дочинець, Ю. Щербак, Ю. Буряк, К. Москалець] / М. Карасьов // Укр. літ. газ. – 2014. – 31 січ. – С. 4–5.

125. Дочинець // Бібліотечка «Дивослова». – 2014. – № 4. – С. 7–17.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж28928:Бібл./2014/4

126. Письменник Мирослав Дочинець став почесним громадянином Мукачева[Електронний ресурс] : [документ]. –– Режим доступу : http://www.mukachevo.net/ua/news/view/94287. – Назва з екрана

127. Поліщук Т. Шевченківський комітет оголосив переможців 2014 року: львів’яни, донеччани і киянка : [серед нагородж. Нац. премією ім. Т. Шевченка М. Дочинець] / Т. Поліщук // День. – 2014. – 18 лют. (№ 29). – С. 11.

128. Про присудження Національної премії України імені Тараса Шевченка : Указ Президента України від 6 лист. 2014 р. № 855/2014] [Електронний ресурс] // Уряд. кур’єр. – 2014. – 12 листоп. – С. 10. ; Офіційний вісник України. – 2014. – № 91. – С. 74. – Режим доступу :https://www.president.gov.ua/documents/8552014-17972.

Зі змісту: Присудити Національну премію України імені Тараса Шевченка 2014 року: Дочинцю Мирославу Івановичу, письменникові - за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії» та «Горянин. Води Господніх русел».

129. Ясинська Н. «Пише історії душ…» / Н. Ясинська // Жінка. – 2014. – № 4. – С. 2.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж22470/2014/4

130. Гурська Д. В. Біблійні паремії у мовотворчості Мирослава Дочинця як когнітивний засіб осмислення мовної картини світу [Електронний ресурс] / Д. В. Гурська // Іван Огієнко і сучасна наука та освіта. Серія : Філолог. – 2015. – Вип. 12. – С. 83–87. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ioisn_2015_12_17

131. Дочинець Мирослав Іванович : [прозаїк, публіцист] // Пагиря В. Світочі Мукачева / В. Пагиря. – Ужгород : Патент, 2015. – С. 109–110 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА799968

132. Микитюк О. Діалектизми як засіб увиразнення текстів Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / О. Микитюк // Лінгвостиліст. студії. – 2015. – Вип. 2. – С. 85–90. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/ls_2015_2_13

133. Місце Мирослава Дочинця в сучасній українській літературі [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://zw.ciit.zp.ua/index.php/Місце_Мирослава_Дочинця_в_сучасній_українській_літературі

134. Вовченко Г. Народна стихія і мовний портрет у прозі М. Дочинця [Електронний ресурс] / Г. Вовченко // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. – 2016. – Вип. 2. – С. 341–345. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2016_2_67

135. Мирослав Дочинець : дорога до себе [Електронний ресурс] : відеофільм. – Дата відеоресурсу: 29.05.2016. – Режим доступу: https://www.youtube.com/watch?v=oBnrs0rGk78

136. Мирослав Дочинець : (нар. 1959 р.) : [про прозаїка, публіциста, видавця] // Федака Д. Українське красне письменство Закарпаття : літ. портр. й ескізи / Д. Федака. – Ужгород : TIMPANI, 2016. – С. 548–561 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВС61933

137. Мирослав Дочинець : [прозаїк, публіцист] // Закарпатська обласна організація Національної спілки письменників України : довідник / Упр. культури Закарпат. облдержадмін., Закарпат. обл. орг. Нац. спілки письменників України, Закарпат. обл. універс. наук. б-ка ім. Ф. Потушняка ; [уклад. О. Ігнатович ; редкол. : В. Густі, О. Дурунда, О. Канюка]. – Ужгород : Вид-во О. Гаркуші, 2016. – С. 16 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА814724

138. Дочинець Мирослав Іванович : український письменник і журналіст, член Асоціації українських письменників та Національної спілки письменників України, лауреат Шевченківської премії // Верховина. Волівщина-Міжгірщина. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 418 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВС62392

139. Іщенко О. А. Самобутність філософії головного героя романів Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / О. А. Іщенко // Півден. архів. Серія : Філолог. науки. – 2017. – Вип. 66. – С. 29–32. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pafn_2017_66_8

140. Коли спадає місячна роса... : М. Дочинець : [про прозаїка, публіциста, видавця] // Хланта І. Відлуння літературного Закарпаття : літ. портр., літературознав. ст., інтерв’ю та рец. / І. Хланта. – Ужгород : Патент, 2017. – С. 291–330 : портр., фот.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА820148

141. Лауреатом президентської премії «Українська книга року» став Мирослав Дочинець [Електронний ресурс]. – Дата публікації: 22.05.2017. – Режим доступу : http://zik.ua/news/2017/05/22/laureatom_prezydentskoi_ premii_ukrainska_knyga_roku_stav_myroslav_dochynets_1100283

142. Мирослав Дочинець : (нар. 1959 р.) : [про прозаїка, публіциста, видавця] // Федака Д. Українське красне письменство Закарпаття : літ. портр. й ескізи / Д. Федака. – Ужгород : TIMPANI, 2017. – С. 548–561 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВС63495

143. Мирослав Дочинець : прозаїк, публіцист ; член НСПУ з 2006 р. // Сім крутих перевалів : літ. альм. Закарпаття / [редкол.: В. Густі (гол.), Є. Берніцкі, О. Ігнатович]. – Київ : Знання, 2017. – С. 280 : портр.

Шифр зберігання у НБУВ: ВА818654

144. Мирослав Дочинець став лауреатом премії імені Олександра Духновича [Електронний ресурс]. – Режим доступу : https://www.facebook.com/prozahid/posts/798047080349752. – Назва з екрана.

145. Талько О. Б. Художні особливості прози Мирослава Дочинця / О. Б. Талько // Пріоритети сучасної філології : теорія і практика : матеріали Міжнар. наук.-практ. конф., м. Ужгород, 10-11 лют. 2017 р. – Ужгород ; Херсон, 2017. – С. 38–40. – Бібліогр. в кінці ст.

Шифр зберігання у НБУВ : ВА810169

146. Царук А. Зведення храму осяяним пером Мирослава Дочинця / А. Царук // Слово Просвіти. – 2017. – 7-13 груд. – С. 13 : фот.

147. Іщенко О. А. Свій /чужий хронотоп як маркер ідентичності героїв у романах Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / О. А. Іщенко // Літ. процес : методологія, імена, тенденції. Серія : Філолог. науки. – 2018. – № 12. – С. 33–39. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Litpro_2018_12_8

148. Яцьків М. Ю. Відтворення ментальних особливостей українців у фраземіці творів Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / М. Ю. Яцьків // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. – 2019. – Вип. 2. – С. 130–136. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2019_2_24

149. Дочинець Мирослав Іванович [Електронний ресурс] : [біографія та творчість] // Вікіпедія. Вільна енциклопедія : [веб-сайт]. – Електрон. дані. – Режим доступу: uk.wikipedia.org/wiki/Дочинець_Мирослав_Іванович

150. Дочинець Мирослав [Електронний ресурс] // Буквоїд. – Режим доступу: http://bukvoid.com.ua/info/writers/Dochinets_ Miroslav.html

Про окремі твори Мирослава Дочинця

Аукціон зубочисток

151. Аукціон думок : [про кн. М. Дочинця «Аукціон зубочисток»] // Пагиря В. Сторінки золотого фонду Карпатського краю / В. Пагиря. – Ужгород : Ґражда, 2008. – С. 30–31. ; Новини Закарпаття. – 2008. – 12 лют.

152. Книжка для мізкових вправ : [про кн. М. Дочинця «Аукціон зубочисток» / В. Гарагонич // Панорама. – 2008. – 12 січ. – С. 6. ; Фест. – 2008. – 21-27 лют. – С. 14.

Вiчник

153. Ісак М. Природа і душа не терплять порожнечі… : [про роман Мирослава Дочинця «Вічник»] / М. Ісак // Новини Закарпаття. – 2011. – 5 квіт. (№ 37). – С. 6.

154. Копичень В. Від срібної до….срібної землі / В. Кепичень // Літ. Україна. – 2011. – № 37 (29 верес.). – С. 10

Рец. на кн.: Дочинець М. Вічник. Сповідь на перевалі духу / М. Дочинець. – Мукачево,2011. – 281 с.

155. Мигидюк М. Перекладач перейшов на кукурудзяну крупу: [про пер. рос. мовою роману М. Дочинця Вічник вінниц. письменником М. Рябим] / М. Мигидюк // Газета по-українськи. – 2011. – 22 лип. – С. 17.

156. Сверстюк Є. Книга джерельна : [про роман «Вічник»] / Є. Сверстюк // Літ Україна. – 2012. – 2 лют. – С. 10.

157. Сверстюк Є. Мудрість серця : про кн. М. Дочинця «Вічник» // День. – 2012. – 27 січ. (№ 13/14). – С. 23.

158. Скорина Л. Не бійся. Не жалкуй. Не зупиняйся. : [про роман «Вічник»] / Л. Скорина // Березiль. – 2012. – № 3/4. – С. 173–187.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж26911/2012/3-4

159. Терен Т. «Вічник» Мирослава Дочинця : книга, яка читає тебе / Т. Терен // Укр. культура. – 2012. – № 2-3. – С. 32–37. : фот.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж26021

160. Штонь Г. Бути у слові собою / Г. Штонь // Укр. літ. газ. – 2012. – № 4 (24 лют.). – С. 18

Рец. на кн. : Дочинець М. Вічник / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2011. – 290 с.

161. Щур О. Український Коельйо : Мирослав Дочинець зумів угадати запити типового читача : [про роман «Вічник»] / О. Щур // Укр. тиждень. – 2012. – № 9. – С. 56–57.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж25933/2012/9

162. Сверстюк Є. Мирослав Дочинець : «Вічник» – книга джерельна / Є. Сверстюк // Світлі голоси життя. – Київ, 2014. – С. 739–741. –(Бібліотека Шевченківського комітету).

Шифр зберігання у НБУВ : ВА786738

163. Вегеш А. І. Інформацiйний заряд лiтературно-художнiх антропонiмiв роману «Вiчник» Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / А. І. Вегеш // Зап. з ономастики. – 2015. – Вип. 18. – С. 74–83. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/zzo_2015_18_10

164. Гримашевич Г. Означальні прислівники як складова ідіостилю М. Дочинця (на матеріалі роману «Вічник») [Електронний ресурс] / Г. Гримашевич // Філолог. часоп. – 2015. – Вип. 1. – С. 20–25. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/filoljour_2015_1_6

165. Яцьків М. Ю. Фразеологічна картина світу в романі Мирослава Дочинця «Вічник» [Електронний ресурс] / М. Ю. Яцьків // Наук. пр. Кам'янець-Поділ. нац. ун-ту ім. І. Огієнка. Серія : Філолог. науки. – 2015. – Вип. 38. – С. 386–391. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npkpnu_fil_2015_38_92

166. Жила С. О. «Вічник» Мироспава Дочинця – «роман про силу людського духу» : вивч. твору в серед. шк. та виші / С. О. Жила // Укр. мова і літ. в школах України. – 2016. – № 5. – С. 12–18.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж16518

167. Жила С. О. Концепція вічного буття національної людини і національного світу за романом «Вічник» Мирослава Дочинця : вивч. твору в серед. шк. та виші [Електронний ресурс] / С. О. Жила // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. – 2016. – Вип. 2. – С. 10–16. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2016_2_4

168. Жила С. О. Панорама духовного життя українців за романом Мирослава Дочинця «Вічник» [Електронний ресурс] / С. О. Жила // Наук. зап. [Ніжин. держ. ун-у ім. М. Гоголя]. Серія : Псих.-пед. науки. – 2016. – № 4. – С. 77–84. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzspp_2016_4_17

169. Жила С. О. Фольклорні поля у романі Мирослава Дочинця «Вічник» / С. О. Жила // Укр. мова і літ. в шк. України. – 2016. – № 6. – С. 13–17.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж16518

170. Кравченко Г. Архетипні мотиви в романі Мирослава Дочинця «Вічник» [Електронний ресурс] / Г. Кравченко // Акт. питання сусп. наук та історії медицини. – 2016. – № 4. – С. 83–86. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/apcnim_2016_4_18

171. Чумакова Г. А. Багатозначність лейтмотивних слів у контексті роману М. Дочинця «Вічник» / Г. А. Чумакова // Глобалізація / європеїзація і розвиток національних слов’янських культур : матеріали Міжнар. наук. конф. до Дня слов'ян. писемності і культури (Київ, 24 трав. 2016 р.) / НАН України, Укр. ком. славістів, НБУВ [та ін.] ; [редкол.: О. С. Онищенко (голова), Л. А. Дубровіна, Н. П. Бондар та ін.]. – Київ : Ін-т рукоп. НБУВ, 2016. – С. 119–122.

Шифр зберігання у НБУВ : ВА802278

172. Чумакова Г. А. Полісемія в контексті роману Мирослава Дочинця «Вічник» [Електронний ресурс] / Г. А. Чумакова // Молодий вчений. – 2016. – № 5. – С. 523–526. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2016_5_132

173. Талько О. Б. Імпресіоністичні елементи поетики Мирослава Дочинця (за романом «Вічник. Сповідь на перевалі духу») [Електронний ресурс] / О. Б. Талько // Молодий вчений. – 2017. – № 2. – С. 431-435. - Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/molv_2017_2_102

174. Теребус Р. М. Функційне навантаження власних назв у романах Мирослава Дочинця «Криничар» та «Вічник» [Електронний ресурс] / Р. М. Теребус // Наук. вісн. Дрогобиц. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. Серія : Філолог. науки (мовознавство). – 2017. – № 8(2). – С. 110–113. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvddpufm_2017_8(2)__27

175. Ковпік С. І. Роман М. Дочинця «Вічник. Сповідь на перевалі духу» як медіакультурна стратегія автора [Електронний ресурс] / С. І. Ковпік // Прикарпат. вісн. НТШ. Серія : Слово. – 2018. – № 4. – С. 124–135. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_sl_2018_4_16

Горянин. Води Господніх русел

176. Бедзір В. У стару річку з новим романом : [про новий роман М. Дочинця «Горянин. Води Господніх русел»] / В. Бедзір // Уряд кур’єр. – 2013. – 1 лют. – С. 13.

177. Бреза І. Мирослав Дочинець: «Інші свої книжки я практично не читаю…» : [про презентацію роману М. Дочинця «Горянин. Води Господніх русел»] / І. Бреза, В. Нитка // Голос України. – 2013. – 9 лют. (№ 27).– С. 13.

178. Кузан В. Старий і Ріка : [про роман «Горянин. Води Господніх русел» ] / В. Кузан // ЛітУкраїна. – 2013. – 28 листоп. – С. 7.

179. Ножка А. «Горянин» Мирослава Дочинця пішов у люди : [вихід у світ кн. авт. «Горянин. Води Господніх русел»] / А. Ножка // Новини Закарпаття. – 2013. – 22 січ. – С. 6.

180. Скорина Л. «На своєму березі…» : необов’язкові міркування про кн. М. Дочинця «Горянин» [Електронний ресурс] / Л. Скорина // Буквоїд : [веб-сайт]. – Дата публікації: 04.04.2013. – Електрон. дані. – Режим доступу: bukvoid.com/ua/reviews/books/2013/04/04/083207.html

181. Сорока П. «Горянин» : руслами господніх вод // Укр. літ. газ. – 2013. – 2 груд. (№ 24). – С. 18.

Рец. на кн.: Горянин. Води Господніх русел / Мирослав Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2013. – 312 с.

182. Федака С. Старий і Ріка : [про роман М. Дочинця «Горянин. Води Господніх русел»] // Слово Просвіти. – 2013. – 7 лист. (№ 44). – С. 14.

183. Цимбал А. «Горянин» у Києві / А. Цимбал // Літ Україна. – 2013. – 21 лют. – С. 11.

184. Жила С. О. Уроки позакласного читання в системі літературної освіти старшокласників (за романом Мирослава Дочинця «Горянин. Води Господніх русел») [Електронний ресурс] / С. О. Жила // Укр. літ. в загальноосвіт. шк. – 2014. – № 7–8. – С. 48–53. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Ulvzsh_2014_7-8_13

185. Дячишин Б. Прочитане залишається : рец. / Б. Дячишин // Дзвін. – 2015. – № 1. – С. 180–181.

Рец. на кн. : Дочинець М. Горянин : роман / М. Дочинець. - Мукачево : Карпат. вежа, 2014. - 276 с.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж26476/2015/1

186. Шокіна К. Фраземіка роману Мирослава Дочинця «Горянин: Води Господніх русел» / К. Шокіна // Студії з філології та журналістики. – 2015. – Вип. 3. – С. 11–15.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж74567

187. Іщенко О. А. Роман «Горянин» Мирослава Дочинця : екокрит. ракурс [Електронний ресурс] / О. А. Іщенко // Наук. вісн. Міжнарод. гуман. ун-ту. Серія : Філологія. – 2016. – Вип. 24(1). – С. 27–30. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvmgu_filol_2016_24(1)__9

188. Вегеш А. Особливості найменувань літературних героїв у романі Мирослава Дочинця «Горянин» [Електронний ресурс] / А. Вегеш // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. – 2016. – Вип. 1. – С. 52–56. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2016_1_12

189. Яцьків М. Ю. Семантичні особливості компаративних фразем у романі Мирослава Дочинця «Горянин» [Електронний ресурс] / М. Ю. Яцьків // Лінгвіст. дослідж. – 2016. – Вип. 41. – С. 145–149. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/znpkhnpu_lingv_2016_41_22

190. Горболіс Л. М. Екокультурний вектор образу головного героя роману Мирослава Дочинця «Горянин. Води Господніх русел» [Електронний ресурс] / Л. М. Горболіс // Філолог. трактати. – 2017. – Т. 9. – № 2. – С. 124–132. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Filtr_2017_9_2_19

Душа Мукачева

191. Пагиря В. «Душа Мукачева» : [про однойм. кн. М. Дочинця] / В. Пагиря // Новини Закарпаття. – 2008. – 17 трав. (№ 55/56). – С. 21.

Зряче перо

192. Сорока П. Мудре серце Мирослава Дочинця / П. Сорока // Літ. Україна. – 2017. – 28 верес. – С. 12 : фот.

Рец. на кн.: Дочинець, М. Зряче перо. Роман із аркушем / М. Дочинець. - Мукачево : Карпат. вежа, 2017. – 289 с.

Книга надиху

193. Сорока П. Колекція родового часу / П. Сорока // Літ. Україна. 2015. – № 48 (17 груд.). – С. 13.

Рец. на кн.: Дочинець М. Книга надиху : уроки світу, Неба і людей / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 248 с.

194. Сорока П. Колекція родового часу / П. Сорока // Дзвін. 2016. № 6. С. 190192.

Рец. на кн.: Дочинець М. Книга надиху: уроки світу, Неба і людей / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2015. – 248 с.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж26476/2016/6

Криничар

195. Гаврош О. Ідеальний багач із Мукачева : [про роман «Криничар»] / О. Гаврош // Новини Закарпаття. – 2012. – 24 листоп. – С. 21, 24.

196. Каралкіна Н. Новий роман Мирослава Дочинця розкриває філософію грошей і вчить духовної незалежності : кн. надрукували на папері, виготовл. з соломи : [кн. «Криничар. Діяріюш найбагатшої людини Мукачівської домінії»] / Н. Каралкіна // РІО. – 2012. – 24 берез. – С. 19.

197. Свентах А. Той, хто пройшов крізь Закарпаття : [про презентацію кн. М. Дочинця «Криничар. Діяріуш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії»] / А. Свентах // Високий Замок. – 2012. – 10 квіт. – С. 10.

198. Сорока П. Відкритий лист до Мирослава Дочинця : [рец. на кн. М. Дочинця «Криничар»] / П. Сорока // Укр. літ. газ. – 2012. – 14 груд. – С. 5.

199. Штонь Г. У позасвіті мови : [про кн. Криничар М. Дочинця]/ Г. Штонь // Укр літ газ. – 2012. – 10 серп. – С. 4–5.

200. Базилевський В. Книжка глибокого дихання : [про кн. «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії»] / В. Базилевський // Літ. Україна. – 2013. – 10 січ. – С. 7.

201. Васьків М. Наративні особливості «Криничара» Мирослава Дочинця : повчання через розповідь [Електронний ресурс] / М. Васьків // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. Соц. комунікації. – 2013. – Вип. 1. – С. 25–29. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2013_1_7

202. Родик К. Дао, гроші, втрачений рай : чергова сходинка Мирослава Дочинця : [про твір «Криничар»] / К. Родик // Україна молода. –2013. – № 31 (27 лют.). – С. 13

203. Вегеш А. Символічні назви героїв у романі «Криничар» Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / А. Вегеш // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – 2015. – Вип. 20. – С. 23–27. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spml_2015_20_7

204. Яцьків М. Ю. Лінгвокультурна специфіка фразеологізмів української мови (на матеріалі роману Мирослава Дочинця «Криничар») [Електронний ресурс] / М. Ю. Яцьків // Гуман. освіта у техн. вищ. навч. закл. – 2016. – Вип. 33. – С. 198–207. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/gotvnz_2016_33_20

205. Теребус Р. М. Функційне навантаження власних назв у романах Мирослава Дочинця «Криничар» та «Вічник» [Електронний ресурс] / Р. М. Теребус // Наук. вісн. Дрогобиц. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. Серія : Філолог. науки (мовознавство). – 2017. – № 8(2). – С. 110–113. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvddpufm_2017_8(2)__27

206. Бобик Ю. В. Афористичність як стильова домінанта у тексті роману Мирослава Дочинця «Криничар» («Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домінії») [Електронний ресурс] / Ю. В. Бобик // Прикарпат. вісн. НТШ. Серія : Слово. – 2019. – № 3. – С. 438–444. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Pvntsh_sl_2019_3_54

Лис у винограднику

207. Бензір Н. Усі ми прийдемо до свого виноградника…: [про роман М. Дочинця «Лис у винограднику»] / Н. Бензір // Новини Закарпаття. – 2010. – 3 квіт. (№ 37/38). – С. 20.

208. Горват М. Людське серце Мирослава Дочинця : [презентація кн. «Лис у винограднику» в ЗОУНБ] / М. Горват // Вісті Ужгородщини. – 2010. – 26 лют. – С. 8. : фото.

209. Дочинець М. І. Літературний супермен від Мирослава Дочинця : [презентація кн. «Лис у винограднику» в ЗОУНБ] / М. І. Дочинець // Фест. – 2010. – 25 лют. – 3 берез. – С. 14. : фот. М. Дочинця

210. Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека : [оголош. про презентацію кн. М. Дочинця «Лис у винограднику» ; 25.02. – вечір присвяч. 100-річчю письменника Ф. Потушняка ] // Ужгород. – 2010. – 20 лют. – С. 8–9.

211. Надворна І. Рецепти солодощів і… життя у новому романі Мирослава Дочинця : [про роман М. Дочинця «Лис у винограднику»] / І. Надворна // Ужгород. – 2010. – 3 квіт. (№ 12). – С. 13.

212. Рошко М. Літературний супермен від Мирослава Дочинця / М. Рошко // Київ. – 2010. – № 4–5. – С. 172–173.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж14227

213. Федака СД. Лис у винограднику: [презентація кн. М. Дочинця за одноім. назвою в ЗОУНБ] / С. Д. Федака // Неділя. 2010. 27 лют.-5 берез. С. 2а.

214. Харабарук Г. Таланти і поклонники: [культ., мистец. і літератур. життя краю ; в т. ч. презентація кн. М. Дочинця Лис у винограднику в ЗОУНБ] / Г. Харабарук // Трибуна. 2010. 27 берез. С. 11.

215. Ільніцька Т. Мирослав Дочинець. «Лис у винограднику» [Електронний ресурс] : [рец.] / Т. Ільніцька // Проба Пера : літ. інтернет-видання. – Дата публікації : 26.08.2013. – Режим доступу: probapera.org/publication/13/18670/myroslav–dochynets–lys–u–vynohradnyku.html

216. Вегеш А. Конотативне та функціональне наповнення літературно-художніх антропонімів у романі Мирослава Дочинця Лис у винограднику[Електронний ресурс] / А. Вегеш // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. 2014. Вип. 19. С. 1721. Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spml_2014_19_5

Мафтей

217. Сорока П. Тайна сухого пера / П. Сорока // Літ. Україна. – 2016. – № 43 (10 лист.). – С. 12.

Рец. на кн.: Дочинець М. Мафтей / М. Дочинець. – Мукачево : Карпат. вежа, 2016. – 352 с.

218. Прокопович Л. С. Вербалізація концепту час у романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Наук. вісн. Дрогобиц. держ. пед. ун-ту ім. І. Франка. Серія : Філолог. науки (мовознавство). – 2017. – № 8(2). – С. 66–69. –- Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/nvddpufm_2017_8(2)__17

219. Жила С. О. Культ народної мудрості і способу життя в романі Мирослава Дочинця «Мафтей» : матеріали до уроку позаклас. читання / С. О. Жила // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – 2018. – Вип. 23. – С. 117–122.

Шифр зберігання у НБУВ: Ж70664

220. Жила С. О. «Ношу я в собі два сонця»: урок позакласного читання за романом Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / С. О. Жила // Вісн. Глухів. нац. пед. ун-ту ім. О. Довженка. Серія : Пед. науки. – 2018. – Вип. 2(1). – С. 136–143. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/vgnpu_2018_2(1)__20

221. Прокопович Л. С. Лексико-семантичне мікрополе «очі» як фрагмент мовного портрета людини в романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Наук. зап. Вінниц. держ. пед. ун-ту ім. М. Коцюбинського. Серія : Філологія. – 2018. – Вип. 27. – С. 35–44. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzvdpu_filol_2018_27_6

222. Прокопович Л. С. Семантико-стилістичні функції фразем у романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Вісн. Черкас. ун-ту. Серія : Філолог. науки. – 2018. – № 2. – С. 65–72. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/VchuF_2018_2_11

223. Прокопович Л. С. Тенденції та специфіка вияву змін сакральних лексем у романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Наук. вісн. Ужгород. ун-ту. Серія : Філологія. – 2018. – Вип. 1. – С. 48–53. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nvuufilol_2018_1_12

224. Вегеш А. Літературно-художні антропоніми як засоби творення образів у романі «Мафтей» Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / А. Вегеш // Вісн. Львів. ун-ту. Серія філолог. – 2019. – Вип. 71(2). – С. 292–300. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vlnu_fil_2019_71(2) _28

225. Прокопович Л. С. Діалектна лексика в романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Наук. зап. Вінниц. держ. пед. ун-ту ім. М. Коцюбинського. Серія : Філологія (мовознавство). – 2019. – Вип. 29. – С. 112–121. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Nzvdpu_filol_2019_29_15

226. Прокопович Л. С. Індивідуально-авторські словотвірні одиниці у романі Мирослава Дочинця «Мафтей» [Електронний ресурс] / Л. С. Прокопович // Вісн. Маріупол. держ. ун-ту. Серія : Філологія. – 2019. – Вип. 20. – С. 263–271. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Vmdu_2019_20_37

Місячна роса

227. Зубець Н. Функційна і прагматична характеристика афористично структурованих висловлювань Мирослава Дочинця (на прикладі збірки «Місячна роса») [Електронний ресурс] / Н. Зубець // Наук. пр. Кам'янець-Подільськ. нац. ун-ту ім. І. Огієнка. Серія : Філолог. науки. – 2019. – Вип. 48. – С. 137–140. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Npkpnu_fil_2019_48_33

Многії літа. Благії літа

228. Дочинець М. Сто років смиренності : про унікальний устрій життя однієї людини : [про кн. «Многії літа. Заповіді 104-річного Андрія Ворона – як жити довго в щасті і в радості»] / М. Дочинець // Новини Закарпаття. – 2007. – 1 верес. – С. 19 ; Трибуна. – 2007. – 31 лип. – С. 4.

Світован

229. Нитка В. Одкровення під небесним шатром : письменник Мирослав Дочинець презентував новий роман «Світован. Штудії під небесним шатром» / В. Нитка, Г. Тарканій // Голос України. – 2013. – 30 листоп. – С. 20.

230. Вегеш А. Специфіка літературно-художніх антропонімів роману «Світован» Мирослава Дочинця [Електронний ресурс] / А. Вегеш // Сучасні проблеми мовознавства та літературознавства. – 2016. – Вип. 21. – С. 219–222. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/spml_2016_21_47

231. Горболіс Л. М. Екотілесний аспект осмислення взаємин людини і природи в романі Мирослава Дочинця «Світован. Штудії під небесним шатром» [Електронний ресурс] / Л. М. Горболіс // Філолог. трактати. – 2017. – Т. 9. – № 3. – С. 98–107. – Режим доступу: http://nbuv.gov.ua/UJRN/Filtr_2017_9_3_15

Синій зошит

232. Сорока П. Голос мудрої любові : [про кн. «Синій зошит. Аркуші днів світящих»] / П. Сорока // Літ Україна. – 2015. – 9 квіт. – С. 7.

233. Сорока П. Гра з часом і простором : рец. / П. Сорока // Дзвін. – 2015. – № 9. – С. 177–178

Рец. на кн. : Дочинець М. Синій зошит. Аркуші днів світящих / М. Дочинець. - Мукачево : Карпат. вежа, 2015. - 184 с.

Шифр зберігання у НБУВ : Ж26476

Хліб і шоколад

234. Баран Є. Хліб і шоколад Мирослава Дочинця / Є. Баран // Укр літ газ. – 2009. – 23 жовт. – С. 13.

235. Луценко Н. Аромат гіркуватого шоколаду від Мирослава Дочинця : [про кн. новел М. Дочинця «Хліб і шоколад»] / Н. Луценко // Новини Закарпаття. – 2009. – 30 трав. (№ 57/58). – С. 22.

 

Укладач Ю. Л. Фіх.

Наукові редактори: Т. В. Добко, А. О. Жабін

Контактна інформація