Кучірка Михайло Дмитрович

Підрозділ НБУВ: 
Відділ комплексного формування бібліотечних фондів

Михайло Дмитрович Кучірка – заслужений працівник промисловості України, директор ТОВ «Люм'єр Фарма», член правління Української ліги сприяння розвитку паліативної та хоспісної допомоги, меценат та благодійник подарував НБУВ власне видання:

Соловка Л., Купчинський Б., Кучірка М., Чорнописький В. Град над Сагою: Літопис села Чортовець. - Київ : «Українські пропілеї», 2017. - 716 с.

Книга, створена на основі широкої джерельної бази, містить 716 сторінок цінної інформації. За своєю структурною побудовою вона поділяється на 14 розділів. Окремі з них мають тематичний характер, інші укладено за хронологією.

Наполегливий пошук і збір матеріалів до видання тривав декілька років. У ньому використано документи з фондів Центрального державного історичного архіву України у м. Львові, Державного архіву Івано-Франківської області, а також архівів Польщі, Австрії тощо. Авторам вдалося підняти з глибин віків багатющий матеріал про історію цього населеного пункту, створивши справжній літопис села - від процесу формування поселення, що почався в період пізнього палеоліту (38-11 тис. років до н.е) і до сьогодення.

Особистісний та соціально-психологічний спектри дослідження мають універсальний характер і охоплюють усі верстви населення - з покоління в покоління. Автори акцентують увагу на цінності кожної людської долі, пропонуючи галерею яскравих персоналій і реальних образів у різних історичних, побутових та психологічних контекстах, що робить дослідження ґрунтовним, непересічним та цікавим широкому загалу.

Яскравості та повноти виданню надає унікальна колекція світлин Чортівця, яку зібрав один з авторів книги Валерій Чорнописький.

Дарувальник: 
Кучірка М. Д.
Подаровані книги: