Актуалізуються питання підготовки кадрів вищої кваліфікації

Поділитися: 
Дата події: 
14-03-2019

14 березня 2019 року відбулось чергове розширене засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Було розглянуто питання про  підготовку кадрів вищої кваліфікації у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського.  Завідувач відділу з охорони інтелектуальної власності доктор наук з соціальної комунікації Т. Ю. Гранчак доповіла про необхідність затвердження пакету документів, що регламентують питання вступу до аспірантури та докторантури й деталізувала окремі з цих документів. Члени Вченої ради затвердили також правила прийому до аспірантури і докторантури для здобуття ступеня доктора філософії та доктора наук у НБУВ у 2019 році та програми вступного іспиту з фаху зі спеціальності 029 "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа" для вступників до аспірантури.

На засіданні про результати своєї наукової роботи відзвітували стипендіати Президента України та НАН України Т.А. Бургомістренко, С.В. Горова, Г.Ю. Калініч, О.В.Симоненко та В.В. Струнгар.

 Обговорено також питання про висунення кандидата на здобуття стипендії Президента України для молодих учених. Вчена рада вирішила висунути на здобуття цієї стипендії старшого наукового співробітника відділу джерелознавства Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Т.С. Горбача.

Вчена рада рекомендувала до друку кілька рукописів – "Тарас Григорович Шевченко. Бібліографія літератури про життя і творчість", "Українська революція і державність (1917 – 1921). Науково-бібліографічне видання", "Метрична книга Свято-Воскресенської церкви м. Острога 1735–1759 рр.: публікація документа".

Колеги з задоволенням привітали завідувача відділу історії академічної науки Інституту архівознавства НБУВ  кандидата історичних наук Ганну Володимирівну Індиченко, якій на засіданні було вручено подяку Президії Академії наук України.