Синявська Олена Олександрівна

Підрозділ НБУВ: 
Центр формування бібліотечно-інформаційних ресурсів

Олена Олександрівна Синявська, к.і.н, доцент кафедри історії України історичного факультету Одеського національного університету імені І.І. Мечникова подарувала НБУВ документальне видання, присвячене 200-річчю Одеського Рішельєвського ліцею: «Крізь призму пам’яті і часу: Одеський Рішельєвський ліцей у спогадах сучасників», автором-упорядником якого є сама дослідниця.

В книзі зібрано мемуари, присвячені Одеському Рішельєвському ліцею, за період з 1820-х років і до перетворення ліцею і Імператорський Новоросійський університет – третього в Наддніпрянській Україні університету. Спогади О.І. Маркевича М.Н. Мурзакевича, М.І. Пирогова, М.Є. Славинського та багатьох інших, які є цінним джерелом для вивчення історії навчального закладу, передають відчуття епохи, атмосферу ліцею, його колорит, специфіку, віддзеркалюють моральні установки, поведінку та суспільні погляди професорів та повсякдення одеських ліцеїстів першої половини ХІХ ст.

Детальніше про наукову діяльність О.О. Синявської http://onu.edu.ua/uk/structure/faculty/history/ua-history/staff/742-syni...
Фото взято з:
http://rl.odessa.ua/index.php/ru/poslednie-novosti/20-novini/954-skvoz-p...

Дарувальник: 
Синявська О. О.