Шумило Сергій Вікторович

Підрозділ НБУВ: 
Відділ зарубіжної україніки

Сергій Вікторович Шумило, історик, директор Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, подарував НБУВ кілька виданнь:

1) Старец Иоанн Вишенский: афонський подвижник и православный писатель-полемист : материалы к жизнеописанию «Блаженной памяти великого старца Иоанна Вишенского Святогорца» / Сергей Шумило. – Киев : Издательский отдел Украинской Православной Церки, 2016. – 208 с., ил.
2) Преподобний Паїсій Величковський «Повість про святий Собор» та маловідомі листи / Упорядкування, передмова, наукова розвідка та коментарі Шумила С. В. – Київ : Видавничий відділ Української Православної Церкви, 2016. – 207 с. + 42 іл.
3) Афонська спадщина: Науковий альманах (“The Athonite Heritage”, a Scholar’s Anthology). Вип. 3–4. – Киев – Чернігів : Видання Міжнародного інституту афонської спадщини в Україні, 2016. – 360 с., іл. – Текст парал. рос. і укр. мовами.

У книзі ж про Івана Вишенського вперше на основі маловідомих архівних документів зроблено спробу відтворення детального життєпису українського письменника-полеміста і афонського подвижника, також аналізується його духовно-літературна спадщина. Крім того, автор спробував відшукати на Афоні печеру, в якій в затворі подвизався старець Іоан Вишенський і де він закінчив свій земний шлях.
У книжці про Паїсія Величковського вперше видано українською мовою визначну і водночас забуту пам’ятку української духовної літератури XVIII ст. – його автобіографічний твір, а також документи з архівів України та Афону, що проливають світло на діяльність на Афоні, в Греції та Румунії цього відомого українського святого, культурного і релігійного діяча XVIII ст.
У черговий випуск альманаху ввійшли матеріали проведених Міжнародним інститутом афонської спадщини в Україні наукових конференцій в Києві (2015 р.) і Чернігові (2014 р.). У збірнику, приуроченому до 1000-ліття духовно-культурних зв’язків Київської Русі і Афону, особливе місце приділено зародженню давньоруського (давньоукраїнського) чернецтва на Святій Горі, його зв’язкам із слов’янським світом.
Дякуємо автору за цінний подарунок і бажаємо наснаги на підготовку нових наукових проектів.

Дарувальник: 
Шумило С. В.
Подаровані книги: