Онуфрій

Підрозділ НБУВ: 
Відділ комплексного формування бібліотечних фондів

Онуфрій, Блаженніший Митрополит Київський і всієї України, Предстоятель Української Православної Церкви, священноархимандрита Святої Успенської Києво-Печерської Лаври, подарував НБУВ унікальну книжку – факсимільне видання «Повесть временных лет».

«Повесть временных лет» — пам'ятка історіографії і літератури Київської Русі, найдавніше літописне зведення, укладене в Києві на початку XII ст., яке пізніше входило до складу всіх літописних зведень XIV — XVI ст. «Повість врем'яних літ» іще називають Несторовим літописом, Початковим літописом, Сильвестровим зведенням.

Цей стародавній рукописний твір завжди був у центрі уваги дослідників. Він перекладений сучасною українською, російською, французькою, шведською, німецькою, румунською, англійською, чеською та польською мовами.

Пам'ятка містить значний історичний матеріал про східних слов'ян, про політичний, економічний і культурний розвиток Давньої Русі, про її міжнародне становище та боротьбу із зовнішньою агресією.

У виданні представлено відреставровані художні копії мініатюр із Радзивіловського літопису, що «…мають як іконографічну красу, так і відтворюють унікальні деталі подій і світосприйняття того часу». Окрім того довідковий апарат книжки містить переліки правителів Київської Русі (у Києві) в описі «Повісті врем’яних літ», Київських митрополитів періоду «Повісті врем’яних літ», Рюриковичів періоду «Повісті врем’яних літ».

Повесть временных лет. - Киев : Изд-во Киево-Печерской Лавры, 2016. - 352 с.

Дарувальник: 
Онуфрій
Подаровані книги: