Пафос життєствердження. До ювілею академіка Миколи Жулинського

Назва ЗМІ: 
СВІТ. Наука. Освіта. Техніка. Прогрес
Дата публікації: 
№ 31-32, серпень 2015

У газеті "СВІТ. Наука. Освіта. Техніка. Прогрес" (№ 31-32, серпень 2015 р., С. 2) за інформацією прес-служби НБУВ  опублікована замітка «Пафос життєствердження. До ювілею академіка Миколи Жулинського" про книжкову  виставку, організовану в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського з нагоди 75-річного ювілею академіка Миколи Жулинського.

 

Пафос життєствердження

До ювілею академіка Миколи Жулинського

25 серпня виповнилося 75 років від дня народження визначного вітчизняного вченого-літературознавця, організатора науки й громадського діяча, директора Інституту літератури НАН України, академіка НАН України Миколи Григоровича Жулинського. З цієї нагоди у виставковому залі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського розгорнуто книжкову виставку.

У науковому доробку Миколи Жулинського – понад 700 статей, оглядів, рецензій, монографій. Центральне місце в експозиції посідають критичні есеї та монографічні дослідження, які розкривають його власну концепцію літератури, через призму вивчення життя та художньої творчості класиків і сучасних літераторів. Найвідоміші серед представлених книг –  «Пафос життєствердження» (1974), «Людина як міра часу» (1979),  «Наближення» (1986), «Із забуття – в безсмертя» (1990), «Олег Ольжич і Олена Теліга» (2001), «Духовна спрага по втраченій Батьківщині» (2002), «Слово і доля» (2006), «Високий світоч віри» (2003), «Нація. Культура. Література» (2010) та інші.

В окремому розділі на виставці демонструються видання, укладені та / або редаговані академіком НАН Миколою Жулинським, а також знакові літературні праці, до яких він написав передмову.

Відвідувачів виставки зацікавлять також матеріали, що висвітлюють основні віхи життя, творчої й наукової діяльності ювіляра, зокрема статті з довідкових видань, літературні портрети та бібліографічні покажчики.

За інформацією

прес-служби НБУВ

Контактна інформація

Контактна інформація