«Хрест і шаблю» Київського митрополита покажуть у Софії

Назва ЗМІ: 
Хрещатик
Дата публікації: 
26 грудня 2014 року, п'ятниця №193 (4593)
Сьогодні, 26 грудня у Софії Київській відкривається знакова виставка  «ХРЕСТ ТА ШАБЛЯ. КИЇВСЬКИЙ МИТРОПОЛИТ ПЕТРО МОГИЛА (1597-1647)».  Виставка є спільним міжмузейним проектом Національного заповідника «Софія Київська», Національної бібліотеки України ім. В. Вернадського, Міського музею «Духовні скарби України» та Закладу культури «Музей історичного центру міста Києва», який присвячено 80-річчю НЗ «Софія Київська». Виставка буде відкрита у виставкових залах на другому поверсі Музею «Будинок митрополита».
 
Митрополит Київський та Галицький Петро Могила є знаковою постаттю для Софії Київської: саме він заснував Софійський православний чоловічний монастир (1633 р.) та провів ремонтні роботи по відновленню Софійського собору. У часи Петра Могили Софія Київська втілила у собі концепцію духовного єднання нації, стала символом неперервності історичного розвитку України, як спадкоємниці Київської Русі.
 
На виставці будуть представлені експонати, які ілюструють два періоди життєвого шляху Петра Могили – військову службу в Речі Посполитій у молоді роки (до постриження в монахи), та його діяльність на ниві служіння Церкві у якості архімандрита Києво-Печерського монастиря, а згодом Митрополита Київського, Галицького і всієї Русі.
 
1627 р. Петро Могила був обраний архімандритом Києво-Печерського монастиря, а у 1632 р. став Митрополитом Київським, Галицьким та всієї Русі. У часи Петра Могили відбулися масштабні реставраційні роботи у Києві, що повернули «з темряви підземної» давньоруські храми, які для людей того часу були не архітектурними пам’ятками, а «речовим доказом», що унаочнював безперервність буття України-Русі.
 
В експозиції виставки будуть представлені копії малюнків Абрагама ван Вестерфельда (1651), на яких зображено Софійського собору після тогочасних ремонтних робіт, фрагменти кахляної печі XVII ст. із зображенням голови бика, а також реконструйований герб Петра Могили, який колись прикрашав іконостас Софійського собору. Загальне уявлення про топографію Києва XVII ст. відвідувачі виставки зможуть отримати під час ознайомлення з триптихом Б. Туліна «Київ XVII ст.».
 
Виставка триватиме до 23 березня 2015 р.

Контактна інформація