У Великобританії відбулось відкриття нової бібліотеки

Дата публікації: 
16 Вересень 2013

На початку вересня 2013 р. у Бірмінгемі (Великобританія) відбулось урочисте відкриття нової сучасної бібліотеки, повідомляє сайт голландського архітектурного бюро Mecanoo, що спроектував будівлю.

Бібліотеку зводили протягом 3-х років за проектом архітектора Франсіни Хубе. Десятиповерхова будівля оснащена підземним амфітеатром, садами на даху і візерунковим фасадом з металевих кілець. Загальна площа англійської бібліотеки складає 35 тис м2. Довжина полиць - 24 кілометри. Її фонди налічують понад 1,5 мільйона одиниць зберігання. Бібліотека зможе обслуговувати близько 10 тис. відвідувачів щоденно. В цілому на зведення нової будівлі було виділено 189 мільйонів фунтів стерлінгів (близько 290 млн. дол. США).

Останнім часом у всьому світі спостерігається тенденція до будівництва бібліотек, які б цілком задовольнили потреби суспільства і могли вміщувати нові надходження хоча б протягом декількох десятиліть. Відкриття нового закладу в Англії у часи світової фінансової кризи лише підкреслює вагоме значення науково-просвітницьких установ. Прогнози та ідеї про те, що в майбутньому традиційні бібліотеки будуть витіснені електронними - поки що не виправдались. І хоча електронні бібліотеки активно розвиваються і користуються великою популярністю серед читачів, на сьогоднішній день вони значно поступаються за обсягами фондів традиційним науковим центрам.

Довідка для порівняння:

Головний корпус НБУВ складає 35 тис м2. Висота будівлі – 79 м. Фонди НБУВ налічують понад 15 млн. одиниць зберігання. Бібліотека побудована за проектом архітекторів "Київпроекту" В. І. Гопкала, В. М. Гречини і В. П. Песковського у 1989 р. і має 27 поверхів.

Контактна інформація