Голодомор 1932-1933 років в творах художньої літератури

     Одним із найжорстокіших злочинів сталінізму проти українського народу був штучно організований Голодомор 1932-1933 років. Це була цілеспрямована політика радянської влади з метою ліквідації українського селянства як класу, позбавлення українців історичної пам´яті, геноцид українського народу.

     Історія України – це історія боротьби нашого народу за право існування, за власну державність, за свободу, а ще - це історія жорстоких розправ, зрад, знищення української нації.

     На сьогодні зібрана велика доказова база геноциду українського народу під час Голодомору 1932-1933 років. Найтрагічніша сторінка української історії відображена в документальних та архівних матеріалах, в свідченнях тих, хто вижив. Книги про голод 30-х років на основі архівних джерел та свідчень очевидців розкривають причини, масштаби та наслідки Голодомору, мовою документів розповідають про головні причини найжахливішої  й найбільшої за масштабом трагедії, яку пережив український народ.

     Немає мук, страшніших від мук голоду. Чимало письменників звертались до цієї теми, адже пережите народом відгукувалося в їхніх душах гірким болем. Вшановуючи пам'ять померлих та усіх, хто зазнав голодомору, українська художня література словом підтверджує свідчення очевидців, що зафіксовані в документах, показує, якими були ці жахливі роки.

Виставка підготовлена Відділом соціокультурної діяльності НБУВ.

Додаткові матеріали: 
ДолученняРозмір
PDF icon презентація виставки6.54 МБ