Тематичний інтернет-навігатор

ХУДОЖНЯ ЛІТЕРАТУРА

 Ae Lib

На сайті представлена електронна бібліотека світової літератури мовами оригіналу та у перекладах. Містить документи у відповідності до курсів "Історії зарубіжної літератури" в університетах та шкільних программах. Також на сайті представлені твори дитячої літератури та белетристики.

 Antiqua

На сайті розміщена електронна бібліотека з міфології Стародавньої Греції та Стародавнього Риму.

 Bibliomania

Безкоштовний онлайн-ресурс літератури англійською мовою, який складається з більш ніж 2000 класичних творів, навчальних посібників, довідників та словників.

 Early English Books Online

Електронна бібліотека відкритого доступу до понад 25 000 англійських стародруків (1473-1700 рр.) - текстів перших друкованих видань Шекспіра, Чосера, Мільтона тощо.

 Electronic Library of Ukrainian Literature

На сайті представлена електронна бібліотека, яка забезпечує вільний і безкоштовний доступ до текстів української літератури.


 ELUL (E-library of Ukrainian literature)

Електронна бібліотека текстів української літератури англійською мовою, що міститься на сайті Інституту енциклопедичних досліджень НАН України.

 Incunabula

На сайті представлена Інтернет-бібліотека, в якій розміщені електронні копії інкунабул (книг, виданих у Європі від початку книгодрукування до 1 січня 1501 року).

 OpenBook

"Відкрита книга" - це електронна бібліотека класики української та світової літератури.

 POETYKA

Сайт "Поетика" - поетична бібліотека українською мовою. На сайті публікується україномовна поезія, переклади, тексти народних та популярних пісень.

 Read Print

На сайті представлена бібліотека повнотекстових електронних версій літературних творів в режимі онлайн.


 Авторская иллюстрированная мифологическая энциклопедия

На сайті розміщено електронну бібліотеку з міфології різних країн світу. На сайті надана можливість скористатись міфологічними статтями за допомогою алфовітного покажчика.

 Бесплатная виртуальная электронная библиотека - ВВМ

На сайті доступні для читання в режимі on-line твори світової літератури (російської, української та зарубіжної), біографії великих письменників, поетів та істориків, твори усної народної творчості, праці з релігії та історії.

 Библиотека на Meta.Ua

Бібліотека електронних книг з можливістю пошуку та читання онлайн.

 Библиотека художественной литературы

"Библиотека художественной литературы" (дочірній проект "Белорусской цифровой библиотеки library.by") надає можливість вільного доступу до творів світової художньої літератури. Дозволяє здійснювати пошук документу за прізвищем автора.

 Бібліотека кошового писаря

Електронна бібліотека української поезії та прози.

 Бібліотека світової класики (Клуб Поезії)

На сайті розміщено електронну бібліотеку програмних творів з української та світової літератури і творів для додаткового ознайомлення в рамках позакласного читання.

 Бібліотека світової літератури.Оригінали та переклади.

На сайті представлена електронна бібліотека, яка, у першу чергу, створюється у відповідності з курсами "Історії зарубіжної літератури" в університетах та з шкільними програмами. Проте, тут представлені також дитяча література і белетристика. Тексти викладаються хронологічно, починаючи з давньогрецької літератури.

 Бібліотека творів авторів Рівненщини

Проект Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки. На сайті в електронному форматі представлені книги місцевих авторів (видані на Рівненщині та за її межами), а також місцева періодика.

 Бібліотека Української Літератури

На сайті представлена електронна бібліотека української літератури, яка містить твори українських авторів, літературну енциклопедію, біографії, шкільні твори, учнівські реферати, стислі перекази змісту творів з української та зарубіжної літератури.

 Валерий Брюсов

Сайт присвячений життю і творчості Валерія Брюсова - російського письменника, поета-символіста і перекладача, автора понад 80 книг віршів, прози, критики і перекладів.

 Виталий Бианки

Сайт присвячений життю та творчості радянського письменника Біанкі Віталія Валентиновича.

 Ги де Мопассан (Maupassant)

Сайт присвячений життю та творчості відомого письменника Франції Гі де Мопасана.

 Гофман Эрнест Теодор Амадей

Сайт присвячено життю та творчості німецького письменника Ернста Теодора Амадея Гофмана.

 Дерево казок - казки для дорослих та дітей онлайн

На сайті надається вільний доступ до архіву авторських, народних казок та казок народів Світу, представленних українською мовою. Також на сайті надаються аудіо- та відео- казки.

 Детские журналы

На сайті зібрано електронні версії дитячих журналів.

 Дотик словом

Бібліотека інтимної лірики.

 Древнерусская литература

На сайті надається доступ до понад 400 різних творів, створених до XVII століття включно: літописи, житія святих, історичні хроніки і документи, твори отців церкви, книги, перекладені з інших мов, які були широко поширені на Русі тощо.

 Енциклопедія життя і творчості Івана Франка

Проект надає інформацію про життя та творчість Івана Франка: повне зібрання його оригінальних та перекладних художніх творів.

 Енциклопедія життя і творчості Лесі Українки

Проект надає інформацію про українську письменницю Лесю Українку. На сайті можна скористатись повними текстами творів, листів, ознайомитись з фотогалереєю тощо.

 Енциклопедія життя і творчості Тараса Шевченка

Проект надає інформацію про Тараса Шевченка: повне зібрання його поетичних та живописних творів, щоденник, листування. У фотогалереї представлено фотографії пам’ятних місць та пам’ятників Шевченку. Допоміжні статті присвячені біографії поета, його оточенню, аналізу його творів.

 Журнальный зал

Літературний інтернет-проект, який представляє діяльність російських літературно-художніх та гуманітарних журналів, що виходять в Росії і за кордоном. Сайт розрахований на широкий загал.


 Иван Александрович Гончаров

Ресурс присвячений творчості російського письменника Івана Олександровича Гончарова. Надається доступ до повнотекстової електронної бібліотеки текстів творів і листів Гончарова, статей, досліджень, монографій, матеріалів конференцій, присвячених Гончарову, бібліографічних та біографічних даних тощо.

 Иннокентий Анненский

Сайт присвячений життю та творчості російського письменника Анненського Інокентія Федоровича.

 Историческая библиотека

На сайті представлено повні тексти художніх творів історичної тематики: від минулого століття до давньоєгипетських фараонів. Надається доступ до книг як сучасних (Єфремов, Бабель, Ян тощо), так і давніх авторів (Платон, Макіавеллі, Марк Аврелій тощо).

 Ізборник

Сайт "Ізборник" надає доступ до матеріалів з історії України IX-XVIII сторіччя: першоджерела та інтерпретації, електронна бібліотека давньої української літератури, українські літописи, хроніки, житія, апокрифи, граматики, лексикони, історично-мемуарна проза, перекладні та поетичні твори тощо.


 Константин Бальмонт

Сайт присвячений життю та творчості Костянтина Дмитровича Бальмонта.

 Леонид Андреев

Сайт присвячений творчості письменника Андрєєва Леоніда Миколайовича. На сайті представлені повнотекстові романи і повісті, оповідання, драматургія, статті, листи тощо.

 Лібрук

Електронна бібліотека української літературі. Розділи сайту : "Українська література", "Світові бестселери", "Ваші твори".

 Мифология древних народов

Цей сайт присв'ячений міфології. Тут містяться статті по грецькій міфології, міфології давнього Риму, скандинавській ,кельтській, египетській, скіфській, давньослов'янській, а також по міфології Індії.

 Михаил Булгаков

Сайт присвячений життю та творчості відомого письменника Михайла Булгакова.

 Михаил Булгаков - жизнь и творчество

На сайті представлені повнотекстові твори Михайла Булгакова, спогади сучасників про письменника.

 Русская фантастика

На порталі зібрано колекцію російськомовної фантастики в Інтернеті.

 Русские мемуары

На сайті представлені старовинні російські мемуари і записки іноземців про Росію, щоденники, спогади, замітки, журнали і анекдоти.

 Сергей Александрович Есенин

Сайт присвячений життю і творчості Сергія Єсеніна.

 Сетевая словесность

На сайті представлено електронну бібліотеку сучасної російської художньої літератури.

 Сказки Ханса Кристиана Андерсена

На сайті зібрано твори Ганса Крістіана Андерсена українською, російською та англійською мовами: казки, які не були включені до збірок казок для дітей, романи, дорожні нотатки та листи, фотографії та картини тощо.

 Сказки, Поэмы, Драмы, Проза и Стихотворения Пушкина

На сайті опубліковано казки, поеми, прозу, драми та вірші А. С. Пушкіна, статті про життя і творчість поета, його малюнки та картини.

 Стихи классиков, Некрасов Н.А. биография

На сайті зібрані твори російського поета Миколи Некрасова.

 Стихи о любви

На сайті представлені ліричні вірші класиків і сучасних поетів.

 Стихи о любви классиков

На сайті зібрані вірші російських та іноземних поетів.

 УКРЛІТ.ORG

Публічна електронна бібліотека української художньої літератури. Основні розділи: українська література (переважно класика), тлумачні словники, транслітерація та ін. Аудиторія сайту: школярі, студенти, вчителі, широкий загал.

 Фантаст

На сайті представлена електронна бібліотека фантастики.

 Федор Достоевский

На сайті зібрані твори відомого російського письменника Федора Михайловича Достоєвського.

 ФЭБ: Фундаментальная электронная библиотека "Русская литература и фольклор"

Повнотекстова інформаційна система по творах російської літератури, бібліографіях, наукових дослідженнях, історико-біографічних працях.

 Читанка

Публічна дитяча онлайн-бібліотека. Представлені відскановані версії старих дитячих книжок.

 Чтиво

На сайті представлена збірка творів з української та зарубіжної літератури за шкільною програмою для 5-12 класів. Повні та скорочені версії творів (згідно шкільної програми). Фільми, зняті за літературними творами.


 Электронная библиотека Альдебаран

Електронна бібліотека надає доступ до художньої, навчальної та технічної літератури.