Тематичний інтернет-навігатор

МУЗИКА

 Russian-Records.com

Енциклопедія російського дореволюційного грамзапису. Тут представлена інформація про компанії, які діяли на території Російської Імперії, зарубіжні фірми, які постачали платівки на російський грамофонний ринок, та про виробників грамзаписів для російськомовних емігрантів.

 Belcanto.ru - классическая музыка, опера и балет

Belcanto.ru - інтернет-портал, присвячений класичній музиці, опері та балету. Щодня оновлюваний новинний розділ містить рецензії на прем'єри та концерти, інтерв'ю з зірками, статті з історії та теорії музичного мистецтва, анонси найбільш значущих подій.

 Classic. Форум для любителей музыки

На форумі любителів музики обговорюються новини музичного світу, різні музичні напрямки та жанри, виконавці, композитори, твори, музичні конкурси тощо.

 IMSLP/Petrucci Music Library

International Music Score Library Project (IMSLP) - представлена на сайті, як одна з найбільших електронних нотних бібліотек з пошуком за назвою твору, за прізвищем композитора, епохою, жанром твору, моментом створення. Ноти доступні для скачування у PDF-форматі.

 OrpheusMusic.Ru

Міжнародний культурно-освітній портал OrpheusMusic.Ru - створений для музикантів та усіх, хто цікавиться музикою та її історією. Сайт розрахований на широке коло користувачів.

 RimskyKorsakov.ru

Сайт присвячений життєвому та творчому шляху російського композитора Миколи Римського-Корсакова.

 Saverio Mercadante

Сайт присвячений життю та творчості італійського композитора Саверіо Меркаданте.

 Sovfarfor

На сайті публікуються матеріали з різних видів мистецтва: архітектура і дизайн, стиль і мода, декоративно-прикладне мистецтво, література, музичне мистецтво, образотворче мистецтво, театр і кіно, фотографія, естрадно-циркове мистецтво.

 The Hector Berlioz Website

На сайті, присвяченому французькому композитору XIX століття Гектору Берліозу (1803-1869), опубліковано біографічні матеріали, список творів, ноти (перегляд он-лайн на сайті), статті, дослідження.

 uajazz.com

На сайті публікується афіша джазових подій Україини, сторінки музикантів та груп, інформація про спеціалізовану освіту, фестивалі тощо.

 Vintage Dance Manuals

A collection of historical dance manuals, with hundreds available as free downloads, and indexes and demo videos of select variations.

 Virtual Museum of the great Armenian composer Aram Khachaturian

На сайті опубліковано інформацію про життя і творчість вірменського композитора Арама Хачатуряна - видатного представника музичної культури ХХ століття, одного з найбільш самобутніх композиторів сучасності.

 Аколада

На сайті публікується інформація про музичні колективи, персоналії у музиці, фестивалі, конкурси, музичні заклади тощо.

 Библиотека классической музыки

На сторінках сайту надається доступ до електронних копій видань про життя і творчість великих композиторів та виконавців, нотних зібрань.

 "Вечерняя песнь"

Сайт про Давньоруську співочу культуру. На сайті ви можете познайомитися зі статтями, нотатками, главами з книг та іншими публікаціями, що стосуються тематики церковного (і особливо давньоруського) співу .

 Владимир Высоцкий

Сайт присвячений життю і творчості Володимира Висоцького.

 Вокально-инструментальные ансамбли СССР

Сайт присвячений жанру ВІА найпопулярнішому на естраді в Радянському Союзі майже 20 років. Тут можна послухати улюблені хіти минулих років у виконанні ВІА та скачати тексти пісень.

 Вольфганг Амадей Моцарт

На сайті розміщена біографія і характеристика творчості композитора Вольфґанґа-Амадея Моцарта, опис та короткий зміст творів.

 Донецкая областная филармония

Сайт Донецької обласної філармонії.

 Золотий Фонд української естради

Сайт містить матеріали про українських виконавців, композиторів, музикантів і поетів-піснярів 50-90-х рр. ХХ ст.

 Интермеццо. Интернет-библиотека классической музыки

На сайті представлена класична музика в академічному виконанні, навчальні посібники, ноти, спектаклі драматичних театрів, аудіокниги, художні та документальні фільми, публікації про класичну музику, композиторів.

 Исаак Осипович Дунаевский

Сайт присвячений життю та творчості російського композитора Ісаака Осиповича Дунаєвського.

 Інтернет-проект "Органи України"

На сайті публікується інформаці з історії органів від Київської Русі до наших днів, про найбільші органи світу, перелік існуючих органів та органістів України тощо.

 Київський кобзарський цех

Сайт присвячено кобзарському мистецтву: історія, новини, інформація про інструменти, аудіозаписи тощо.

 Классическая музыка

Сайт присвячений класичній музиці. Тут є відомості про композиторів та виконавців, записи класичної музики, словник класичної музики та багато іншого.

 Композитор Александр Николаевич Скрябин

Сайт присвячений російському композитору Олександру Миколайовичу Скрябіну. На сайті містяться ноти творів для фортепіано, біографія композитора, статті, цитати, альбом фотографій.

 Композитор Джузеппе Верди и его опери

Сайт містить творчий портрет композитора, сюжети і коментарі до опер, дискографію, статті, посилання, галерею портретів Джузеппе Верді.

 Композитор Модест Петрович Мусоргский

Сайт містить матеріали про життя та творчість російського композитора Модеста Мусоргського.

 Композитор Петр Ильич Чайковский

Сайт містить інформацію про композитора Петра Ілліча Чайковського та його оточення; розповіді про опери, балети, симфонічні, фортепіанні, камерні та інші твори; спогади, листування з Н. Ф. фон Мекк, оперний словник тощо.

 Композиторы Барокко

На сайті зібрані біографії композиторів Барокко.

 Луганська обласна філармонія

На сайті розміщена інформація про історію філармонії, колективи та солісти, лекторій для школярів та студентів, галерея, афіша.

 Людвиг ван Бетховен

На сайті розміщені біографія композитора і класика Людвіга ван Бетховена та відомості про його творчий шлях.

 Мир итальянской оперы

Сайт, присвячений опері і класичній музиці. Світ італійської опери: сюжети, коментарі, творчі портрети і біографії композиторів, співаків, диригентів.

 Моцарт - сайт о композиторе

Сайт присвячений життю та творчості великого австрійського композитора Вольфґанґа-Амадея Моцарта.

 Музична бібліотека

Основу бібліотеки складають музичні твори, які вийшли друком або були підготовані до друку у видавництві Т. Сороки. Відвідувачі можуть скачувати музичні твори з бібліотеки для довільного некомерційного використання.

 Музыка ретро. Популярные песни и мелодии прошлых лет

Інформаційно-довідковий ресурс, на сторінках якого опубліковані каталоги грамзаписів з 1900 року; тексти народних пісень і старовинних романсів; архів mp3 файлів фольклору Республік Радянського Союзу; інтерв'ю з відомими вокалістами, композиторами і поетами; каталог посилань на сайти, присвячені музиці ретро.

 Музыкальная библиотека

Сайт створений з освітньою метою та розрахований на широке коло читачів, які захоплюються музикою. На сайті розміщена повнотекстова бібліотека.

 Національна опера України

Офіційний сайт Національної опери України.

 Національна філармонія України

Сайт Національної філармонії України.

 Національний будинок органної та камерної музики

На офіційному сайті Національного будинку органної музики України публікуються афіша, інформація про виконавців, концерти тощо.

 Ноти українських композиторів

Метою сайту є забезпечення вільного доступу користувачів до нотних матеріалів українських народних пісень, творів українських композиторів та мистецтвознавчих статей присвячених українській музичній культурі.

 Нотная библиотека классической музыки

На сайті надається доступ до нот, MP3-файлів і посилань на музичні ресурси Інтернету. Мета сайту - вільне надання користувачам Інтернету нотної літератури академічного напрямку.

 Нотный архив Бориса Тараканова

На сайті представлені партитури, хорові партитури, клавіри, фрагменти опер, кантат, балетів, мюзиклів, романси та дуети, твори для гітари, для фортепіано. Пошук здійснюється за прізвищем композитора, по темі або за жанром твору (рубрикатор). Сайт розрахований на професійну аудиторію.

 Оргáни України

Сайт присвячений оргáнам та органній музиці.

 Органное творчество Иогана Себастьяна Баха

Сайт присвячений життєвому та творчому шляху Йогана Себастьяна Баха.

 П. И. Чайковский

На сайті представлено біографію та відомості про творчість російського композитора Петра Ілліча Чайковського.

 Погружение в классику

Сайт любителів класичної музики. Основне призначення сайту - обмін аудіо-і відеозаписами з можливістю їх обговорення, а також допомога починаючим слухачам класики.

 Призрак оперы

На сайті розміщені статті, інтерв'ю, рецензії. Записи в форматі mp3, біографії оперних співаків, інформація про оперні театри.

 Рихард Вагнер

На сайті представлено відомості про життя та музику Вагнера, статті самого композитора і про нього, а також рецензії на постановки і записи опер.

 Русский классический романс

Сайт присвячений класичному російському романсу. Тут зібрані знання про видатних авторів та виконавців романсів.

 Сайт о Винченцо Беллини

Сайт містить творчий портрет Вінченцо Белліні, сюжети і коментарі до опер, дискографію.

 Сайт о Джакомо Пуччини

Сайт містить творчий портрет та біографію композитора Джакомо Пуччіні, сюжети і коментарі до його опер, дискографію творів, цікаві факти з життя, галерею портретів Пуччіні.

 Солнечный жанр

Сайт присвячений опереті і всьому, що з нею пов'язано.

 Старая пластинка (Музыка 30х-50х)

На сайті надається доступ до музичніх записів з платівок 30-50-х рр.

 Сторінки пам’яті Володимира Івасюка

Сайт присвячено українському композитору Володимиру Івасюку. Подано матеріали про його життєвий і творчий шлях, трагічну загибель. Зібрані його пісенні твори та інструментальна музика, ноти, музичні та телевізійні фільми, фотографії, спогади друзів, книжкові видання тощо.

 Тексти та акорди пісень - Українські пісні

На сайті зібранно колекцію українських пісень від найдавніших часів до сьогодення, а також інформацію про їх авторів та виконавців. Додано акорди для акомпанементу на гітарі, ноти і музичні фраґменти у форматах midi та mp3. Сайт розраховано на музичних працівників та широку аудиторію, яка цікавиться музикою.

 Українські народні пісні

На сайті представлено українські народні пісні з текстами і нотами. Сайт розрахований на широке коло користувачів.

 Франция XVII век

Сайт присвячений історії Франції XVII століття. Представлені матеріали про Людовіка XIII та Людовика XIV, музика часів правління Людовика XIII, література, мода в XVII столітті та французька кулінарія. Портал розрахований на широке коло користувачів.