Бібліотечні події

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбувся тренінг з проектної діяльності для бібліотекарів

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського  досвідчений тренер з інноваційної діяльності в бібліотеках  Олена Башун провела тренінгове заняття «Азбука проектної діяльності: теорія та практика», учасниками якого стали представники кількох бібліотек м. Києва. 

Зустріч з відомою вітчизняною художницею Галиною Севрук

24 травня в Інституті рукопису Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулася зустріч з відомою вітчизняною художницею, непересічною, яскравою і самобутньою особистістю – Галиною Севрук.

«Як багато зробила ця людина, і як мало ми про неї знаємо…» До 100-річчя бібліографа і книгознавця Степана Йосиповича Петрова

В Інституті книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського у циклі заходів до її 100-літнього ювілею (відзначатиметься наступного року), відбулось чергове засідання книгознавчих студій – наукові читання на пошану Степана Йосиповича Петрова – бібліографа, книгознавця, педагога, колишнього завідувача відділу рідкісної і цінної книги Державної публічної бібліотеки УРСР (нині НБУВ)

Науково-практичний семінар «Специфіка кириличних стародруків та їх відображення у бібліографії»

15 лютого 2017 р. у відділ стародруків та рідкісних видань пройшов науково-практичний семінар «Специфіка кириличних стародруків та їх відображення у бібліографії», який провела завідувач відділу, кандидат історичних наук Наталія Бондар. На семінарі було розглянуто питання про специфічні особливості цієї групи видань, що відрізняють її від інших давніх друкованих пам’яток, і пов’язані з цим складності при формуванні їх бібліографічного опису.

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського підписала угоду про співробітництво з Київською Малою академією наук учнівської молоді

У рамках заходів Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Формування національного інформаційного простору», яка днями завершила свою роботу в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, відбулася знакова подія – презентація нещодавно започаткованого в НБУВ проекту підтримки обдарованої учнівської молоді та виховання майбутніх наукових кадрів – «Юні науковці – агенти позитивних змін в Україні» та підписання угоди про співробітництво між Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського та Київською Малою академією наук учнівської молоді.

23-й Форум видавців у Львові. Короткі підсумки

Старший науковий співробітник відділу теорії та методології бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства НБУВ Олена Яковенко взяла участь у VІІ Львівському міжнародному бібліотечному форумі, що відбувся у рамках 23-го Міжнародного форуму видавців у Львові.

Відділ зарубіжної україніки – символ свободи наукового пошуку

Відділ зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ відзначив 25 років із часу створення.

Організований з цієї нагоди круглий стіл зібрав багато цікавих людей, які щедро ділилися своїми спогадами про перше знайомство з відділом, говорили про роль його унікальних фондів у їх наукових пошуках, пропонували багато ідей для подальшої співпраці, висловлювали безкінечно теплі слова вдячності колишнім і теперішнім працівникам відділу.

 

З нагоди дарування факсимільного видання "Книжное наследие Франциска Скорины"

    27 травня 2016 р. у Національній бібліотеці України ім. В. І. Вернадського відбулася зустріч генерального директора НБУВ, члена-кореспондента НАН України, доктора історичних наук, професора Володимира Івановича Попика з його колегою директором Національної бібліотеки Білорусі, доктором педагогічних наук, професором Романом Степановичем Мотульським з нагоди дарування факсимільного видання «Книжное наследие Франциска Скорины» до фондів НБУВ.

Лекція поета, філолога, перекладача Сергія Ткаченка "ХУДОЖНІЙ ПЕРЕКЛАД ЯК ГЛОБАЛЬНЕ ЯВИЩЕ КУЛЬТУРИ"

   11 травня 2016 р. о 16.00 год. в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського в рамках постійно діючого семінару Австрійської бібліотеки «Майстерня перекладу Олекси Логвиненка» відбудеться лекція поета, філолога, перекладача Сергія Ткаченка "ХУДОЖНІЙ ПЕРЕКЛАД ЯК ГЛОБАЛЬНЕ ЯВИЩЕ КУЛЬТУРИ".

   Тези лекції:

УНІК: повернення із забуття

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського презентували монографію «Український науковий інститут книгознавства (1922–1936)», підготовлену доктором історичних наук, директором Інституту книгознавства Галиною Ковальчук.

Сторінки