Джерела наукової інформації

До початку пошуку
Повнотекстові матеріали Бібліографічні матеріали Реферативні матеріали

ФІЗИКО-ТЕХНІЧНІ І МАТЕМАТИЧНІ НАУКИ

  Пущинская радиоастрономическая обсерватория

На сайті представлена Пущинська радіоастрономічна обсерваторія АКЦ ФІАН - найстаріша наукова установа Росії, що займається радіоастрономією.


 About Physics

Сайт спеціалізується на матеріалах з фізичних наук.


 Algebra and Discrete Mathematics

На сайті представлений математичний науковий журнал "Алгебра і дискретна математика", який видає Інститут прикладної математики і механіки НАН України, Луганський національний університет ім. Т. Шевченка. Представлений архів журнала з 2002 року.


 AMS Publications

На сайті представлені публікації Американського математичного товариства у вільному доступі (книги, журнали, реферати та огляди з вищої математики).
 Applied Physical Sciences (PNAS)

На сайті Національної академії наук Сполучених Штатів Америки представлені статті з прикладних фізичних наук у вільному доступі.


 Applied Physics Letters

Сайт журналу Американського інституту фізики, який спеціалізується на коротких оперативних звітах про нові важливі результати досліджень з прикладної фізики. Представлені публікації нових експериментальних і теоретичних робіт, що описують фізичні явища в усіх галузях науки, техніки та сучасних технологій.


 Applied Physics Research

На сайті представлений міжнародний журнал відкритого доступу, який публікує рецензовані статті, присвячені наступним темам: акустика, оптика, біофізика, астрофізика і геофізика, обчислювальна фізика, фізика конденсованих середовищ, інженерна, лазерна, квантова та медична, фізика напівпровідників і приладів, фізика твердого тіла та просторова фізика. Також представлені оригінальні повнотекстові статті.


 ASTRA

Відкритий доступ до журналу "Астрофізика і космічні науки" з можливістю збереження повнотекстових статей.


 Astronomy & Astrophysics

Міжнародний журнал, який публікує статті з усіх аспектів астрономії та астрофізики незалежно від методів, використовуваних для отримання результатів. З можливістю підписки для фізичних осіб, в тому числі, гості можуть безкоштовно користуватися, без реєстрації, статтями, які знаходяться у відкритому доступі через один рік після дати їх публікації.

 Astronomy (HighWire)

На сайті представлені наукові статті з астрономії (астробіологія, астрофізика, космологія, небесні об'єкти) надані Американським науковим архівом Hindawi Publishing Corporation.


 Astronomy (PNAS)

На сайті представлені наукові статті з астрономії, до яких надається вільний доступ з порталу Національної академії наук Сполучених Штатів Америки.


 Atacama Large Millimeter/submillimeter Array

ALMA - великий астрономічний проект, що представляє собою єдиний телескоп революційної конструкції, який складається з 66 високоточних антен, розташованих на плато Чахнантор, 5000 м над рівнем моря на півночі Чилі. На сайті можна ознайомитися з результатами астрономічних досліджень переглянути фото і відео.

 CEEMaR

Central and Eastern European Marine Repository - тематичний цифровий репозиторій, який надає доступ до праць, що охоплюють теми солоного та прісного середовища морів Східної та Центральної Європи.


 CERN Open Data Portal

На сайті надається доступ до даних, отриманих за допомогою досліджень, проведених у CERN (Європейська організація з ядерних досліджень) - міжнародному дослідницькому центрі, найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій.


 Ciencias e tecnologia

Науковий інтернет-журнал з фізико-технічних і математичних, а також хімічних і біологічних наук у вільному доступі. Окрім статей корисним буде розділ інструментів, де розміщено: Науковий онлайн калькулятор; Перетворювач префіксів міжнародної системи одиниць (SI); Перетворювач одиниць температури, за Кельвіном, За Цельсієм, по Фаренгейту та Реомюру; калькулятор розрахунків в періодичній системі хімічних елементів.


 Cloud of Science

Видання Московського технологічного інституту. Журнал містить результати прикладних і фундаментальних наукових досліджень в галузі інформаційних технологій, моделювання систем, прикладних інформаційних систем в різних сферах діяльності, наукові огляди за вказаною тематикою, а також обговорення питань використання пакетів прикладних програм в інженерній і науковій практиці. Доступний відкритий повнотекстовий PDF архів публікацій з 2013 р. Надається можливість для завантаження.


 Computer Science (CiteSeerХ)

Найбільш цитовані статті з ком'ютерних наук електронної бібліотеки Університету штату Пенсільванія, що формується з документів в базі данних CiteSeerх і постійно оновлюється.


 Computer Science (HighWire)

Наукові статті з комп'ютерних наук (комп'ютерна архітектура, застосування комп'ютерів, комп'ютерні методи, комп'ютерне моделювання, програмування С, комп'ютерна безпека, обчислювальні системи та криптографія), які доступні як в безкоштовному і в платному перегляді.


 Computer Sciences (PNAS)

Наукові статті у вільному доступі з комп'ютерних наук надані порталом Національної академії наук Сполучених Штатів Америки.


 DBLP

Відкрита бібліографічна інформація про найважливіші журнали з комп’ютерних наук. Індексує понад 2,8 млн. публікацій більш як 1,4 млн. авторів. Статті та монографії надаються як у відкритому вигляді, так і за передплатою. За умов дотримання стандартів, усі охочі можуть запропонувати документи для включення у DBLP. e-Print ArXive

На сайті представлений Лос-Аламоський архів електронних публікацій. Колекція копій статей по фізиці, математиці, нелінійній динамиці, комп'ютерних науках. Містить пошукову систему по тематичних розділах.


 Earth and Ocean Sciences (Science.gov)

Англомовні безкоштовні бази даних з геонаук з серверу наукової інформації США (Science. gov ).


 Earth Sciences (HighWire)

Наукові статті з геонаук Американського наукового архіву Hindawi Publishing Corporation, які складаються з таких підтем: екологічна геологія, геохімія, геологічний Час, геоморфологія, геофізика, лимнологія, морська геологія, мінералогія тощо.


 Electrical Engineering, Measurement and Control Technology (EZB)

На сайті представлена електронна бібліотека журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Містить публікації з питань електротехніки, вимірювання та управління технологіями. Статті представлені у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників. Загальна кількість записів на 2014 р. -1124.


 Electronic archive Kirovograd National Technical University

В зв'язку з Наказом МОН № 1291 від 27.10.16 року "Щодо перейменування Кіровоградського національного технічного університету", було прийняте рішення перейменувати репозитарій відповідно до нової назви університету:Electronic archive Kirovograd National Technical University − це електронний архів (інституційний репозитарій), що накопичує, систематизує, зберігає документи наукового, освітнього та методичного призначення, створені працівниками будь-якого структурного підрозділу КНТУ, аспірантами чи студентами університету, шляхом їх архівування та самоархівування, а також надає до них постійний безкоштовний повнотекстовий доступ через мережу Інтернет.В зв'язку з Наказом МОН № 1291 від 27.10.16 року "Щодо перейменування Кіровоградського національного технічного університету", було прийняте рішення перейменувати репозитарій відповідно до нової назви університету:


 Electronic Math Journals

На сайті представлений електронний архів журналів з математики відкритого доступу, складений Університетом Берклі.


 Encyclopedia Astronautica

На сайті представлена енциклопедія Astronautica - ресурс з космічної історії: ракети, космічні апарати, транспортні засоби, астронавти, космонавти, космічні польоти, двигуни, простір.


 Encyclopedia of Earth

Електронний довідник про Землю, її природні середовища та їх взаємодію з суспільством. Наповнюється вченими, викладачами, фахівцями-практиками та іншими експертами. Контент корисний для студентів, викладачів, науковців, фахівців та широкого загалу.


 Energy and Energy Conservation (Science.gov)

Англомовні безкоштовні бази даних з питань енергетики та енергозбереження з серверу наукової інформації США (Science. gov ).


 Energy Efficiency and Environment Archive of Science Articles (Berkeley Lab)

Архів наукових статей з 1996 р.лабораторії Берклі з енергоефективністі у вільному доступі.


 Energy, environment protection, Nuclear Power Engineering (EZB)

Публікації з питань енергетики, охорони довкілля, ядерної енергетики електронної бібліотеки журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представленні у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників. Загальна кількість записів на 2014р. - 1639.


 eNTUKhPIIR

Інституційний репозитарій Національного технічного університету "Харківський політехнічний інститут" (eNTUKhPIIR).


 EULER search engine

Портал з математики надає доступ до баз даних Бібліотеки голландського національного дослідницького центру з математики та інформатики, математичного холдингу бібліотеці університету Флоренції, науковому електронному архіву з математики (ERAM) 1886 - 1942, німецької спеціальної бібліотечної колекції з математики та ін.


 Galeria do Meteorito

Інтернет-видання відкритого типу з астрономії. Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі. Онлайн перегляд моделі сонячної системи в 3D.


 Geograf.com.ua

Навчальний Інтернет-ресурс з географії. Містить матеріали з суспільної та фізичної географії, довідкову інформацію по країнах світу, географічну бібліотеку (наукові статті, статистичні збірники, географічна періодика, монографії тощо) та словник.


 Geography (EZB)

Наукові статті з географічних наук електронної бібліотеки журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представленні у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників. Загальна кількість на 2014 р. - 1030 записів.


 Geological Society of America Today

На сайті розміщено щомісячний електронний журнал Geological Society of America Today. У вільному доступі повнотекстові публікації з геологічних наук (архів з 1998).


 Geophysics (PNAS)

Наукові статті з прикладних геофізичних наук у вільному доступі надані порталом Національної академії наук Сполучених Штатів Америки.


 Geoscience News and Information

Інтернет – видання з геонаук. На сайті розміщена у вільному доступі інформація та новини з галузі, колекція карт світу та США.


 Geosciences (EZB)

Електронна бібліотека журналів з наук про Землю при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представлені у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників.


 Grey guide

GreyGuide пропонує фахівцям з інформаційних технологій, фахівцям-практикам і студентам загальну основу для передового досвіду та ресурсів задля пошуку літератури. У репозиторії GreyGuide розміщується ряд веб-колекцій GreyNet, які забезпечують можливості пошуку, перегляду і відкритого доступу в репозиторії GreyGuide.

 IBSS Institutional Repository

Institute of Biology of the Southern Seas E-Repository - електронні колекції книг, дисертацій, наукових звітів, препринтів, статей, зображень та ін. з питань дослідження південних морів.


 Indian Academy of Sciences

На сайті Індійської академії наук надається вільний доступ до повних текстів журналів в PDF форматі. Окрім журналів доступний архів запитань з раніше опублікованих праць, а також аудіо та відео, лекції, семінари, курси з підвищення кваліфікації.


 International Center for Astronomical, Medical and Ecological Research

Сайт Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень. На сайті розміщенний бібліографічний архів змісту номерів доступний з 1999 по 2015р.


 International Planetarium Society

Сайт International Planetarium Society є глобальною асоціацією професіоналів астрономічних наук, з них майже 700 членів походять з 35 країн світу. На сайті розміщенна інформація про наукові конференції та головні події товариства, у вільному доступі знаходиться архів статей Наукового журналу Planetarian (з1971р. по 2016р. включно).


 IOPscience

На сайті IOPscience представлені книги та статті журналів з фізичних наук та наук про Землю. Матеріали на сайті знаходяться як у вільному доступі (тези доповідей, окремі статті та розділи книг), так і в обмеженому (лише для користувачів з підпискою, з можливістю збереження та використання матеріалів для наукових досліджень).


 Items where Subject is "Computer Science" (Site "Cogprints")

Електронний архів документів з комп'ютерних наук: штучний інтелект, теорія складності, динамічні системи, робототехніка, нейронні мережі та ін.


 Journal of Experimental and Theoretical Physics

На сайті представлено архів російської та англійської версій "Журнала экспериментальной и теоретической физики" (ЖЄТФ), який видається під керівництвом відділення фізичних наук РАН.


 Journal of Medical Physics

На сайті асоціації медичних фізиків Індії, журнал медичної фізики надає доступ до оригінальних наукових публікацій поточного випуску безкоштовно. Архів з 1978р. до 2016р. доступний в PDF форматі тільки для користувачів з Індії та платних передплатників.


 Materials today

Сайт співтовариства Materials Today, яке займається створенням та обміном наукових знань і досвіду. Підтримується Elsevier та публікує рецензовані і галузеві журнали, організовує наукові конференції, трансляції освітніх вебінарів тощо. Зареєстровані користувачі отримують доступ до всіх ексклюзивних коментарів, інтерв'ю та навчальних семінарів (вебінарів), останніх новин на актуальні теми про сучасні матеріали, а також інформації про новітнє обладнання і події в науковому світі.

 Math-Net.Ru

Російський математичний портал Math-Net.Ru містить повнотекстовий архів математичних журналів РАН (102 од.).


 Mathematical Association of America (MAA)

Інтернет бюлетень і веб-сайт математичної асоціації Америки.


 Mathematical Equations - EqWorld

Міжнародний науково-освітній сайт містить інформацію про різні класи звичайних диференціальних рівнянь, диференціальних рівнянь з частинними похідними, інтегральних рівнянь, функціональних рівнянь та інших математичних рівнянь. Наведені таблиці точних рішень, описані методи розв'язання рівнянь. Сайт також містить навчальну фізико-математичну бібліотеку, в яку автори можуть додавати свої книги і дисертації, а також форум для запитань і дискусій.


 Mathematics (Electronic Journals Library)

Публікації з математики електронної бібліотеки журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представленні у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників. Загальна кількість на 2014 р. - 1966 записів.


 Mathematics (HighWire)

Наукові статті з математики Американського наукового архіву Hindawi Publishing Corporation за такими підтемами: алгебра, прикладна математика, геометрія, теорія чисел, топологія. Доступні як в безкоштовному, так і в платному перегляді.


 Mathematics (PNAS)

Наукові статті у вільному доступі з математичних наук надані порталом Національної академії наук Сполучених Штатів Америки у вільному доступі.


 Mathesis

Архів книг з фізико-математичних наук Одеського видавництва "Mathesis" з 1904 по 1925 рік.


 MFAT

На сайті розміщений архів номерів щоквартального журналу Інституту математики НАН України з 1995 року, що публікує оригінальні рецензованих статті та огляди по загальним методам і прийомам функціонального аналізу та топології з особливим акцентом на додатках до сучасної математичної фізики. ModCos – Современная космология

Сайт про сучасну космологію публікує матеріали, які дозволяють прослідкувати еволюцію знань про Всесвіт від традиційної моделі Великого вибуху до Стандартної космологічної моделі.


 Motion Mountain

На сайті надається вільний доступ до електронних копій видань з фізики в PDF форматі.


 National Climate Change and Wildlife Science Center

Сайт Національного наукового центру змін клімату і дикої природи, який забезпечує інструментами та інформацією, необхідними для розробки і запуску стратегій управління, спрямованих на вплив змін клімату на рибу, диких тварин та середовища їх проживання.


 Nature Publishing Group

Nature Publishing Group - журнал з фізичних, хімічних, біологічних, медичних та геонаук у відкритому доступі. На платній основі можна придбати будь-яку статтю з архіву номерів.


 NII GeoEcoMP

Інформаційний портал "Науково-дослідного інституту геолого-екологічного моніторингу та прогнозування" надає доступ до матеріалів геологічних досліджень і спостережень на території України, геофотомузею (більше 1000 фото геологічних та природних об'єктів і матеріалів експедицій), даних моніторингу, наукових публікацій.


 Nine Planets

Інтернет видання Nine Planets являє собою огляд історії, міфології і сучасних наукових знань про планети, місяць, сонце та інші об'єкти Сонячної системи. Кожна сторінка має текст, зображення, відео з посиланням на додаткову інформацію. Сайт містить інтерактивний тур по сонячній системі.


 NYJM

На сайті представлений рецензований науковий журнал з математичних наук з відкритим доступом.


 Open Computer Science Journal (Bentham Open)

Комп’ютерний журнал відкритого доступу (Open Computer Science Journal) публікує рецензовані наукові статті, огляди, листи та питання актуальні у даній галузі.


 Open Electronic Archive of Kharkov National University of Radioelectronics

Електронний архів Харківського національного університету радіоелектроніки містить публікації наукових праць викладачів та співробітників університету. Серед них статті з наукових журналів, навчально-методичні розробки, наукові публікації студентів, які розміщуються за умови наявності рецензії наукового керівника.


 Open Physics Journal (Bentham Open)

Журнал з Фізики відкритого доступу (Open Physics Journal) публікує рецензовані наукові статті, огляди, листи та питання з усіх областей даної науки. Open Physics Journal є надійним джерелом актуальної інформації про події в сфері фізичних наук.


 Papers in physics

Журнал публікує оригінальні дослідження з усіх галузей фізичних наук. У вільному доступі знаходиться архів номерів з 2009 по 2017 рр.


 Phys.org

На сайті надається вільний доступ до статей з фізико-технічних, математичних, хімічних і біологічних наук. Міститься архів з липня 2004 р.


 PhysicLib.ru: Библиотека по физике

Бібліотека з фізики надає доступ до електронних копій документів, які були видані у СРСР, та доповнюються новинними статтями.


 Physics (EZB)

Електронна бібліотека журналів з фізики університету Регенсбурга. Статті представленні частково у вільному доступ та для визначених установ-учасників. Загальна кількість на 2014 р. - 2035 записів.


 Physics (HighWire)

Наукові статті з Фізики Американського наукового архіву Hindawi Publishing Corporation, які складаються з таких підтем: Класична фізика, Конденсованих середовищ, Фізика, Електрика, Фізика високих тисків, Мезоскопіка, Ядерна фізика, Фізика елементарних частинок та Квантова фізика і доступні як в безкоштовному так і в платному перегляді.


 Physics (PNAS)

На науковому порталі Фізика в PNAS (Національна академя наук Сполучених Штатів Америки) розміщені безкоштовні повнотекстові статті з фізики, коментарі, запитання та відповіді науковців, посилання на додаткові інтернет- видання з фізичних наук.


 Physics Today

Physics Today - провідний журнал Американського інституту фізики, який інформує читачів про науку і її місце в світі, нові перспективи, технологічні досягнення і новаторські дослідження.


 Physics World

Наукові статті журналу Інституту фізики Великобританії. Архів доступний з 1997р.


 PhysLink

Інтернет ресурс пропонує наукову інформацію з фізичних і астрономічних досліджень, останні новини в науці і освіті цих галузей, корисні посилання.

 Planète Astronomie

Сайт присвячений вивченню об'єктів Сонячної системи, планет і їх супутників, з акцентом на якість і естетику зазначенних документів. На ресурсі розміщенно багато зображень, фотографій, відео, 3D анімацію та документальних фільмів з астрономії.


 Polska Biblioteka Wirtualna Nauk Przyrodniczych

На сайті надається вільний доступ до електронних копій наукових польських журналів з природничих наук: Acta Biochimica Polonica (архів номерів за 1985-2015рр.); Acta Physica Polonica A (архів номерів за 1991-2015рр.); Acta Clinica (архів номерів за 2001-2002рр.); Kosmos (архів номерів за 2000-2015рр.).


 Portal to the Heritage of Astronomy

Portal to the Heritage of Astronomy є динамічною, загальнодоступною базою даних, дискусійним форумом, а також сховищем для документів для всесвітніх астрономічних сайтів незалежно від того, чи є вони в списоку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО або національних попередніх списків.

 SAO/NASA ADS

Цифрова бібліотека Смітсонівської астрофізичної обсерваторії (САО) в рамках гранту NASA для дослідників в астрономії і фізиці. Підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 9,7 млн записів з астрономії і астрофізики, фізики. SciTech Connect

База даних науково-технічної інформації Департаменту енергетики США (DOE) забезпечує вільний доступ до більш ніж 260 тисяч повнотекстових документів і бібліографічних посилань (матеріали конференцій, журнальні статті, книги, дисертації, патенти. Дослідження в галузі фізики, хімії, біології, екології, енергозберігаючих технологій, інженерних, комп'ютерних та інформаційних наук, поновлювання джерел енергії та інших тем, що представляють інтерес у зв'язку з місією DOE). Хронологічне охоплення з 1991 року до сьогодення. SIGMA (Symmetry, Integrability and Geometry: Methods and Applications)

Архів номерів журналу (з 2005 р.) Інституту математики Національної акдемії наук України. Sky & Telescope

Журнал з астрономії. Архіви номерів доступні лише для зареєстрованих користувачів, платно. Тексти, зображення та відео свіжих номерів у вільному доступі.


 Space and NASA News

На сайті інтернет-журналу розміщені статті, зображення і відео з астрономії.


 Space News From SpaceDaily.Com

На сайті інтернет-журналу розміщені останні новини зі світу астрономічної науки у вільному доступі.


 SpaceWeather.com

Інтернет-видання з астрофізики у вільному доступі з архівом номерів з 2001 року


 SPIE

Журнали, електронні книги, тези конференцій, відео матеріали з оптики та фотоніки американської спілки The International Society for Optical Engineering.


 Technology (Electronic Journals Library)

Наукові статті на технологічну тематику електронної бібліотеки журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представленні у вільному доступі чи доступні тільки для установ-учасників. Загальна кількість на 2014 р. - 1295 записів.


 The Collection of Computer Science Bibliographies

Відкрита колекція бібліографії наукової літератури з комп'ютерних наук з різних джерел. Містить більше 3 млн посилань (в основному до журнальних статей, доповідей та технічних звітів), більше 1 млн посилань на онлайн версії статей. The Geological Society of America

Сайт Геологічної спілки Америки забезпечує доступ до данних, які необхідні для розробки та вивчення геонаук вченими у всіх секторах: академічних, урядових, ділових та промислових.


 The journals published by Ioffe Institute

На сайті представлено архіви номерів чотирьох наукових російських журналів з фізики: "Журнал технической физики", "Письма в Журнал технической физики", "Физика твердого тела", "Физика и техника полупроводников" ( з 1988 р.).


 The Open Astronomy Journal (Bentham Open)

Відкритий Астономічний журнал (The Open Astronomy Journal) надає доступ до ряду рецензованих журналів та наукових статтей, оглядів, листів та питання з усіх областей астрономії та астрофізики.


 The Open Geography Journal (Bentham Open)

На сайті представлено Географічний журнал відкритого доступу.


 The Open Geology Journal (Bentham Open)

Геологічний журнал відкритого доступу (The Open Geology Journal) публікує рецензовані наукові статті, огляди, листи та питання з усіх областей даної наук. І він є надійним джерелом актуальної інформації про події в сфері геології.


 The Open Mathematics Journal (Bentham Open)

Математичний журнал відкритого доступу (The Open Mathematics Journal) публікує рецензовані наукові статті, огляди, листи та питання з усіх областей даної науки. Він є надійним джерелом актуальної інформації про події математичної наукової спільноти.


 Theory of Stochastic Processes

На сайті надається доступ до архіву номерів журналу (з 2005 р.) Інституту математики Національної академії наук України. Transactions of the AMS

На сайті у вільному доступі представлено щомісячний математичний журнал, який публікується Американським математичним товариством з 1900 року.


 Ukrainian Journal of Physics

На сайті представлений "Український фізичний журнал", який є загальним виданням відділення фізики і астрономії Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні статті та огляди в галузі експериментальної та теоретичної фізики. Доступ до архіву номерів з 1956 р. Надається можливість безкоштовного завантаження.


 Ukrainian Virtual Observatory

Веб-інтерфейс та пошукова система Української віртуальної обсерваторії надає доступ до архівів зображень неба, небесних об'єктів та спектрів небесних об'єктів, які були отримані від різних установ на національному та міжнародному рівнях.


 Universum: технические науки

Рецензований електронний науковий журнал з технічних наук у вільному доступі.


 Water: Science and Issues

Англомовна онлайн-енциклопедія статей про воду.


 Wolfram MathWorld

Онлайн енциклопедія математичних понять з посиланнями на наукові статті.


 zbMATH

Електронна база даних "ZBMATH - The database Zentralblatt MATH", метою якої є збір, систематизація, публікація та розповсюдження бібліографічних даних та рефератів книг і статей, присвячених всім розділам математики та її додаткам в інформатиці, механіці і фізиці. Астрономия и телескопостроение

Сайт створений для підтримки ініціативних астрономічних проектів та об'єднання любителів та професіоналів для спільної роботи, інформування про важливі події в астрономічному середовищі, допомоги у розвитку нових цікавих напрямків астрономії.


 Астрономия – Все о космосе

На сайті опубліковано астрословник, матеріали з давньої астрономії, з сучасних теорій, галерею астрофото, статті про космос, космонавтику тощо.


 Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Офіційна сторінка Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


 Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету імені Івана Франка

Астрономічна обсерваторія є науково-дослідною установою Львівського національного університету імені І.Франка. Це одна із найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році. На сайті можна ознайомитися із науковою діяльністю відділів, структурою обсерваторії, її історією, семінарами та іншими науковими подіями.

 Атомна енергетика в Україні

Сайт створено за підтримки Національного екологічного центру України. На сайті представлені рубрики: "Відходи", "Економіка", "Зміна клімату", "Нові реактори" тощо. Надається доступ до буклетів, текстів доповідей, офіційних документів, прес-релізів, статей. Здійснюється розсилка новин на email.


 Безопасность информационных технологий

Науковий журнал ВНДІ проблем обчислювальної техніки та інформатизації та Національного дослідницького ядерного університету «МІФІ». Тематика журналу: Теоретичні основи інформаційної безпеки; Безпека мобільного зв'язку; Криптографічний захист інформації; Засоби електронного цифрового підпису; Технічний захист інформації; Організаційне забезпечення інформаційної безпеки; Технологічні аспекти інформаційної безпеки та ін. Доступний повнотекстовий PDF архів з 2008 р. для завантаження.


 Белорусская научная библиотека

Електронна бібліотека книг, статей з різних галузей знання науки і техніки у вільному доступі.


 Библиотека WWER

Електронна бібліотека з атомної енергетики WWER входить до бази знань з атомної науки і техніки некомерційного підприємства "Російська асоціація ядерної науки та освіти" (РАЯНО), містить документи з теорії та історії атомної енергетики. Всі книги поширюються безкоштовно і призначені виключно для приватного некомерційного використання в просвітницьких цілях.


 Библиотека по астрономии и космонавтике

Сайт містить електронну бібліотеку з проблемних напрямків в освоєнні космосу. Книги представлено у розділах: астрономія, космонавтика, сонячна система, освоєння космосу, мистецтво про астрономію і космонавтику.


 Библиотека энергетика

У бібліотеці енергетика зібрано фахову літературу (книги, конспекти лекцій, методичні вказівки, лабораторні роботи та ін) за категоріями: безпека життєдіяльності, насосне та допоміжне обладнання АЕС, нестаціонарні процеси в ядерних реакторах, парогенератори атомних електростанцій, теорія та системи автоматизованого керування, теорія ядерних реакторів, фізика ядерних реакторів та ін.


 Библиотека. Математика

На сайті представлена невелика бібліотека з математики, яка надає доступ до електронних копій книг, виданих в СРСР. Доповнюється сучасними новинними статтями.


 Библиотека. Радиотехника

Електронна бібліотека книг з радіотехніки: радіофізика, теорія електричних ланцюгів, конструювання апаратури, обробка сигналів, імпульсні і цифрові пристрої, радіолокаційні та радіонавігаційні системи, радіоавтоматика.


 Буковинський математичний журнал

Сайт "Буковинського математичного журналу" - періодичного наукового видання, що видається з 2013 року в Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. Публікує оригінальні статті англійською та українською мовами з математичного аналізу, диференціальних рівнянь, теорії ймовірностей і математичної статистики, математичного моделювання та обчислювальних методів. Статті представлені у форматі PDF.


 Вестникъ Опытной Физики и Элементарной Математики 1886-1917

Електронна версія науково-популярного журналу "Вестникъ Опытной Физики и Элементарной Математики" , який заклав традиції жанру в літературі російською мовою. З 1886 по 1917 рік було опубліковано 674 випусків В.О.Ф.Е.М.


 Весці Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі. Серыя фізіка-матэматычных навук (наукова періодика НАН Білорусі)

Центральна наукова бібліотека ім.Я.Коласа НАН Білорусі пропонує скористатися можливістю доступу до електронного архіву наукових періодичних видань, засновником яких є Національна академія наук Білорусі. Електронний архів включає номери періодичних видань з 2009 року по 2015 рік.


 Весці Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі. Серыя фізіка-тэхнічных навук (наукова періодика НАН Білорусі)

Центральна наукова бібліотека ім.Я.Коласа НАН Білорусі пропонує скористатися можливістю доступу до електронного архіву наукових періодичних видань, засновником яких є Національна академія наук Білорусі. Електронний архів включає номери періодичних видань з 2009 року по 2015 рік.


 Вісник Астрономічної школи

У журналі друкуються оглядові та оригінальні статті з астрономії, астрофізики, космічної геодезії, дистанційних аерокосмічних досліджень, геоінформатики, а також з історії та методики викладання астрономії і геодезії.


 Вісник НТУУ "КПІ". Інформатика, управління та обчислювальна техніка

На сайті журналу висвітлюються результати досліджень із створення компонентів обчислювальних й інформаційних систем і комплексів, пристроїв автоматики та передавання даних, систем автоматизації програмування, контролю й діагностики, штучного інтелекту. Для аспірантів, студентів, фахівців з обчислювальної техніки, систем керування, автоматизації програмування, штучного інтелекту та інших інформаційно-обчислювальних систем. Журнал входить до переліку наукових фахових видань МОН України.


 Вісник НТУУ "КПІ". Серія Радіотехніка, Радіоапаратобудування

Збірник наукових праць публікує результати наукових досліджень з проблем створення теоретичних засад сучасної радіотехніки та радіоапаратобудування; практичної реалізації досягнень науки та технології; інтелектуалізації процесів проектування та виробництва. Розраховано на науковців, інженерно-технічних працівників, підприємців радіопромисловості, викладачів, аспірантів, студентів спеціальностей радіоелектронного профілю.


 Восточно-Европейский журнал передовых технологий

На сайті представлений «Східно-Європейський журнал передових технологій». Напрямками наукових досліджень є інформаційні технології і системи управління, інженерія, енергетика та енергозбереження. Результати яких можуть бути використані безпосередньо в сучасному промисловому виробництві: космічному та авіабудуванні, приладобудуванні, машинобудуванні, хімічній промисловості та металургії.


 Геологическая библиотека

На сайті розміщено спеціалізована література для геологів, студентів-геологів: книги, карти по геології, палеонтології, геохімії, мінералогії.


 Геологический портал GeoKniga

Інтернет-портал спеціалізованої літератури для геологів, студентів та зацікавлених осіб. Надається доступ до електронних копій книг з геології, геологічних мап, спеціалізованих матеріалів з геології, палеонтології, геохімії, мінералогії тощо.


 Геологія і геофізика в сфері наукових досліджень (НБУВ)

Книжкова виставка "Геологія і геофізика в сфері наукових досліджень" підготовлена Відділом комплексного науково-інформаційного забезпечення наукових установ Академмістечка НБУВ. Геофизический журнал

Науковий журнал Інституту геофізики імені С. І. Субботіна НАН України. Має статус міжнародного. Журнал висвітлює нові дані теоретичних та експериментальних геофізичних досліджень, матеріали щодо закономірностей розподілу різних фізичних полів Землі, питання комплексного вивчення глибинної будови літосфери, сучасні дослідження з геодинаміки та прогнозу землетрусів тощо. Доступний архів журналу з2000р.


 Горная энциклопедия

На сайті представлена онлайн-версія гірничої енциклопедії, випущеної видавництвом "БСЕ" в 1984-1990 рр., яка містить статті з геології корисних копалин, про гірські породи і мінерали, по техніці та технології розвідки, про охорону надр, біографічні статті.


 Донецький фізико-технічний інститут імені А.А. Галкіна Національної академії наук України

Сайт знайомить з історією інституту, його відділами, розробками. На сайті представлено електронний архів журналу інституту "Физика и техника высоких давлений" з 2007 року.


 Електроніка та Радіотехніка (НБУВ)

Книжкова виставка "Електроніка та Радіотехніка" підготовлена Відділом комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ. Електронний архів журналів (Math-Net.Ru)

Поряд з інформацією про російські наукові періодичні видання з математичних наук представлені їх електронні архіви. Доступ до зібраної в архівах інформації вільний. Доступ до повних текстів статей диференційований.


 Електронний архів-репозитарій Херсонського державного університету

Електронний репозитарій Херсонського державного університету. Архів містить наукові публікації працівників та студентів Херсонського державного університету, статті з наукових журналів, навчально-методичні розробки, матеріали доповідей і конференцій та надає до них постійний безкоштовний повнотекстовий доступ в мережі Інтернет.


 Енергетика: технології, екологія, економіка

Сайт наукового журналу "Енергетика: технології, екологія, економіка", який охоплює питання енергетики та енергозбереження, економіки та екології. Надається доступ до архіву номерів журналу в електронному форматі з 2004 р. включно.


 Енергетичний потенціал України (НБУВ)

Книжкова виставка "Енергетичний потенціал України" підготовлена Відділом комплексного науково-інформаційного забезпечення наукових установ Академмістечка НБУВ. Енергоощадні технології: перспективи розвитку (НБУВ)

Книжкова виставка "Енергоощадні технології: перспективи розвитку" підготовлена Відділом комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ. Журнал "Computational nanotechnology"

Науковий журнал, що рецензується, публікує надані матеріали за наступними базовими спеціальностями: фізико-математичні науки, технічні науки, економічні науки. Присвячений питанням нанотехнологій, що виникають в різних теоретичних і практичних наукових розробках. Розглядаються питання поєднання фундаментального і прикладного аспектів у розділах фізики, матеріалознавства і обчислювальної техніки. Архів з 2014 року. Журнал "Екологія та ноосферологія"

На сайті представлено перший екологічний журнал України, що висвітлює актуальні проблеми екології та ноосферології, а також шляхів їх вирішення за допомогою фундаментальних і прикладних досліджень, консолідації інтелектуального та наукового потенціалу в інтересах екології, охорони навколишнього середовища, здоров'я і життя людини. Номери журналу в архіві з 2002 р. доступні у повнотекстовому варіанті (pdf-формат).


 Журнал математической физики, анализа, геометрии

.Офіційний сайт видання "Журнал математической физики, анализа, геометрии". Видається з 1994року. Періодичність видання - 4 рази на рік. До липня 2005 року журнал виходив під назвою"Математическая физика, анализ, геометрия". Входить до бази даних SCOPUS з 2008 року. Надається доступ до архіву номерів журналу в електронному форматі з 1994 р. включно.


 Журнал нано- и електронной физики

Журнал нано- та електронної фізики Сумського державного університету України, публікує неопубліковані раніше і не представлені до публікації в будь-яких інших виданнях, статті, що містять оригінальні результати експериментальних або теоретичних досліджень в галузі фізики, фізичної електроніки, а також досліджень, спрямованих на розвиток математичних методів опису процесів і явищ в зазначених областях.


 Журнал "Фізика і хімія твердого тіла"

Журнал "Фізика і хімія твердого тіла" Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника, публікується з 2000 року українською та англійською мовами і виходить 4 рази на рік. Внесений до міжнародної бібліографічної та реферативної бази даних Ulrichsweb - Global Serials Directory. Статті журналу мають оглядовий характер і присвячені питанням фізики і хімії твердого тіла.


 Журнал фізичних досліджень (Journal of Physical Studies)

Тематика журналу охоплює різні розділи фізики, в тому числі: фізику конденсованих середовищ; ядерну фізику; атомну і молекулярну фізику; теорію поля і фізику елементарних частинок; астрофізику; фізику плазми; міждисциплінарну фізику та суміжні ділянки науки і техніки. Статті друкуються українською або англійською мовами.


 Золотий переріз і сучасна математична гармонія (НБУВ)

Книжкова виставка "Золотий переріз і сучасна математична гармонія" підготовлена Відділом комплексного науково-інформаційного забезпечення наукових установ Академмістечка НБУВ. Издательский дом "Вильямс"

Видавництво займається випуском комп'ютерної і економічної літератури для професіоналів з 1998 року. На сайті представлено анотований каталог книг. Інженерія програмного забезпечення

Науковий журнал “Інженерія програмного забезпечення”, заснований у 2009 р. публікує оригінальні та оглядові статті науково-технічного характеру.


 Інститут геологічних наук Національної академії наук України

Офіційний сайт Інституту геологічних наук Національної академії наук України - провідної геологічної установи України з фундаментальних і прикладних розробок за більшістю основних наукових напрямів наук про Землю. Інтегровані технології та енергозбереження

На сайті представлений науково-практичний журнал «Інтегровані технології та енергозбереження». В публікаціях журналу виконується аналіз розвитку енергетики та сучасних методів енергозбереження. Розглядаються питання та проблеми сучасної енергетики, енерготехнології енергоємних галузей промисловості; нетрадиційної енергетики, ресурсозбереження; питання моделювання процесів промислового обладнання, процеси та обладнання різноманітних галузей промисловості (хімічної, харчової, комунальної енергетики, медичного обладнання тощо); питання автоматизованих систем управління та обробки інформації тощо.


 Каталог бібліотеки Інституту математики Національної академії наук України

На сайті Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського розміщений каталог бібліотеки Інституту математики Національної академії наук України.


 Квант

На сайті представлено архів випусків журналу з 1970 р., випусків "Бібліотечки "Квант"" та іншої литератури з математики та фізики.


 "Кинематика и физика небесных тел"

На сайті представлений науково-теоретичний журнал "Кинематика и физика небесных тел", який видає Головна астрономічна обсерваторія НАН України з 1985 року. Журнал включає оригінальні і обзорні статті з теоретичної астрономії, теорії обертання Землі і космічної геодинаміки, динаміки і фізики тіл Сонячної системи, сонячної фізики, фізики зір і міжзоряного середовища, структури і динаміки Галактики, позагалактичної астрономії, оптики атмосфери і астроклімата, дослідження інструментів і приладів, математичної обробки астрономічної інформації. Архів журналу за 1995−2014 рр. у pdf-форматі.


 Космология

На сайті розміщено інформаційні матеріали з космології - науки про будову та еволюцію Всесвіту.


 Математичні науки (НБУВ)

Книжкова виставка "Математичні науки" підготовлена Відділом комплексного бібліотечного обслуговування. Метеорная астрономия в Одессе

На сайті розміщено інформацію про науково-дослідну діяльність метеорної групи у складі відділу малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Одеського Національного університету.


 Наукові вісті НТУУ "КПІ"

Журнал публікує виключно нові результати фундаментальних і прикладних наукових досліджень за такими напрямами: електроніка, радіотехніка та телекомунікації; енергетика та енергогенеруючі технології; інформаційні технології, системний аналіз та керування; матеріалознавство та машинобудування тощо.


 Науково-дослідницький інститут астрономії Харківського національного університету

Сайт науково-дослідного інституту астрономії Харківського національного університету.


 Науково-інженерний центр радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень Національної академії наук України

На сайті представлено інформацію про структуру, історію, публікації, діяльність, новини Науково-інженерного центру радіогідрогеоекологічних полігонних досліджень Національної академії наук України.


 Наукоємні технології

Проблематика журналу у галузі технічних наук: експлуатація повітряного транспорту, авіаційна хіммотологія, інформаційно-комунікаційні системи та мережі, інформаційна безпека, системи управління, транспортні системи, екологія та у галузі природничих наук: фізика, хімія.


 Научная электронная библиотека ГПНТБ России

Державна публічна науково-технічна бібліотека Росії (ГПНТБ России) надає доступ до наукових праць з математики, фізики, хімії, екології; до журналу «Наукові та технічні бібліотеки» (1973-2008 рр.); до матеріалів з тематичної колекції «Дорога в космос», до збірників наукових праць співробітників ДПНТБ Росії. Додаток "Hot Articles" відображає 10 найбільш актуальних на даний момент в світі наукових статей в області суспільних наук, бізнесу, права, і т.д.


 Національний антарктичний науковий центр

Сайт Національного антарктичного наукового центру Міністерства освіти і науки України.


 Національний атлас України (електронні карти)

Інтерактивні карти електронного Національного Атласу України. Подано 19 вибіркових карт з шести блоків електронного Атласу.


 Нелінійні коливання

Сайт міжнародного математичного журналу "Нелінійні коливання", який було засновано в 1998 р. Видається Інститутом математики Національної Академії наук України.


 Николаевская астрономическая обсерватория

Сайт Миколаївської астрономічної обсерваторії.


 Ноосфера

"Ноосфера" - відкритий науковий інтернет-журнал, присвячений фізико-технічним, хімічним, біологічним і соціальним наукам.


 Одесская астрономическая обсерватория

Сайт Одеської астрономічної обсерваторії.


 Планетные системы

Сайт присвячений планетам та планетним системам публікує новини та статті з планетної астрономії.


 Прикладная дискретная математика

На сайті представлений науковий російський журнал "Прикладна дискретна математика". Тематика журналу охоплює наступні напрямки: теоретичні основи прикладної дискретної математики, математичні методи криптографії, математичні методи стеганографії тощо.


 Проблеми iнформатизацiї та управлiння

Збiрник присвячено актуальним проблемам побудови високопродуктивних обчислювальних систем та мереж, рiшення задач оптимiзацiї управлiння технiчними системами, моделювання процесiв обробки iформацiї, оперативного планування технiчного обслуговування авiацiйних систем. Розрахований на наукових працiвникiв та фахiвцiв, якi займаються питаннями створення, дослiдження та використання комп'ютеризованих, органiзацiйно-технiчних, технiчних iнформацiйних систем.


 Проблемы телекоммуникаций

У журналі «Проблемы телекоммуникаций», заснованого в межах Харківського національного університету радіоелектроніки, публікуються статті за напрямками наукових спеціальностей: телекомунікаційні системи та мережі, радіотехнічні пристрої та засоби телекомунікацій. У вільному доступі знаходиться архів журналу з 2010-2016р. На сайті розміщенна актуальна інформація, щодо проведення наукових конференцій в галузі.


 Проект "Астрогалактика"

На сайті проекту представлені розділи: "Античная астрономия", "История астрономии", "Современная астрономия", "Астрофизика", "Астроприборы", "Движение небесных тел" та ін.


 Промислова екологія

Сайт створений спільнотою фахівців-екологів. Вміщує реферати, матеріали конференцій, статті по екології, новини, аналітичні статті, екологічне законодавство тощо.


 Репозиторий БНТУ

Репозиторій Білоруського національного технічного університету. На сайті доступний пошук за розділами та колекціями, авторами, назвами, ключовими словами тощо.


 Сomputer Science (EZB - Electronic Journals Library)

Публікації з комп'ютених наук електронної бібліотеки журналів при бібліотеці університету Регенсбурга. Статті представленні у вільному доступі чи доступні тільки для визначених установ-учасників (загальна кількість записів на 2014 р. - 3184).


 Таврический Вестник Информатики и Математики

На сайті представлене фахове видання, яке знайомить з оригінальними та оглядовими статтями з теоретичної та прикладної інформатики та математики. Надається вільний доступ у PDF форматі до архіву номерів з 2002 р. Проблематика- висвітлення питань теоретичної і прикладної інформатики і математики по следуючим тематичним разділам: функціональний аналіз і його додатки; інтегральні, дифференційні рівняння и динамічні системи; нелінійний аналіз і його застосування; спектральні і еволюційні задачі математичної фізики; теорія лінійних операторів; математичні проблеми гідродинаміки; математичне моделирование; дискретна оптимізація; математична логіка, теорія алгоритмів и теорія складності обчислень; математичні моделі і методи прогнозування.


 Тепловые электрические станции

Електронна бібліотека для інженерів-теплотехніків і теплоенергетиків, науковців і студентів вузів відповідних спеціальностей. В електронній бібліотеці зібрані електронні книги, лекції, курсові та дипломні проекти з теплотехніки, термодинаміки, парових і газових турбін тощо; а також представлені журнали, каталоги енергетичного обладнання, креслення котлів, турбін, реакторів, теплові схеми ТЕС і АЕС, нормативні документи, програми.


 ТЕСИС – космическая обсерватория

Офіційний сайт проекту ТЕСИС - комплексу космічних телескопів, який розробляється у Лабораторії рентгенівськой астрономії Сонця Фізичного інституту Російської Академії наук для дослідження структури та динаміки сонячной корони.


 Технічна електродинаміка

Журнал «ТЕХНІЧНА ЕЛЕКТРОДИНАМІКА» є науковим фаховим виданням України у сфері технічних наук. Журнал публікує оригінальні результати досліджень у таких галузях: теоретична електротехніка та електрофізика, перетворення параметрів електричної енергії, електромеханічне перетворення енергії, електроенергетичні системи та електротехнологічні комплекси, інформаційно-вимірювальні системи в електроенергетиці; звіти наукових конференцій, бібліографічні огляди. Надана можливість перегляду архіву.


 Українська гірнича енциклопедія

На сайті представлена енциклопедія мінеральних ресурсів та добувної промисловості країн, які володіють запасами корисних копалин, передовою технологією їх видобування і переробки, а також країн, які розглядаються як перспективні в плані видобутку і переробки комплексу або окремих видів мінеральної сировини.


 Український антарктичний журнал

Наукове видання Українського антарктичного центру, присвячене дослідженням вітчизняних науковців в Антарктиці. Архів публікацій з 2003 року.


 Український математичний журнал НАН України

Сайт "Українського математичного журналу", який публікує статті з усіх напрямків фундаментальної та прикладної математики, переважно з алгебри, геометрії та топології, диференціальних рівнянь та математичної фізики, теорії ймовірностей та теорії випадкових процесів, функціонального аналізу та теорії функцій. Розрахований на наукових працівників - математиків і механіків, а також на викладачів вузів і студентів старших курсів математичних факультетів. На сайті представлений архів номерів з 1966 року.


 Український фізичний журнал (Ukrainian Journal of Physics)

Український фізичний журнал є загальним виданням відділення фізики і астрономії Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні статті та огляди в галузі експериментальної та теоретичної фізики.


 Успехи физических наук

Провідний науковий журнал Росії публікує огляди найбільш актуальних проблем фізики і суміжних з нею наук. Призначається для науковців, аспірантів, студентів-фізиків старших курсів, викладачів. Надається доступ до архіву номерів з 1918 р.


 Учебно-научный институт гравитации и космологии РУДН

Сайт навчально-наукового інституту гравітації та космології Російського університету Дружби народів.


 Фізико-математична освіта

Сайт наукового журналу "Фізико-математична освіта", засновником якого є фізико-математичний факультет Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка. На сайті ви ознайомитесь з архівом номерів та публікацій статей науковців, які займаються проблемами теорії та методики навчання фізики, математики, інформатики.


 Центральный экономико-математический институт РАН

Анотований список публікацій інституту, анотована бібліографія з широкого кола економічних проблем, профільний каталог та ін. Электронная библиотека астронома-любителя

На сайті надається доступ до літератури з астрономії, оптики, телескопобудування та суміжних наук.


 Энергосбережение. Энергетика. Энергоаудит.

На сайті представлений загальнодержавний науково-виробничий і інформаційний журнал заснований Національним технічним університетом «Харківський політехнічний інститут». Основні розділи журналу: енергозбереження, енергетика, альтернативні джерела енергії, економіка, організація і управління, науково-технічний прогрес і ефективність виробництва, проблеми та рішення в енергетиці. Призначений для вчених, аспірантів, керівників підприємств, широкого кола читачів, які цікавляться сучасними науковими розробками в області економіки, енергоефективності, ресурсозбереження та альтернативних джерел енергії.


 Энциклопедия физики и техники

На сайті надається онлайн доступ до фізичної енциклопедії та новин науки і техніки.


 Ядерная физика в Интернете

Матеріали сайту призначені для студентів фізичних факультетів класичних університетів, які вивчають загальний курс фізики (лекційні матеріали з фізики ядра і частинок, матеріали загального курсу, матеріали до семінарських занять, матеріали для студентів і аспірантів, що спеціалізуються в галузі фізики ядра частинок). В стадії розробки і тестування знаходиться віртуальний ядерний практикум. Інформація на сайті постійно оновлюється.