Джерела наукової інформації

До початку пошуку
Повнотекстові матеріали Бібліографічні матеріали Реферативні матеріали

ФІЗИКА І АСТРОНОМІЯ

  Пущинская радиоастрономическая обсерватория

На сайті представлена Пущинська радіоастрономічна обсерваторія АКЦ ФІАН - найстаріша наукова установа Росії, що займається радіоастрономією.


 About Physics

Сайт спеціалізується на матеріалах з фізичних наук.


 Applied Physical Sciences (PNAS)

На сайті Національної академії наук Сполучених Штатів Америки представлені статті з прикладних фізичних наук у вільному доступі.


 Applied Physics Letters

Сайт журналу Американського інституту фізики, який спеціалізується на коротких оперативних звітах про нові важливі результати досліджень з прикладної фізики. Представлені публікації нових експериментальних і теоретичних робіт, що описують фізичні явища в усіх галузях науки, техніки та сучасних технологій.


 Applied Physics Research

На сайті представлений міжнародний журнал відкритого доступу, який публікує рецензовані статті, присвячені наступним темам: акустика, оптика, біофізика, астрофізика і геофізика, обчислювальна фізика, фізика конденсованих середовищ, інженерна, лазерна, квантова та медична, фізика напівпровідників і приладів, фізика твердого тіла та просторова фізика. Також представлені оригінальні повнотекстові статті.


 ASTRA

Відкритий доступ до журналу "Астрофізика і космічні науки" з можливістю збереження повнотекстових статей.


 Astronomy & Astrophysics

Міжнародний журнал, який публікує статті з усіх аспектів астрономії та астрофізики незалежно від методів, використовуваних для отримання результатів. З можливістю підписки для фізичних осіб, в тому числі, гості можуть безкоштовно користуватися, без реєстрації, статтями, які знаходяться у відкритому доступі через один рік після дати їх публікації.

 Astronomy (HighWire)

На сайті представлені наукові статті з астрономії (астробіологія, астрофізика, космологія, небесні об'єкти) надані Американським науковим архівом Hindawi Publishing Corporation.


 Astronomy (PNAS)

На сайті представлені наукові статті з астрономії, до яких надається вільний доступ з порталу Національної академії наук Сполучених Штатів Америки.


 Atacama Large Millimeter/submillimeter Array

ALMA - великий астрономічний проект, що представляє собою єдиний телескоп революційної конструкції, який складається з 66 високоточних антен, розташованих на плато Чахнантор, 5000 м над рівнем моря на півночі Чилі. На сайті можна ознайомитися з результатами астрономічних досліджень переглянути фото і відео.

 CERN Open Data Portal

На сайті надається доступ до даних, отриманих за допомогою досліджень, проведених у CERN (Європейська організація з ядерних досліджень) - міжнародному дослідницькому центрі, найбільшій у світі лабораторії фізики високих енергій.


 Ciencias e tecnologia

Науковий інтернет-журнал з фізико-технічних і математичних, а також хімічних і біологічних наук у вільному доступі. Окрім статей корисним буде розділ інструментів, де розміщено: Науковий онлайн калькулятор; Перетворювач префіксів міжнародної системи одиниць (SI); Перетворювач одиниць температури, за Кельвіном, За Цельсієм, по Фаренгейту та Реомюру; калькулятор розрахунків в періодичній системі хімічних елементів.


 e-Print ArXive

На сайті представлений Лос-Аламоський архів електронних публікацій. Колекція копій статей по фізиці, математиці, нелінійній динамиці, комп'ютерних науках. Містить пошукову систему по тематичних розділах.


 Encyclopedia Astronautica

На сайті представлена енциклопедія Astronautica - ресурс з космічної історії: ракети, космічні апарати, транспортні засоби, астронавти, космонавти, космічні польоти, двигуни, простір.


 Galeria do Meteorito

Інтернет-видання відкритого типу з астрономії. Коментарі можуть залишати лише зареєстровані користувачі. Онлайн перегляд моделі сонячної системи в 3D.


 Indian Academy of Sciences

На сайті Індійської академії наук надається вільний доступ до повних текстів журналів в PDF форматі. Окрім журналів доступний архів запитань з раніше опублікованих праць, а також аудіо та відео, лекції, семінари, курси з підвищення кваліфікації.


 International Center for Astronomical, Medical and Ecological Research

Сайт Міжнародного центру астрономічних та медико-екологічних досліджень. На сайті розміщенний бібліографічний архів змісту номерів доступний з 1999 по 2015р.


 International Planetarium Society

Сайт International Planetarium Society є глобальною асоціацією професіоналів астрономічних наук, з них майже 700 членів походять з 35 країн світу. На сайті розміщенна інформація про наукові конференції та головні події товариства, у вільному доступі знаходиться архів статей Наукового журналу Planetarian (з1971р. по 2016р. включно).


 IOPscience

На сайті IOPscience представлені книги та статті журналів з фізичних наук та наук про Землю. Матеріали на сайті знаходяться як у вільному доступі (тези доповідей, окремі статті та розділи книг), так і в обмеженому (лише для користувачів з підпискою, з можливістю збереження та використання матеріалів для наукових досліджень).


 Journal of Experimental and Theoretical Physics

На сайті представлено архів російської та англійської версій "Журнала экспериментальной и теоретической физики" (ЖЄТФ), який видається під керівництвом відділення фізичних наук РАН.


 Journal of Medical Physics

На сайті асоціації медичних фізиків Індії, журнал медичної фізики надає доступ до оригінальних наукових публікацій поточного випуску безкоштовно. Архів з 1978р. до 2016р. доступний в PDF форматі тільки для користувачів з Індії та платних передплатників.


 Mathematical Equations - EqWorld

Міжнародний науково-освітній сайт містить інформацію про різні класи звичайних диференціальних рівнянь, диференціальних рівнянь з частинними похідними, інтегральних рівнянь, функціональних рівнянь та інших математичних рівнянь. Наведені таблиці точних рішень, описані методи розв'язання рівнянь. Сайт також містить навчальну фізико-математичну бібліотеку, в яку автори можуть додавати свої книги і дисертації, а також форум для запитань і дискусій.


 Mathesis

Архів книг з фізико-математичних наук Одеського видавництва "Mathesis" з 1904 по 1925 рік.


 ModCos – Современная космология

Сайт про сучасну космологію публікує матеріали, які дозволяють прослідкувати еволюцію знань про Всесвіт від традиційної моделі Великого вибуху до Стандартної космологічної моделі.


 Motion Mountain

На сайті надається вільний доступ до електронних копій видань з фізики в PDF форматі.


 Nature Publishing Group

Nature Publishing Group - журнал з фізичних, хімічних, біологічних, медичних та геонаук у відкритому доступі. На платній основі можна придбати будь-яку статтю з архіву номерів.


 Nine Planets

Інтернет видання Nine Planets являє собою огляд історії, міфології і сучасних наукових знань про планети, місяць, сонце та інші об'єкти Сонячної системи. Кожна сторінка має текст, зображення, відео з посиланням на додаткову інформацію. Сайт містить інтерактивний тур по сонячній системі.


 Open Physics Journal (Bentham Open)

Журнал з Фізики відкритого доступу (Open Physics Journal) публікує рецензовані наукові статті, огляди, листи та питання з усіх областей даної науки. Open Physics Journal є надійним джерелом актуальної інформації про події в сфері фізичних наук.


 Papers in physics

Журнал публікує оригінальні дослідження з усіх галузей фізичних наук. У вільному доступі знаходиться архів номерів з 2009 по 2017 рр.


 PhysicLib.ru: Библиотека по физике

Бібліотека з фізики надає доступ до електронних копій документів, які були видані у СРСР, та доповнюються новинними статтями.


 Physics (EZB)

Електронна бібліотека журналів з фізики університету Регенсбурга. Статті представленні частково у вільному доступ та для визначених установ-учасників. Загальна кількість на 2014 р. - 2035 записів.


 Physics (HighWire)

Наукові статті з Фізики Американського наукового архіву Hindawi Publishing Corporation, які складаються з таких підтем: Класична фізика, Конденсованих середовищ, Фізика, Електрика, Фізика високих тисків, Мезоскопіка, Ядерна фізика, Фізика елементарних частинок та Квантова фізика і доступні як в безкоштовному так і в платному перегляді.


 Physics (PNAS)

На науковому порталі Фізика в PNAS (Національна академя наук Сполучених Штатів Америки) розміщені безкоштовні повнотекстові статті з фізики, коментарі, запитання та відповіді науковців, посилання на додаткові інтернет- видання з фізичних наук.


 Physics Today

Physics Today - провідний журнал Американського інституту фізики, який інформує читачів про науку і її місце в світі, нові перспективи, технологічні досягнення і новаторські дослідження.


 Physics World

Наукові статті журналу Інституту фізики Великобританії. Архів доступний з 1997р.


 PhysLink

Інтернет ресурс пропонує наукову інформацію з фізичних і астрономічних досліджень, останні новини в науці і освіті цих галузей, корисні посилання.

 Planète Astronomie

Сайт присвячений вивченню об'єктів Сонячної системи, планет і їх супутників, з акцентом на якість і естетику зазначенних документів. На ресурсі розміщенно багато зображень, фотографій, відео, 3D анімацію та документальних фільмів з астрономії.


 Portal to the Heritage of Astronomy

Portal to the Heritage of Astronomy є динамічною, загальнодоступною базою даних, дискусійним форумом, а також сховищем для документів для всесвітніх астрономічних сайтів незалежно від того, чи є вони в списоку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО або національних попередніх списків.

 SAO/NASA ADS

Цифрова бібліотека Смітсонівської астрофізичної обсерваторії (САО) в рамках гранту NASA для дослідників в астрономії і фізиці. Підтримує три бібліографічні бази даних, що містять більше 9,7 млн записів з астрономії і астрофізики, фізики. Sky & Telescope

Журнал з астрономії. Архіви номерів доступні лише для зареєстрованих користувачів, платно. Тексти, зображення та відео свіжих номерів у вільному доступі.


 Space and NASA News

На сайті інтернет-журналу розміщені статті, зображення і відео з астрономії.


 Space News From SpaceDaily.Com

На сайті інтернет-журналу розміщені останні новини зі світу астрономічної науки у вільному доступі.


 SpaceWeather.com

Інтернет-видання з астрофізики у вільному доступі з архівом номерів з 2001 року


 SPIE

Журнали, електронні книги, тези конференцій, відео матеріали з оптики та фотоніки американської спілки The International Society for Optical Engineering.


 The journals published by Ioffe Institute

На сайті представлено архіви номерів чотирьох наукових російських журналів з фізики: "Журнал технической физики", "Письма в Журнал технической физики", "Физика твердого тела", "Физика и техника полупроводников" ( з 1988 р.).


 The Open Astronomy Journal (Bentham Open)

Відкритий Астономічний журнал (The Open Astronomy Journal) надає доступ до ряду рецензованих журналів та наукових статтей, оглядів, листів та питання з усіх областей астрономії та астрофізики.


 Ukrainian Journal of Physics

На сайті представлений "Український фізичний журнал", який є загальним виданням відділення фізики і астрономії Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні статті та огляди в галузі експериментальної та теоретичної фізики. Доступ до архіву номерів з 1956 р. Надається можливість безкоштовного завантаження.


 Ukrainian Virtual Observatory

Веб-інтерфейс та пошукова система Української віртуальної обсерваторії надає доступ до архівів зображень неба, небесних об'єктів та спектрів небесних об'єктів, які були отримані від різних установ на національному та міжнародному рівнях.


 Астрономия и телескопостроение

Сайт створений для підтримки ініціативних астрономічних проектів та об'єднання любителів та професіоналів для спільної роботи, інформування про важливі події в астрономічному середовищі, допомоги у розвитку нових цікавих напрямків астрономії.


 Астрономия – Все о космосе

На сайті опубліковано астрословник, матеріали з давньої астрономії, з сучасних теорій, галерею астрофото, статті про космос, космонавтику тощо.


 Астрономічна обсерваторія Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Офіційна сторінка Астрономічної обсерваторії Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


 Астрономічна обсерваторія Львівського національного університету імені Івана Франка

Астрономічна обсерваторія є науково-дослідною установою Львівського національного університету імені І.Франка. Це одна із найстаріших обсерваторій Східної Європи, заснована у 1771 році. На сайті можна ознайомитися із науковою діяльністю відділів, структурою обсерваторії, її історією, семінарами та іншими науковими подіями.

 Библиотека по астрономии и космонавтике

Сайт містить електронну бібліотеку з проблемних напрямків в освоєнні космосу. Книги представлено у розділах: астрономія, космонавтика, сонячна система, освоєння космосу, мистецтво про астрономію і космонавтику.


 Вестникъ Опытной Физики и Элементарной Математики 1886-1917

Електронна версія науково-популярного журналу "Вестникъ Опытной Физики и Элементарной Математики" , який заклав традиції жанру в літературі російською мовою. З 1886 по 1917 рік було опубліковано 674 випусків В.О.Ф.Е.М.


 Весці Нацыянальнай акадэміі навук Беларусі. Серыя фізіка-матэматычных навук (наукова періодика НАН Білорусі)

Центральна наукова бібліотека ім.Я.Коласа НАН Білорусі пропонує скористатися можливістю доступу до електронного архіву наукових періодичних видань, засновником яких є Національна академія наук Білорусі. Електронний архів включає номери періодичних видань з 2009 року по 2015 рік.


 Вісник Астрономічної школи

У журналі друкуються оглядові та оригінальні статті з астрономії, астрофізики, космічної геодезії, дистанційних аерокосмічних досліджень, геоінформатики, а також з історії та методики викладання астрономії і геодезії.


 Донецький фізико-технічний інститут імені А.А. Галкіна Національної академії наук України

Сайт знайомить з історією інституту, його відділами, розробками. На сайті представлено електронний архів журналу інституту "Физика и техника высоких давлений" з 2007 року.


 Журнал нано- и електронной физики

Журнал нано- та електронної фізики Сумського державного університету України, публікує неопубліковані раніше і не представлені до публікації в будь-яких інших виданнях, статті, що містять оригінальні результати експериментальних або теоретичних досліджень в галузі фізики, фізичної електроніки, а також досліджень, спрямованих на розвиток математичних методів опису процесів і явищ в зазначених областях.


 Журнал "Фізика і хімія твердого тіла"

Журнал "Фізика і хімія твердого тіла" Прикарпатського Національного Університету імені Василя Стефаника, публікується з 2000 року українською та англійською мовами і виходить 4 рази на рік. Внесений до міжнародної бібліографічної та реферативної бази даних Ulrichsweb - Global Serials Directory. Статті журналу мають оглядовий характер і присвячені питанням фізики і хімії твердого тіла.


 Журнал фізичних досліджень (Journal of Physical Studies)

Тематика журналу охоплює різні розділи фізики, в тому числі: фізику конденсованих середовищ; ядерну фізику; атомну і молекулярну фізику; теорію поля і фізику елементарних частинок; астрофізику; фізику плазми; міждисциплінарну фізику та суміжні ділянки науки і техніки. Статті друкуються українською або англійською мовами.


 Квант

На сайті представлено архів випусків журналу з 1970 р., випусків "Бібліотечки "Квант"" та іншої литератури з математики та фізики.


 "Кинематика и физика небесных тел"

На сайті представлений науково-теоретичний журнал "Кинематика и физика небесных тел", який видає Головна астрономічна обсерваторія НАН України з 1985 року. Журнал включає оригінальні і обзорні статті з теоретичної астрономії, теорії обертання Землі і космічної геодинаміки, динаміки і фізики тіл Сонячної системи, сонячної фізики, фізики зір і міжзоряного середовища, структури і динаміки Галактики, позагалактичної астрономії, оптики атмосфери і астроклімата, дослідження інструментів і приладів, математичної обробки астрономічної інформації. Архів журналу за 1995−2014 рр. у pdf-форматі.


 Космология

На сайті розміщено інформаційні матеріали з космології - науки про будову та еволюцію Всесвіту.


 Метеорная астрономия в Одессе

На сайті розміщено інформацію про науково-дослідну діяльність метеорної групи у складі відділу малих тіл Сонячної системи астрономічної обсерваторії Одеського Національного університету.


 Науково-дослідницький інститут астрономії Харківського національного університету

Сайт науково-дослідного інституту астрономії Харківського національного університету.


 Наукоємні технології

Проблематика журналу у галузі технічних наук: експлуатація повітряного транспорту, авіаційна хіммотологія, інформаційно-комунікаційні системи та мережі, інформаційна безпека, системи управління, транспортні системи, екологія та у галузі природничих наук: фізика, хімія.


 Николаевская астрономическая обсерватория

Сайт Миколаївської астрономічної обсерваторії.


 Одесская астрономическая обсерватория

Сайт Одеської астрономічної обсерваторії.


 Планетные системы

Сайт присвячений планетам та планетним системам публікує новини та статті з планетної астрономії.


 Проект "Астрогалактика"

На сайті проекту представлені розділи: "Античная астрономия", "История астрономии", "Современная астрономия", "Астрофизика", "Астроприборы", "Движение небесных тел" та ін.


 ТЕСИС – космическая обсерватория

Офіційний сайт проекту ТЕСИС - комплексу космічних телескопів, який розробляється у Лабораторії рентгенівськой астрономії Сонця Фізичного інституту Російської Академії наук для дослідження структури та динаміки сонячной корони.


 Труды БГТУ

На сайті журналу БГТУ (Белоруського державного технологічного університету) у вільному доступі знаходиться архів номерів з лісового господарства та деревообробної промисловості, видавничої справи та поліграфії, фізико-математичних наук і математики, хімічної технології, тощо. Архів номерів з 2011 по 2017р. включно.


 Український фізичний журнал (Ukrainian Journal of Physics)

Український фізичний журнал є загальним виданням відділення фізики і астрономії Національної академії наук України. Журнал публікує оригінальні статті та огляди в галузі експериментальної та теоретичної фізики.


 Успехи физических наук

Провідний науковий журнал Росії публікує огляди найбільш актуальних проблем фізики і суміжних з нею наук. Призначається для науковців, аспірантів, студентів-фізиків старших курсів, викладачів. Надається доступ до архіву номерів з 1918 р.


 Учебно-научный институт гравитации и космологии РУДН

Сайт навчально-наукового інституту гравітації та космології Російського університету Дружби народів.


 Фізико-математична освіта

Сайт наукового журналу "Фізико-математична освіта", засновником якого є фізико-математичний факультет Сумського державного педагогічного університету імені Антона Семеновича Макаренка. На сайті ви ознайомитесь з архівом номерів та публікацій статей науковців, які займаються проблемами теорії та методики навчання фізики, математики, інформатики.


 Электронная библиотека астронома-любителя

На сайті надається доступ до літератури з астрономії, оптики, телескопобудування та суміжних наук.


 Энциклопедия физики и техники

На сайті надається онлайн доступ до фізичної енциклопедії та новин науки і техніки.


 Ядерная физика в Интернете

Матеріали сайту призначені для студентів фізичних факультетів класичних університетів, які вивчають загальний курс фізики (лекційні матеріали з фізики ядра і частинок, матеріали загального курсу, матеріали до семінарських занять, матеріали для студентів і аспірантів, що спеціалізуються в галузі фізики ядра частинок). В стадії розробки і тестування знаходиться віртуальний ядерний практикум. Інформація на сайті постійно оновлюється.