Повідомлення про помилку

  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3682 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3682 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3683 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3683 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Undefined offset: 46 в user_node_load() (рядок 3684 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).
  • Notice: Trying to get property of non-object в user_node_load() (рядок 3684 із E:\sites\nbuv.gov.ua\www\modules\user\user.module).

Календар

Набір статей до чергового випуску збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського»

Дата події: 
19-06-2024 до 15-08-2024

Редакційна колегія збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» оголошує набір статей для підготовки чергового випуску видання. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Загибель цвіту нації – плоди більшовицької окупації

Дата події: 
18-06-2024 до 18-07-2024

У відділі зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (вулиця Володимирська, 62, кім. 302) експонується книжкова виставка, приурочена трагічними подіям масштабних репресій на теренах України у 30-ті роки ХХ століття, а саме долі представників «Розстріляного відродження». Виставка триватиме з 18 червня по 18 липня 2024 року.

Стан виконання тематичного плану наукових досліджень: проміжні підсумки

Дата події: 
12-06-2024

12 червня 2024 року в змішаному форматі (особистої присутності та онлайн на платформі Zoom) відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки імені В. І. Вернадського. Провела його Генеральний директор НБУВ член-кореспондент НАН України Любов Андріївна Дубровіна. Вона розпочала засідання з приємних новин, повідомивши, що Президія Національної академії наук України відзначила подякою за вагомий внесок у розвиток української науки, зразкове виконання посадових обов'язків, високу професійну майстерність та з нагоди Дня науки в Україні директора Інституту книгознавства НБУВ Галину Іванівну Ковальчук.

Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької й інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань

Дата події: 
5-06-2024

5 червня 2024 року відбулися організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ ХХ Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника й першого директора інституту історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003).

Дари Бібліотеці з далеких країв

Дата події: 
11-06-2024

Фонди НБУВ і, зокрема, відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ,  збагатилися новими й цінними науковими виданнями, що їх особисто подарував книголюб, українознавець, громадський і політичний діяч Андрій Гайдамаха.

Крізь об'єктив часу

Дата події: 
6-06-2024

6 червня 2024 року стіни Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського розповіли історію та засвідчили красу Києва через об'єктив фотокамери. Відкриття виставки, присвяченої 90-річчю відновлення статусу столиці України, стало яскравою сторінкою в історії міста, яке завжди вражало своєю багатогранністю та неповторністю.

Зі скарбами наших фондів ознайомився колега з Кракова

Дата події: 
5-06-2024

Цими днями  гостем Національної  бібліотека України імені В.І. Вернадського був  директор  Воєводської (обласної) публічної бібліотеки в Кракові Єжи Вознякевич, який перебуває в Україні з діловим візитом.

Відзначаємо річницю столиці

6 червня 2024 року в Національній бібліотеці  України імені В. І. Вернадського відбудеться низка заходів  з нагоди 90-річчя відновлення міста Києва в статусі столиці України. 

Презентація наукових видань НБУВ 2020–2024 років

Дата події: 
30-05-2024

30 травня 2024 року відбулася презентація (у змішаному форматі онлайн та офлайн) наукових видань Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, які побачили світ упродовж 2020–2024 років. За цей період вийшло друком понад 130 назв видань НБУВ загальною кількість понад 22 тисячі примірників.

Інформаційні ресурси бібліотек як важливий складник наукових досліджень

Дата події: 
28-05-2024

28 травня 2024 року в рамках заходів Днів науки в Україні відбувся тематичний науково-методичний семінар «Інформаційні ресурси наукових бібліотек: формування та доступ», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Тиждень біографіки

Дата події: 
29-05-2024

Інститут біографічних досліджень спільно зі своїми колегами і партнерами пошанував цьогорічні свята низкою наукових та культурно-інформаційних подій, об’єднаних загальною назвою «Тиждень біографіки», який, власне, триває й дотепер.

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що останній робочий день місяця в НБУВ є санітарним днем, тож 31 травня, у п’ятницю,  Бібліотека для відвідувачів не працює.

Наукові видання нашої бібліотеки

Шановні колеги та користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у заході "Наукові видання Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (2020-2024)", який відбудеться у змішаному форматі – у  приміщенні бібліотеки на Голосіївському проспекті,  3, а також онлайн.

Захід відбудеться 30 травня 2024 року об 11 годині у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (кім. 344).

Інформаційні ресурси наукових бібліотек: формування та доступ (до Днів науки в Україні)

28 травня 2024 року об 11 годині за київським часом відбудеться тематичний науково-методичний семінар для бібліотекарів «Інформаційні ресурси наукових бібліотек: формування та доступ», приурочений до Днів науки в Україні. Захід проходитиме у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom та у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (кім. 344).

З Днем слов’янської писемності та культури!

Щорічно 24 травня в Україні відзначається День слов’янської писемності та культури. В цей день у всіх слов’янських країнах урочисто прославляють святих Кирила і Мефодія, адже саме вони дали слов’янам писемність, використовуючи простий і зрозумілий алфавіт.

Інститут книгознавства презентував нові видання

Дата події: 
22-05-2024

22 травня 2024 року в читальній залі відділу образотворчих мистецтв Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулась презентація нових видань Інституту книгознавства НБУВ. Це колективна монографія «Атрибуція й експертиза книжкових пам’яток: з досвіду Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського» та «Європейський гравірований портрет ХVІ–ХІХ ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського: дослідження, ілюстрований каталог: у 2 книгах». Обидві книги побачили світ у Видавничому домі «Академперіодика».

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інтеграція у міжнародний бібліотечний простір»

Дата події: 
8-10-2024 до 10-10-2024

Шановні колеги!

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інтеграція у міжнародний бібліотечний простір», м. Київ, 8-10 жовтня 2024 року.

Ворушимо старі рани, не помічаючи свіжих

До історії пожежі 1964 року в Державній публічній бібліотеці у Києві.

Інститут книгознавства НБУВ запрошує на презентацію

 22 травня 2024 року о 14 годині в корпусі НБУВ по вул. Володимирській, 62 у читальній залі відділу образотворчих мистецтв відбудеться презентація нових видань.

Вітаємо з Днем науки України!

У третю суботу травня, тобто нинішнього  18 травня, в Україні відзначається професійне свято великої когорти науковців і дослідників – День науки. Це відносно молоде свято, яке офіційно встановлене «…на підтримку ініціативи відомих вчених, наукових установ, а також професійних спілок України».

І вишита наша любов…

Дата події: 
16-05-2024

Учорашній День вишиванки попри всі повітряні тривоги  осяяв наше життя сонцем і посмішками.  Ви помітили, що  вулиці, транспорт, офіси, магазини заквітчались найрізноманітнішими візерунками, які вбирали око своєю красою й вишуканістю?  І люди, одягнуті у вишиванки, почувались по-особливому урочисто, і задивлялись на них інші… 

Вітаємо з Днем біографа!

Дата події: 
16-05-2024

Колектив Інституту біографічних досліджень палко й сердечно вітає творче співтовариство біографів – науковців і літераторів, журналістів з професійним святом!

Символ українського роду й народу

День вишиванки – всеукраїнське свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого одягу. Українці святкують День вишиванки щорічно у третій четвер травня.  Цьогоріч цей день припадає на 16 травня.

Актуалізація електронних форм зберігання інформації

Дата події: 
14-05-2024

14 травня 2024 року відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

До уваги відвідувачів!

Дата події: 
14-05-2024

Фонд Президентів України Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського повідомляє, що читальна зала Фонду Президентів України (проспект Голосіївський, 3, к. 307) як виставкова експозиція музейно-архівно-бібліотечної колекції «Подарунки президентам України» з 14 травня 2024 року з технічних причин тимчасово закритий для відвідування. Про дату відкриття буде повідомлено додатково.

Вся велич світу – від матері

Дата події: 
12-05-2024

Другої неділі травня світ відзначає одне з головних родинних свят – День матері. Цьогоріч воно припадає на 12 травня. 

Щиро вітаємо з Днем матері, дякуємо нашим матерям!

Світло душі Митця і Майстра

Несподівана, неочікувана новина гірко вразила наш колектив. 10 травня 2024 року світ земного буття залишила душа світлої, щирої, напрочуд залюбленої в життя Людини – Гліба Миколайовича Юхимця. Багатообдарована, талановита особистість, у якій поєдналися художник, музикант, педагог, мистецтвознавець, бібліограф...

День аспіранта в НБУВ

16 травня 2024 року  Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського  проводить День аспіранта у формі семінару-практикуму  для аспірантів третього року навчання. Захід приурочений до Дня науки в Україні, який відзначається 18 травня. Семінар-практикум  проходитиме у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom, початок роботи об 11:00 у залі засідань (к. 344), 2-й поверх Бібліотеки, просп. Голосіївський, 3  (ст. м. «Деміївська»).

Подолати фашизм у будь-яких проявах

Дата події: 
8-05-2024

З Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні! Вклонімося світлій пам’яті українців, які віддали за це мільйони життів!

Вебінар «Британська бібліотека: історія та сучасність»

Дата події: 
6-05-2024

6 травня 2024 р. провідним науковим співробітником Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктором історичних наук Надією Стрішенець було проведено вебінар «Британська бібліотека: історія та сучасність». Його організував відділ теорії та історії бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства. Захід пройшов в рамках підвищення кваліфікації НБУВ.

До 70-річчя України в ЮНЕСКО: видання ЮНЕСКО з фондів бібліотеки-депозитарію ООН у НБУВ

Дата події: 
3-05-2024

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського є єдиним в Україні депозитарієм ООН, статус якого було отримано у травні 1960 року. Відзначаючи 70-річчя членства України в ЮНЕСКО в бібліотеці-депозитарії ООН у НБУВ зібрано багатий фонд видань ЮНЕСКО. 

Семінар «Британська бібліотека: історія та сучасність»

Шановні колеги та користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у семінарі, який пройде в режимі онлайн, на тему: «Британська бібліотека: історія та сучасність».

Захід відбудеться 6 травня 2024 року  об 11:00.

Загальні збори Відділення історії, філософії та права НАНУ в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
23-04-2024

23 квітня 2024 року в червоній залі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулись Загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України. Під час цього зібрання було обговорено результати наукової роботи установ Відділення за 2023 рік, а також перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень в сфері соціогуманітарних наук.

Санітарний день

Шановні користувачі й відвідувачі!

Відповідно до розпорядку нашої роботи кожен останній робочий день місяця є санітарним днем.

Отже, 30 квітня, у вівторок Бібліотека для відвідувачів не працює.

Архітектура Києва на світлинах

Дата події: 
25-04-2024

25 квітня 2024 року у конференц-холі Головного корпусу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося відкриття фотовиставки «Архітектура Києва кінця XIX – початку XX століть», автором якої є києвознавець Костянтин Досичев.

Короткий звіт Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського про наукову діяльність у 2023 році

Протягом 2023 року НБУВ здійснювала дослідження за 12 науково-дослідними темами (10 за відомчою тематикою, 2 за програмно-цільовою та конкурсною тематикою НАН України, 5 фундаментальних, 7 прикладних; 3 наукові проєкти завершено).

«Архітектура Києва (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст.)»

Шановні колеги та відвідувачі Бібліотеки!

25 квітня 2024 року о 14: 00 раді запросити Вас у конференц-хол Головного корпусу Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського на відкриття фотовиставки «Архітектура Києва (кін. ХІХ – поч. ХХ ст.ст.)».

Засідання Вченої ради: затвердження нових проєктів

Дата події: 
18-04-2024

18 квітня  відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке провела  генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна. Головну увагу було сконцентровано на затвердженні та рекомендації до відкриття нових проєктів відомчих науково-дослідних робіт. 

Вийшла друком колективна наукова монографія «Атрибуція й експертиза книжкових пам’яток: з досвіду Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського»

Дата події: 
12-04-2024
Наукова монографія «Атрибуція й експертиза книжкових пам’яток: з досвіду Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського»

Видавничий дім «Академперіодика» НАН України видав друком колективну наукову монографію «Атрибуція й експертиза книжкових пам’яток: з досвіду Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», авторами якої є фахівці НБУВ. Описані у ній наукові й науково-методичні розробки будуть корисними для опрацювання книжкових, музичних, образотворчих пам’яток у бібліотеках, музеях, архівах, в антикварно-букіністичній торгівлі, бібліофілії. Видання засвідчує пріоритет книгознавчої школи Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського за цим напрямом досліджень.

Біографічний калейдоскоп – 2024. Науково-інформаційна акція, присвячена Дню біографа.

Дата події: 
8-04-2024 до 5-05-2024

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, який цього року відзначає своє 30-річчя, запрошує науковців, освітян, музейних і бібліотечних працівників узяти участь у Біографічному калейдоскопі – 2024 і виступити з короткими привітаннями колегам, есеїстичними роздумами, повідомленнями про здобутки сучасної української й світової біографіки, оглядами нових наукових, науково-популярних, літературно-художніх видань і електронних баз біографічної інформації.

Опубліковано другу книгу ілюстрованого каталогу «Європейський гравірований портрет XVI–XIX ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського»

Дата події: 
8-04-2024

Видавничий дім «Академперіодика» Національної академії наук України опублікував другу книгу ілюстрованого каталогу «Європейський гравірований портрет XVI–XIX ст. з фондів Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського», що його уклали фахівці відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ Гліб Юхимець, Діна Фоменко, Ірина Цинковська, Петро Скрипник, Людмила Гутник.

Читати можна швидко. Запам’ятовувати – краще надовго

Дата події: 
3-04-2024

Учасниками нового цікавого способу знайомства, цього разу – з книгами, стали 22 юнаків і дівчат з шести вишів Києва: Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Міжрегіональної Академії управління персоналом, Національного авіаційного університету,  Київського столичного університету імені Бориса Грінченка, Державного торговельно-економічного університету, Київського національного університету технологій та дизайну.

Із літер – слово, зі слів – всесвіт

Дата події: 
2-04-2024

2 квітня відзначається Міжнародний день дитячої книги.

Український і європейський: актуальні контексти сучасного архівознавства

Дата події: 
25-03-2024

25 березня відбулося засідання за круглим столом на тему «Поняття і терміни в архівній справі: інтерпретація та переклад», організоване Українським науково-дослідним інститутом архівної справи та документознавства спільно з Інститутом архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Інститут біографічних досліджень відзначає тридцятиріччя

Дата події: 
1-04-2024

1 квітня 2024 року – знаменна дата в житті співтовариства українських науковців-біографістів: виповнюється 30 років від часу заснування в НБУВ Інституту біографічних досліджень.

Запрошуємо науковців, літераторів, фахівців інформаційно-бібліотечної справи до участі в спільному відзначенні 30-річчя Інституту біографічних досліджень, яке спонукає до зацікавленого обговорення стану і завдань, перспектив поступу української біографіки на тлі непростих процесів сучасного драматичного світового розвитку.

«Україна проти Москви. 1917 рік»

Дата події: 
26-03-2024

26 березня у читальній залі відділу зарубіжної україніки  НБУВ відбулася презентація книги першого Міністра закордонних справ Української Народної Республіки Олександра Шульгина «Україна проти Москви. 1917 рік» (Київ, 2023).

До уваги читачів і користувачів!

Згідно з розпорядком роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем.

Тож звертаємо вашу увагу, що 29 березня, у п’ятницю, бібліотека для відвідувачів не працює.

Весна утверджує життя

Дата події: 
25-03-2024

«Київський весняний вернісаж». Під такою назвою відкрилась фотовиставка, розташована в холі  біля конференц-зали в головному корпусі Бібліотеки.

Цифрові можливості академічних бібліотек

Дата події: 
19-03-2024

Під такою назвою 19 березня 2024 р. відбувся тематичний науково-методичний семінар для бібліотекарів, організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ.

«Україна проти Москви. 1917 рік» Презентація видання Олександра Шульгина

26 березня 2024 року о 14:00 у читальній залі відділу зарубіжної україніки (кім. 302, вул. Володимирська, 62) відбудеться презентація книги першого Міністра закордонних справ Української Народної Республіки Олександра Шульгина «Україна проти Москви. 1917 рік» (Київ, 2023).

Його називали батьком народу

Дата події: 
19-03-2024

Виповнилося 150 років з дня народження Президента Карпатської України Августина Волошина (17.03.1874 – 11.07.1945). До цього ювілею відділ зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ підготував тематичну електронну виставку.

Те, що нас об’єднує і вражає

Дата події: 
18-03-2024

«Те, що нас об’єднує: Україна-Польща». Під такою назвою у вестибюлі 3-го поверху на Володимирській вулиці, 62 відкрилась виставка, що презентує 39 цифрових друків плакатів української дизайн-групи «Креативний супротив».

Цифрові можливості академічних бібліотек

19 березня 2024 року об 11.00 за київським часом відбудеться тематичний науково-методичний семінар для бібліотекарів «Цифрові можливості академічних бібліотек», який проходитиме у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom та у Залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (кім. 344).

Підбито підсумки бібліотечно-інформаційної діяльності минулого року

Дата події: 
14-03-2024

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулось 14 березня 2024 року під головуванням генерального директора НБУВ Любові Андріївни Дубровіної.

Український доброволець – взірець патріотизму

Дата події: 
14-03-2024

Щорічно 14 березня відзначається День українського добровольця. Його запроваджено з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності, суверенітету й територіальної цілісності України, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві, підвищенню суспільної уваги і турботи про учасників добровольчих формувань.

Поповнюємо Національний архівний фонд документами наукової спадщини

Дата події: 
13-03-2024

В Інституті архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося чергове засідання Експертно-перевірної комісії Національної академії наук України.

«Те, що нас об'єднує: Україна-Польща»

Шановні колеги та відвідувачі Бібліотеки!

15 березня 2024 року о 14. 00 раді запросити Вас у корпус Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського по вул. Володимирській, 62 на відкриття нової експозиції виставки  та презентацію каталогу плакатного проекту «Те, що нас об'єднує: Україна-Польща».

Покликання, що стало долею

Дата події: 
11-03-2024

Ювілейний день народження зустрічає сьогодні заступниця генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з наукової роботи Тетяна Миколаївна Коваль.

До 120-річчя Олега Степановича Вялова – академіка АН УРСР

Дата події: 
11-03-2024

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів «До 120-річчя Олега Степановича Вялова (23.01.1904 – 01.06.1988) – академіка АН УРСР за спеціальністю «геологія» (1948)».

Музична Шевченкіана у Музичній вітальні

Дата події: 
10-03-2024

210-й річниці від дня народження Великого Кобзаря був присвячений концерт у Музичній вітальні відділу музичних фондів Національної  бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Запрошуємо до співпраці

Дата події: 
4-03-2024 до 1-07-2024

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі у підготовці 26-го випуску збірника наукових праць «Українська біографістика = Biographistica Ukrainica», який має вийти у світ наприкінці 2024 року. Кінцевий термін подання рукописів статей до збірника: 1 липня 2024 року.

Від символів до змісту: тримаємо статус і розкриваємо документи ООН

Дата події: 
28-02-2024

28 лютого 2024 року відбувся черговий вебінар "Introduction to UN Documents – Online (English)" («Введення до документів ООН») для співробітників та делегатів бібліотек-депозитаріїв ООН.

Зміцнюємо партнерство

Дата події: 
1-03-2024

1 березня 2024 року підписано Меморандум про взаєморозуміння щодо співпраці між Національною бібліотекою Республіки Молдова та Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського. Цей документ має на меті зміцнити професійні взаємини між бібліотеками та сприяти їх співробітництву в галузі культури, науки та поширення наукової інформації.

Санітарний день

Шановні користувачі й відвідувачі! Відповідно до розпорядку нашої роботи кожен останній робочий день місяця є санітарним днем. Отже, 29 лютого Бібліотека для відвідувачів не працює.

Вітаємо з ювілеєм Костянтина Новохатського!

Дата події: 
27-02-2024

27 лютого виповнюється 75 років нашому колезі – знаному архівознавцю, історику, археографу та джерелознавцю, заслуженому працівнику культури України Костянтину Євгеновичу Новохатському.

Мазепине Євангеліє 1708 року з фондів НБУВ експонується в Стокгольмі

Дата події: 
24-02-2024

Виставка «Перехрестя: Швеція – Україна 1000 років» почала роботу цими днями в Музеї шведської армії (Armémuseum) у Стокгольмі і уже здобула визначення «культурна подія століття». В експозиції представлено унікальні артефакти з майже 30 музеїв, архівів, бібліотек України та Швеції, зокрема оригінальні експонати з колекцій 15 музеїв та заповідників із різних регіонів України.

Зміцнення потенціалу бібліотек-депозитаріїв ООН: вебінар з дослідження позицій держав-членів

Дата події: 
14-02-2024

14 лютого 2024 року відбувся вебінар "Researching UN Member States’ Positions" (Дослідження позицій країн-членів ООН) для співробітників та делегатів бібліотек-депозитаріїв ООН. Від Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського в онлайн-заході взяла участь т.в.о. відділу міжнародної інформації та зарубіжних зв’язків Людмила Дем’янюк. 

Освітньо-наукова програма в НБУВ забезпечує повноцінну підготовку фахівців

Дата події: 
20-02-2024

20 лютого відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке провела її генеральний директор Любов Андріївна Дубровіна.

Код нації українців

Дата події: 
21-02-2024

21 лютого в Україні та світі відзначають Міжнародний день рідної мови. Це свято нагадує про важливість мови, яка є елементом культурної та національної свідомості людини.

Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької та інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань

Шановні колеги!

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі в роботі ХХ Біографічних читань, які відбудуться 5 червня 2024 року. До участі в роботі Читань запрошуються вчені наукових установ, закладів вищої освіти та спеціалісти бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, інформаційних центрів.

Особливе завдання – зберегти унікальні фонди

Дата події: 
20-02-2024

Нещодавно гостями в корпусі Бібліотеки на вулиці Володимирській були співробітники амбасади – радник з питань преси, освіти та культури Артур Еванс, координатор американських центрів Валентина Пашкова, асистентки аташе з питань культури Ольга Любинецька та Ганна Сумар. Гості з цікавістю ознайомилися з фондами кількох відділів, зосередивши більше уваги на відділі юдаїки.

«Воїни світла – герої Майдану»

Дата події: 
19-02-2024

До 10-ї річниці Революції гідності приурочено експозицію книжково-інформаційної виставки «Воїни світла – герої Майдану», яку підготовлено відділом соціокультурної діяльності НБУВ й розгорнуто  у виставковій залі  на другому поверсі головного корпусу Бібліотеки.

Вшанували пам’ять співвітчизника далеко від його дому

Дата події: 
13-02-2024

13 лютого 2024 року до нашої бібліотеки завітали іноземні гості з Уельсу, Канади  та США саме з метою побачити місце, де увічнена пам’ять їхнього видатного земляка, вклонитися йому, ознайомитися з нашою установою, в якій відвідувачі відділів зарубіжної україніки та образотворчих мистецтв щоразу, заходячи, зустрічаються з поглядом бронзового Ґарета Джонса, якого вразила трагедія України.

Цінні мистецькі надходження до фондів НБУВ

Дата події: 
14-02-2024

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського отримала в дар низку нових цінних мистецьких видань, які займуть вагоме місце у фондах відділу образотворчих мистецтв  найбільшої бібліотеки країни.

Щира подяка за вчасну допомогу

Дата події: 
13-02-2024

Ми отримали спонсорську допомогу у придбанні технологічного обладнання, необхідного бібліотеці для оцифрування фондів. Іноземний меценат посприяв коштами, а Катерина Федай та Ольга Чімен взяли на себе ще й велику організаційну роботу. Генеральний директор Бібліотеки Любов Дубровіна від імені колективу висловила свою повагу і щиру подяку за надану допомогу, зазначивши, що придбане і подароване ними обладнання надасть можливість прискорити оцифрування газетних та інших, насамперед, великоформатних фондів бібліотеки.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці

Дата події: 
11-02-2024

Шановні науковиці, дослідниці, аспірантки, докторантки, студентки! Щиро вітаємо вас із Міжнародним днем жінок та дівчат у науці! Нехай ваша відданість пошукам нового й дослідженням відкритого, ваша невтомність думки збагатять нашу науку і стануть вагомим внеском у розвиток Української держави!

Дивовижний Київ на полотні

Дата події: 
9-02-2024

У межах культурно-мистецького проєкту «Артвізитівка Києва» у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відкрито виставку українських художників під назвою «Люблю тебе, мій Києве». Її приурочили до цьогорічного 90-ліття відновлення столичного статусу міста Києва. Заходи, присвячені Києву-столиці, будуть проводитися протягом усього року.

«БАНДУРИСТЕ, ОРЛЕ СИЗИЙ…»

Дата події: 
7-02-2024

Легендарному Миколі Маркевичу – 220.

Історична та мистецька спадщина Миколи Андрійовича Маркевича заслуговує на велику пошану й незабуття, а його композиторський доробок та внесок у музичну фольклористику потребує окремих музикознавчих досліджень.

Австрійські бібліотеки інших країн звітують про свою діяльність

Дата події: 
23-01-2024

23 січня 2024 року відбулась важлива подія в контексті культурного обміну та міжнародної бібліотечної співпраці НБУВ: стартував новий цикл заходів для Австрійських бібліотек у рамках проєкту "Австрійські бібліотеки за кордоном".

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що відповідно до розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 31 cічня бібліотека для відвідувачів не працює.

Відкрита зустріч з експертами освітньо-наукової програми

29 січня 2024 року відбудеться відкрита зустріч з експертною групою під час проведення акредитаційної експертизи освітньо-наукової програми "Інформаційна, бібліотечна та архівна справа". На зустріч запрошуємо всіх охочих. Зустріч проходитиме у форматі відеоконференції. Zoom. Початок о 16.00.

Електронна виставка з нагоди 90-річчя Віктора Сергійовича Пазенка (27.01.1934 – 26.11.2016) – члена-кореспондента НАН України

Дата події: 
24-01-2024

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів: «Віктор Сергійович Пазенок (27.01.1934 – 26.11.2016) – основоположник туризмології: до 90-річчя від дня народження».

Єднання сили й духу народу

Дата події: 
24-01-2024

Одна з традицій Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – щороку відзначати серед найважливіших свят, нерозривно пов’язаних зі здобуттям незалежності, 22 січня – День Соборності України. Різними були форми такого відзначення. Найбільш притаманні нашій установі – різноманітні виставки, тож і цього разу відділ соціокультурної діяльності НБУВ організував дві тематичні презентації.

Станіслав Людкевич: патріот і митець, який вмів Україну любити

Дата події: 
24-01-2024

24 січня 2023 року виповнюється 145 років від дня народження Станіслава Пилиповича Людкевича (1879–1979).

«Наша єдність – наша зброя»

Дата події: 
22-01-2024

Шановні колеги, друзі, читачі й користувачі! Вітаємо вас із Днем Соборності України! Бажаємо впевненості у відстоюванні нашої соборності й незалежності, віри в перемогу, здоров’я і натхнення, добробуту й злагоди, успіхів і звершень!

Дякуємо за дружбу, професіоналізм, людяність

Дата події: 
20-01-2024

Ренальдас Гудаускас, генеральний директор Національної бібліотеки Литви імені Мартінаса Мажвідаса, надіслав нам листа з повідомленням, що він залишає свою посаду. 

Бажаємо йому і його родині цікавого творчого життя, здійснення його подальших планів та бажань! Від імені колективу Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського вдячність висловила Генеральний директор НБУВ Любов Дубровіна.

Набір статей до чергового випуску збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського»

Дата події: 
19-01-2024 до 1-03-2024

Редакційна колегія збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія. Редколегія збірника запрошує до співпраці дослідників, яких цікавить заявлена тематика.

Вітаємо з високою оцінкою!

Дата події: 
18-01-2024

За значний особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток держави, активну громадську діяльність, сумлінну працю та високий професіоналізм Подякою Верховної Ради України нагороджено завідувачку відділу формування та використання газетних фондів Наталію Носкіну, завідувачку відділу комплектування бібліотечних фондів Ларису Пестрецову та завідувачку відділу міжбібліотечного абонемента Тетяну Серьогіну.

Річниця нашої Соборності – в борні

Щороку 22 січня українці відзначають одне із найважливіших свят, нерозривно пов’язане зі здобуттям незалежності, – День Соборності України.  Цій події за усталеною традицією присвячене відкриття в нашій бібліотеці виставки образотворчого мистецтва «Україна в борні» та книжкової тематичної виставки «Сторінки історії України: День Соборності України», підготовлених відділом соціокультурної діяльності НБУВ. Воно відбудеться 22 січня 2024 року в конференц-холі Бібліотеки (1-й поверх Головного корпусу НБУВ).

Окреслено напрями наукових досліджень нинішнього року

Дата події: 
16-01-2024

16 січня 2024 року під головуванням генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Любові Андріївни Дубровіної  відбулось чергове засідання Вченої ради НБУВ.

Пам’яті вченого, економіста, організатора

До  дня народження заслуженого діяча науки і техніки, доктора економічних наук, професора Василя Івановича Пили (1932–2023).

Вітальні листівки з архіву Бориса Патона

Дата події: 
29-12-2023

У холі будівлі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського по вул. Володимирській, 62  Інститутом архівознавства НБУВ презентовано виставку – "Вітальні листівки з Різдвом Христовим та Новим роком з архівного фонду академіка НАН України Б. Є. Патона". Запрошуємо відвідати цю цікаву як в історичному, науковому,  так і в естетично-пізнавальному сенсі виставку.

Сучасні обличчя видатних українців недавнього минулого

Дата події: 
27-12-2023

Чотири унікальних видання – з чудовим друком, палітурками в ошатній тканинній оправі, ілюстровані сучасно представленими старовинними світлинами, багато з яких публікуються вперше – поповнили  фонди Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Вони передані в дар нашій скарбниці харківським Видавництвом Олександра Савчука.

Запрошуємо до співпраці

Дата події: 
27-12-2023 до 1-05-2024

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського продовжує формування 25-го випуску збірника наукових праць «Українська біографістика = Biographistica Ukrainica». Друкований орган інституту публікує статті з широкого кола проблем теорії й методології біографічних досліджень, історичного досвіду й сучасних тенденцій та перспектив їх розвитку в Україні й світі. Редколегія збірника запрошує до співпраці дослідників, яких цікавить заявлена тематика.

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
26-12-2023

З нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

Санітарний день

Шановні читачі й користувачі!

 Нагадуємо, що відповідно до розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 29 грудня, в п’ятницю, бібліотека для відвідувачів не працює.

Відбитки минулого, ключі до майбутнього

Дата події: 
24-12-2023

Щиро вітаємо співробітників Інституту архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з професійним святом.

Вітаємо з Різдвом і Новим роком!

Дата події: 
25-12-2023

Шановні наші друзі – колеги, науковці й дослідники, шанувальники книги, читачі, користувачі, відвідувачі!

Прийміть щирі й сердечні вітання з нагоди прийдешніх свят – Різдва Христового та Нового року!

Бібліотечна практика, освіта та наука в умовах соціальних трансформацій

Дата події: 
21-12-2023

Під такою назвою 21 грудня 2023 року в змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі відбулися Дев’яті бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті доктора історичних наук, професора, члена Академії наук вищої освіти України, члена-кореспондента Міжнародної академії інформатизації Михайла Семеновича Слободяника (1949–2015).

У співдружності австрійських бібліотек

Дата події: 
18-12-2023

18 грудня 2023 року Австрійська бібліотека при Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського взяла участь в онлайн-зустрічі австрійських бібліотек за кордоном. Захід організовано за ініціативи керівниці підрозділу V.2d – «Австрійські бібліотеки за кордоном» секції V.2 Федерального Міністерства європейських та міжнародних справ Австрії, пані магістерки Елізабет Марінковіч.

Розширюємо коло наукових партнерів

21 грудня 2023 року офіційно стали науковими партнерами Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського та Центральний державний архів вищих органів влади та управління України. Генеральний директор НБУВ Любов Андріївна Дубровіна та директор ЦДАВОВУ Лариса Леонідівна Левченко підписали договір про встановлення взаємовигідних і  тривалих партнерських відносин.

ПОЛЬСЬКА ПОЛИЦЯ В УКРАЇНІ

Дата події: 
20-12-2023

У квітні 2023 року НБУВ подала заявку на участь у пілотному проєкті «Польська полиця в Україні». Цей проєкт ініційований Міністерством культури та національної спадщини Польщі і Міністерством культури та інформаційної політики України. Він  реалізується Інститутом книги в Польщі на кошти, виділені на цю мету МКіНС РП, у співпраці з Українським інститутом книги. Звичайно, наша бібліотека не могла не стати  учасником такої безпосередньо близької їй за духом і діяльністю акції.

Запрошуємо на ІХ бібліотекознавчі студії

21 грудня 2023 року в приміщенні Національної бібліотеки України імені Ярослава Мудрого (вул. Набережно-Хрещатицька, 1, 3-й поверх, конференц-зала) відбудуться дев’яті бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника. Початок о 10-й годині.

Наукометрія у практиці наукових бібліотек

Дата події: 
12-12-2023

12 грудня 2023 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Наукометрія у практиці наукових бібліотек», який проведено у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom та у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського (модератор – завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій О.Л. Сокур). 

Підбиваємо підсумки річної наукової діяльності

Дата події: 
11-12-2023

11 грудня 2023 року відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Воно пройшло у змішаному форматі «офлайн/онлайн».

Реєстр публікацій установ НАН України в Scopus & Web of Science

Дата події: 
11-12-2023 до 31-12-2024

Бібліотечний портал НАН України "LibNAS" представляє до вашої уваги новий інформаційний сервіс - інтерактивно оновлювані реєстри наукових публікацій установ Національної академії наук України в базах даних Scopus та Web of Science.

ResearchUA - бібліотечна цифрова платформа підтримки наукових досліджень

Дата події: 
8-12-2023 до 31-12-2024

Шановні колеги та користувачі,

Пропонуємо вашій увазі новий цифровий проєкт НБУВ. ResearchUA - бібліотечна цифрова платформа підтримки наукових досліджень в Україні http://research.nbuv.gov.ua.

Бібліотечна цифрова платформа «ResearchUA» орієнтована на розвиток електронної дослідницької інфраструктури України та формування всеукраїнського цифрового наукового простору, а саме акумуляцію, інтеграцію, ефективне використання і входження наукових електронних бібліотечно-інформаційних ресурсів України до сучасних світових цифрових комунікацій.

Раритети НБУВ викликають зацікавлення Інституту єврейських досліджень YIVO

Дата події: 
4-12-2023 до 5-12-2023

4 та 5 грудня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники Інституту єврейських досліджень YIVO (Нью-Йорк) – виконавчий і генеральний директор доктор Джонатан Брент та керівник апарату Інституту Шеллі Фріман. Інститут має своєю метою зберігання, вивчення, увічнення й популяризацію в усьому світі знань про історію та культуру євреїв Центральної й Східної Європи. Метою їх  візиту було знайомство з нашими фондами та обговорення  можливостей співробітництва з НБУВ щодо оцифрування архівних матеріалів С. Ан-ського, а також інших матеріалів, які відповідають профілю їхньої роботи.

Презентовано в електронному вигляді виставку архівних документів з нагоди 105-ї річниці від дня народження Б. Є. Патона

Дата події: 
6-12-2023

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів з нагоди 105-ї річниці від дня народження Б. Є. Патона (27.11.1918 – 19.08.2020) – академіка НАН України, президента НАН України (1962–2020).

Художник Вільгельм Котарбінський

Дата події: 
29-11-2023 до 8-12-2023

У відділі образотворчих мистецтв Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського розгорнуто виставку документів, приурочену 175-річчю від дня народження Вільгельма Котарбінського – художника польського походження, творчий і життєвий шлях якого пов'язаний з кількома країнами, серед них Польща, Італія, Україна, Білорусь та інші.

Титан науки, творець епохи

Дата події: 
27-11-2023

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відбулась презентація наукової архівної спадщини академіка НАН України, президента НАН України Б. Є. Патона.

Наукометрія у практиці наукових бібліотек

30 листопада 2023 року об 11.00 за київським часом відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Наукометрія у практиці наукових бібліотек» у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom та у Залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (к. 344).

Санітарний день

Шановні наші читачі й користувачі! Нагадуємо, що відповідно до режиму роботи  НБУВ останній робочий день місяця в нашій установі є санітарним днем. Тож 30 листопада,  у четвер, Бібліотека для відвідувачів не працює.

Пам’яті велета науки

27 листопада 2023 року  в приміщенні Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського по вул. Володимирській, 62 (к. 302) відбудеться презентація проєкту «Наукова архівна спадщина академіка НАН України, президента НАН України Б. Є. Патона (до 105-річчя від дня народження).»

Запрошуємо всіх охочих відвідати наш захід. Початок о 14-й годині.

Інформаційне суспільство потребує комплексного й аналітичного підходу в комунікаціях та бібліотечних послугах

Дата події: 
21-11-2023

21 листопада під головуванням генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Любові Андріївни Дубровіної відбулося засідання Вченої ради НБУВ.  Воно проходило в режимі як безпосередньої участі членів ради в засіданні, так і спілкування онлайн через Zoom.

Гідність – ознака вільних людей

Дата події: 
21-11-2023

З Днем Гідності та Свободи, шановні українці!

Непоправна втрата

Дата події: 
7-11-2023

7 листопада 2023 року відійшла в далекі світи Олена Валентинівна Бугаєва – світла й щира людина, чудовий друг, фахівець своєї справи. Тридцять років свого життя вона присвятила праці в Інституті біографічних досліджень – від самого початку його діяльності. Вона довго й наполегливо боролася з підступною хворобою, і у свої 66 років (6 листопада був її день народження) стійко сприймала удари долі.

Короткий звіт Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського про наукову діяльність у 2022 році

Протягом 2022 року НБУВ здійснювала дослідження за 12 науково-дослідними темами (10 за відомчою тематикою, 2 за програмно-цільовою та конкурсною тематикою НАН України, 6 фундаментальних, 6 прикладних; 4 наукові проєкти завершено).

Санітарний день

Шановні наші користувачі, нагадуємо, що останній робочий день місяця в нашій установі є санітарним днем. Тож 31 жовтня, у вівторок, Бібліотека для відвідувачів не працює.

Знаємо й чуємо силу слова

Дата події: 
27-10-2023

Вітаємо з Днем української писемності та мови!

Зберегти соціальну стійкість, зміцнювати професійні мережі

Дата події: 
26-10-2023

Участь представників НБУВ в міжнародній конференції в Молдові.

Вечір української та світової музичної класики

Дата події: 
24-10-2023

У «Музичній вітальні» відділу музичних фондів Інституту книгознавства Національної бібліотеки імені В.І. Вернадського відбувся вечір української та світової музичної класики. У концерті звучали твори відомих світових композиторів та українських класиків у виконанні студентів кафедри народних інструментів і кафедри фортепіано Національної музичної академії України.

Дипломатія мовою культури і знань

Дата події: 
18-10-2023

18 жовтня 2023 року на базі Центральної наукової бібліотеки Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна відбулась Міжнародна наукова конференція «Культурна дипломатія бібліотеки», одним із співорганізаторів якої стала Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського.

Ідеї й наукові відкриття, актуальні протягом століть

Дата події: 
11-10-2023

11 жовтня співробітники Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського взяли участь у спеціальному засіданні Президії Національної академії аграрних наук України, присвяченому  виконанню заходів з відзначення 160-річчя від дня народження В. І. Вернадського (1863–1945).

Вчена рада підбила підсумки Міжнародної наукової конференції

Дата події: 
12-10-2023

12 жовтня 2023 року відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке провела  генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна.

Одвічний поклик України

Дата події: 
12-10-2023

12 жовтня виповнюється 80 років українознавцеві зі США й другові нашої Бібліотеки Григорію Грабовичу. Колектив НБУВ сердечно вітає колегу з ювілеєм висловлює велику вдячність за вашу невтомну працю на благо розквіту України.

Актуальні проблеми збереження бібліотечних та архівних фондів

Дата події: 
4-10-2023

Розвиток та інновації, перспективи та завдання – ці основні аспекти діяльності в епоху цифрової трансформації системи збереження фондів Національної бібліотеки  України імені В. І. Вернадського (НБУВ) та інших закладів культури обговорювалися на секції «Актуальні проблеми збереження бібліотечних та архівних фондів, що становлять культурне надбання України».

Преса в контексті бібліотекознавчих, бібліографознавчих та джерелознавчих досліджень

Дата події: 
5-10-2023

5 жовтня 2023 року в межах   Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції «Преса в контексті бібліотекознавчих, бібліографознавчих та джерелознавчих досліджень».

До Всесвітнього дня психічного здоров’я

Дата події: 
10-10-2023

Пропонуємо до вашого перегляду  тематичну бібліотечну журнальну виставку «Психологія і психіатрія: сучасні тенденції розвитку в Україні». Виставка презентує журнали з підсобного фонду читального залу періодичних видань з різних питань психології, психотерапії та психіатрії.

Архіви і наука: потенціал, інновації, професійні компетенції

Дата події: 
5-10-2023

5 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» Інститут архівознавства НБУВ провів тематичну секцію під назвою «Архіви і наука: потенціал, інновації, професійні компетенції».

Сучасні тенденції формування, збереження, дослідження рукописних фондів

Дата події: 
5-10-2023

5  жовтня 2023 року в корпусі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського по вул. Володимирській, 62 у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції «Сучасні тенденції формування, збереження, дослідження рукописних фондів».

«Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення: до 100-річчя журналу ”Музика”»

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня 2023 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції 9 «Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення: до 100-річчя журналу ”Музика”».

Науково-інформаційні ресурси наукових бібліотек у системі соціально-правових комунікацій

Дата події: 
4-10-2023

3–5 жовтня 2023 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції 3 «Науково-інформаційні ресурси наукових бібліотек в системі соціально-правових комунікацій».

Українська біографіка в контексті наукових і культурних зв’язків країн і народів Центрально-Східної Європи

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня 2023 року в межах Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» Інститут біографічних досліджень провів онлайн-засідання тематичної секції «Українська біографіка в контексті наукових і культурних зв’язків країн і народів Центрально-Східної Європи».

Роль інституту президентства у кризові часи

Дата події: 
3-10-2023

3 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» з ініціативи Фонду президентів України було проведено круглий стіл «Роль інституту президентства у кризові часи: український та зарубіжний досвід».

Давнє українське книговидання в оптиці сьогодення: до 450-ліття заснування першої української друкарні Івана Федоровича у Львові

Дата події: 
5-10-2023

5 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» у читальній залі відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ відбулось засідання круглого столу «Давнє українське книговидання в оптиці сьогодення: до 450-ліття заснування першої української друкарні Івана Федоровича у Львові».

Ювілей фахового журналу і розвиток книгознавчої періодики

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції 5, яка цього року мала тему для обговорення: «Українська книгознавча періодика: до 100–річчя журналу «Бібліологічні вісті»».

Цифрові ресурси та сервіси наукової бібліотеки

Дата події: 
5-10-2023

5 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» Інститут інформаційних технологій НБУВ провів тематичну секцію «Цифрові ресурси та сервіси наукової бібліотеки», що зібрала понад 50 учасників у стінах бібліотеки та онлайн.

Збереження і вивчення єврейської спадщини України

Дата події: 
3-10-2023

3 жовтня 2023 року відділ фонду юдаїки Інституту рукопису Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського провів семінар «Юдаїка в бібліотеках, архівах і музеях України». Захід відбувся в дистанційному онлайн-форматі на платформі Zoom у межах міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек».

Спротив мовою плаката

Дата події: 
4-10-2023

У межах заходів міжнародної конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек»  в НБУВ 4 жовтня відкрилась цікава виставка. А точніше – презентовано плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив». Свідчення креативності починається вже з назви – «На сніданок була війна». Побачити експозицію можна в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського (Київ, Голосіївський проспект, 3).

Завдання бібліотечно-інформаційних комплексів

Дата події: 
4-10-2023

4 жовтня 2023 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек» відбулося засідання секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління» у читальній залі та онлайн на платформі Zoom.

Голодомор 1932–1933 років: злочин, який неможливо забути

Дата події: 
3-10-2023

У читальному залі відділу зарубіжної україніки (вул. Володимирська 62, кім. 302) експонується книжкова виставка, приурочена до 90-х роковин великого голоду в Українській Соціалістичній Радянській Республіці.

Голос правди та взірець журналістської відваги: Ґарет Джонс

Дата події: 
3-10-2023

3 жовтня 2023 року Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського спільно з Навчально-науковим інститутом журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка провели кілька важливих заходів, присвячених пам’яті і значенню для нашої історії британського журналіста Ґарета Джонса.

Збереження та інноваційний розвиток бібліотек у сучасних умовах

Дата події: 
3-10-2023

3 жовтня 2023 року в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського розпочала свою роботу триденна Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек».

«На сніданок була війна»

Дата події: 
3-10-2023

Дещо незвичний плакатний проєкт дизайн-групи «Креативний супротив»  буде представлений у нашій Бібліотеці в межах заходів міжнародної конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек», яка відбудеться 3-5 жовтня.

Твори, повернуті з небуття

Дата події: 
26-09-2023

26 вересня в рамках конференції до 155-річчя Людмили Старицької-Черняхівської «Трагічна постать українського національного відродження: грані таланту, родинне коло» (Інститут літератури НАН України) працівники відділу інформаційно-комунікаційних технологій Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського організували виставку прижиттєвих видань письменниці з колекції «Реабілітована література» НБУВ.

Ґарет Джонс: постать журналіста у дослідженні історії Голодомору в Україні

3 жовтня 2023 року о 14-й годині в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського (приміщення на вул. Володимирській, 62, кімната 302) відбудеться відкриття меморіальної дошки британському журналістові Ґарету Джонсу, а також нагородження лауреатів 2023 року відзнакою «Медаль Ґарета Джонса. Правда і честь».

Вітаємо захисників і захисниць України!

Дата події: 
1-10-2023

Колектив Національної бібліотеки України імені Вернадського вітає всіх зі святом Покрови і від щирого серця дякує тим, хто захищає свободу та територіальну цілісність України! Будьте славні, наші герої й героїні, повертайтесь живими і з Перемогою!

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
30-09-2023

Привітання з нагоди Всеукраїнського дня бібліотек

Скарбничі надбань людства

Дата події: 
30-09-2023

Шановні колеги, користувачі, друзі і партнери Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського! Щиросердечно вітаємо Вас зі Всеукраїнським днем бібліотек! Зичимо вам добра, творчого натхнення, незмінної вірності книзі та знанням, нових успіхів на ниві просвітництва!

 

«Гомін України» й дарунок з-за океану

Дата події: 
28-09-2023

Олег-Святослав Романишин, відомий громадський і культурний діяч з міста Торонто (Канада), подарував НБУВ і відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ видання англійською мовою: «Re-creation of the Don-Kuixote theme in ukrainian literature». Тоronto, 1979. Колектив Бібліотеки і читачі висловлюють щиру подяку О.-С. Романишину за дар НБУВ фундаментального видання, яке сприяє інтеграції підвалин світової філософської, літературної й культурологічної думки в корпус української культури, збереженню національного культурного надбання, введенню в наш науковий простір важливих нових інформаційних джерел.

Збереження фондів як пріоритетний напрям у діяльності бібліотек в умовах воєнного стану

Дата події: 
26-09-2023

26 вересня 2023 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів, який проходив у залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom. Організатори заходу – відділ науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства та Центр збереження і оцифрування  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Санітарний день

Шановні відвідувачі й користувачі, нагадуємо, що в нашій установі останній робочий день місяця є санітарним днем. Тож 29 вересня, в п’ятницю, Бібліотека для відвідувачів не працює.

Пріоритетний напрям у діяльності бібліотек в умовах воєнного стану

26 вересня 2023 року об 11.00 за київським часом відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Збереження фондів як пріоритетний напрям у діяльності бібліотек в умовах воєнного стану», який проходитиме у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі.

На порядку денному – підготовка до міжнародної наукової конференції

Дата події: 
12-09-2023

12 вересня відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке провела  генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна.

Відкрита наука та інновації в Україні 2023

Дата події: 
26-09-2023 до 27-09-2023

Державна науково-технічна бібліотека України за підтримки Міністерства освіти і науки України та у партнерстві з Лейбніцьким інформаційним центром науки і технологій (м. Ганновер, Німеччина) організовує Другу Міжнародну конференцію «Відкрита наука та інновації в Україні 2023» (OSICU 2023). Захід відбудеться в онлайн-форматі 26–27 жовтня 2023 року в рамках Міжнародного тижня Відкритого доступу.

Національна академія наук України – бібліотекам

Дата події: 
11-09-2023

Під такою назвою 29 серпня в Інституті мистецтвознавства, фольклористики та етнології (ІМФЕ) імені М.Т. Рильського НАН України відбувся круглий стіл за участю фахівців НБУВ «Національна академія наук України – бібліотекам», приурочений до 32-ї річниці Незалежності України.

Електронна виставка архівних документів з нагоди 80-річчя Ю. Г. Здесенка

Дата події: 
4-09-2023

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів з нагоди 80-річчя Ю. Г. Здесенка (06.10.1943–01.09.2004) – члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «експериментальна ядерна фізика» (2003), на якій представлено 33 архівних документиа з особового фонду вченого.

Петро Григорович Борзяк – першопроходець у галузі нанофізики і нанотехнологій в Україні

Дата події: 
1-09-2023

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів «Петро Григорович Борзяк (16.09.1903–15.08.2000) – першопроходець у галузі нанофізики і нанотехнологій в Україні: до 120-річчя від дня народження»

Диво прекрасне і неминуще

Дата події: 
31-08-2023

28 оригінальних робіт майстрів Петриківського декоративно-орнаментального народного малярства періоду 80-х років минулого століття презентував на виставці в холі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відділ соціокультурної діяльності НБУВ. Тож читачів і всіх відвідувачів НБУВ запрошують відвідати експозицію  картин петриківського розпису та прекрасних українських рушників ручної роботи. Вона демонструється в конференц-холі головного корпусу НБУВ (Голосіївський проспект, 3).

Вічна пам’ять героям України

Дата події: 
29-08-2023

29 серпня відзначається День пам’яті загиблих захисників України, приурочений пам’яті наших мужніх оборонців, які полягли під Іловайськом.

Пісні, обряди, традиції українців у буктрейлері

Дата події: 
24-08-2023

Шановні користувачі, друзі!

Запрошуємо вас ознайомитися з буктрейлером електронної бібліотечної виставки «Музично-пісенний фольклор та народна обрядова традиція українців».

Незалежність і сила нашої держави

Дата події: 
24-08-2023

З Днем Незалежності України, гідні громадяни вільної держави!

З Днем Державного Прапора України

Дата події: 
23-08-2023

Щороку напередодні Дня Незалежності ми вшановуємо один із трьох державних символів України, визначених Конституцією, – Державний Прапор України.

Свята держави прикрашають скарби України

23 серпня наша країна відзначає День державного прапора, а 24 серпня – День Незалежності України. На вшанування цих державних свят  23 серпня о 14 годині у конференц-холі головного корпусу Бібліотеки відкривається експозиція оригінальних авторських робіт народних майстрів петриківського розпису  80-х років   ХХ століття.

Стан сучасної енергетики в електронних образах

Дата події: 
22-08-2023

Шановні користувачі та друзі!

Запрошуємо вас ознайомитися з буктрейлером електронної бібліотечної журнальної виставки «Енергетика України: Сучасний стан і найближчі перспективи».

Санітарний день переноситься

До уваги відвідувачів та користувачів Бібліотеки! У серпні санітарний день, який відповідно до правил роботи НБУВ передбачений щомісяця в останній робочий день, переноситься з 31 на 24 серпня.

Відповідно 24 серпня Бібліотека відвідувачів не обслуговує.

«Музичний фронт» України у головній бібліотеці

Дата події: 
14-08-2023

Днями головна книгозбірня України – Національна бібліотека імені В.І. Вернадського – стала культурним осередком для проведення соціального проєкту Ubrave. Концертну програму–зйомку проводив Оркестр Почесної варти Президентської бригади імені гетьмана Богдана Хмельницького. Як зазначили в оркестрі, соціальний проєкт  Ubrave – це Культурне Об’єднання Заради Перемоги!

Дослідження рідкісних і цінних книг в Інституті книгознавства НБУВ

Дата події: 
28-07-2023

Нещодавно в Національній бібліотеці Аргентинської Республіки імені Маріано Морено відбулись ІУ Національні збори закладів із старовинними та рідкісними колекціями. Як і більшість таких заходів, Збори вкотре звернулись до питань збереження та охорони за допомогою найсучасніших бібліотечних технологій тих матеріалів, у  яких відображено різні події, ідеї та періоди розвитку країни. До участі в обговоренні цієї тематики була запрошена директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

День Української Державності

Дата події: 
28-07-2023

Нинішнього року країна вдруге відзначає День Української Державності, встановлений Указом Президента від 24 серпня 2021 року. З Днем Державності, громадяни України!

До уваги читачів і користувачів!

Відповідно до нашого розпорядку роботи останній робочий день кожного місяця в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського є санітарним днем. Тож 31 липня, в понеділок,  бібліотека для відвідувачів не працює.

Український науковий інститут Гарвардського університету відзначає півстолітній ювілей. Вітаємо однодумців і невтомних дослідників!

Дата події: 
25-07-2023 до 1-08-2023

Відділ зарубіжної україніки презентує книжкову виставку «Український науковий інститут Гарвардського університету, вітаємо з півстолітнім ювілеєм!», приурочену піввіковій праці Українського наукового інституту Гарвардського університету (УНІГУ), заснованого в червні 1973 року в Кембриджі й покликаного займатись українознавчими студіями при Гарвардському університеті. Виставка експонується у вітринах у холі НБУВ (Володимирська, 62) з 25 липня й триватиме до 1 вересня нинішнього року.

Посилено увагу до питань дотримання принципів академічної доброчесності

Дата події: 
19-07-2023

19 липня відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Було розглянуто питання про дотримання принципів академічної доброчесності в науковому середовищі.

Зібрання рідкісних книг і колекцій у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського

Дата події: 
19-07-2023

Бібліографічне товариство Америки — міжнародна міждисциплінарна наукова членська організація, яка сприяє вивченню книг та інших текстових артефактів у традиційних і нових форматах – запросило до участі у своєму зібранні представника Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Інтерес учасників зустрічі був широким. Розгорнуту відповідь американським колегам дала у своїй доповіді-презентації (в режимі онлайн) директор Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського доктор історичних наук Галина Іванівна Ковальчук.

Творчий універсум Василя Барки : між світами й культурами

Дата події: 
16-07-2023

З метою зміцнення процесів формування національних складових світової культурної спадщини у цифровому середовищі НБУВ продовжує повертати суспільству імена діячів української культури, які були замовчувані в Україні протягом радянської епохи. Сьогодні згадуємо Василя Барку – українського поета-модерніста, прозаїка, літературознавця, перекладача,  учасника наукового та культурного життя української еміграції.  Цього року ми  відзначаємо 115-річчя від дня народження письменника та 20-річчя його відходу у вічність.

Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу

Дата події: 
15-07-2023

Наприкінці червня в Національній бібліотеці Франції відбулись традиційні щорічні збори Конференції європейських національних бібліотекарів. З доповіддю  «Зміни стратегії діяльності Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського в умовах воєнного часу» на цьогорічних зборах CENL в онлайн форматі виступила генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, член-кореспондент Національної академії наук України, доктор історичних наук, професор Любов Андріївна Дубровіна.

Липневий вінок ювілярки

Дата події: 
12-07-2023

12 липня святкує свій ювілей наша колега – відома в Україні бібліотекознавиця, директор Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Ольга Миколаївна Василенко.

Ювілейний ужинок Надії Любовець

Дата події: 
11-07-2023

11 липня приймає вітання з ювілейним днем народження Надія Іванівна Любовець – кандидат історичних наук, завідувачка відділу теорії і методики біобібліографії Інституту біографічних досліджень.

Про українознавство детально і видовищно

Дата події: 
5-07-2023

Шановні користувачі та друзі!

Запрошуємо вас ознайомитися з буктрейлером електронної бібліотечної тематичної виставки  документів «Українознавство: історія та сучасність», створеної на базі універсального підсобного фонду та підсобних фондів періодичних і картографічних видань з проблем українознавства й інших суміжних наук.

Наші дослідження отримали відзнаку

Дата події: 
29-06-2023

Днями Національна бібліотека імені В.І. Вернадського НАН України отримала підписаний президентом Національної академії наук України, академіка НАН України Анатолієм Загороднім диплом «За активну участь у виставці-презентації досліджень і розробок установ Національної  академії наук України».

Фундамент і дороговказ держави

Дата події: 
28-06-2023

Щороку 28 червня українці відзначають велике державне свято – День Конституції України.

Санітарний день

Шановні читачі й користувачі! Нагадуємо, що згідно з правилами роботи нашої установи останній день місяця є санітарним днем. Тож 30 червня, в п’ятницю, Бібліотека для відвідувачів не працює.

Місце, де повертають народні скарби

Дата події: 
20-06-2023

Виповнюється 85 років Національному науково-дослідному реставраційному центру України. Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського, яка давно і плідно співпрацює з цим науковим осередком, надіслала привітання колективу з цієї нагоди.

Людина науки у вітчизняній біографіці

Дата події: 
7-06-2023

7 червня 2023 року відбулися ХІХ Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника і першого директора Інституту біографічних досліджень НБУВ доктора історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003), організовані та проведені Інститутом біографічних досліджень НБУВ. Цьогоріч вони були присвячені розгляду сучасних моделей дослідження й репрезентації життєвого і творчого шляху, здобутків і спадщини діячів науки, реконструкції колективних портретів представників наукових колективів та шкіл, громадських організацій учених.

У бібліотеках НАН України реалізується стратегія переходу до інноваційних технологій

Дата події: 
13-06-2023

13 червня 2023 року відбулося засідання Інформаційно-бібліотечної ради (ІБР) Національної академії наук України, яка розглянула питання інформаційно-бібліотечної роботи у період війни і повоєнного відновлення. Захід пройшов у залі засідань Вченої ради НБУВ у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom.

Триває робота над актуальними науково-дослідницькими проєктами

Дата події: 
9-06-2023

9 червня  відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке відкрила генеральний директор Бібліотеки член-кореспондент НАНУ Л.А. Дубровіна.

Основну його частину було присвячено розгляду питання про стан виконання Тематичного плану наукових досліджень НБУВ у першому півріччі 2023 року. Тож члени Вченої ради заслухали звіти наукових підрозділів про цю роботу.

Оптимально презентувати результати наукових досліджень

Дата події: 
8-06-2023

8 червня 2023 року відбулася лекція в онлайн-форматі «Апробація та публікація результатів наукових досліджень». 

Тримаємо стрій на культурному фронті

Дата події: 
9-06-2023

Засідання Вченої ради НБУВ – традиційний для бібліотеки робочий захід – сьогодні, 9 червня, носило урочистий характер, адже почалося воно з нагород.

«Барви життя»

Дата події: 
9-06-2023

Під такою назвою у конференц-холі Бібліотеки головного корпусу НБУВ 9 червня відкрилась виставка творчих робіт восьми художниць. З  експозицією можна ознайомитися з понеділка до п’ятниці за адресою: проспект Голосіївський, 3.

Досвід українських бібліотек зі створення цифрових колекцій

Дата події: 
8-06-2023

Круглий стіл "Досвід українських бібліотек зі збереження документальної спадщини шляхом створення цифрових колекцій" відбувся наприкінці травня в онлайн-форматі, об’єднавчим осередком для обговорення цієї важливої теми стала Українська бібліотечна асоціація.  Зустріч відбулась у межах проєкту створення Національної електронної бібліотеки України. Фахівці провідних бібліотек України поділилися своїми напрацюваннями щодо збереження фондів та оцифрування цінних і рідкісних видань.

Біографіка та біобібліографія: інструменти інтеграції та поширення історико-біографічної інформації

Дата події: 
8-06-2023

29 травня в Інституті біографічних досліджень відбулося друге засідання семінару, присвячене обговоренню проблем бібліографічного та інструментального забезпечення інтеграції й поширення біографічної інформації.

Результати наукових досліджень

Шановні колеги, аспіранти, студенти, викладачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у лекції в онлайн-форматі на тему: "Апробація та публікація результатів наукових досліджень". Організатор заходу – відділ  теорії та історії бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства НБУВ. Захід відбудеться 8 червня 2023 р. об 11 год.

Тексти та контексти сучасної української біографіки

Дата події: 
6-06-2023

Інститутом біографічних досліджень було організовано дводенний круглий стіл/семінар «Тексти та контексти сучасної української біографіки». Першу його частину проведено 24 травня в Українському домі в студії Українського кризового медіа-центру. Це була розгорнута презентація колективної монографії «Українська біографіка ХХІ століття: мозаїка контекстів і форм».

Запорука чіткої організації роботи

Дата події: 
30-05-2023

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського провів семінар для установ, організацій та підприємств Національної академії наук України з питань розроблення ними індивідуальних інструкцій з діловодства.

Санітарний день

Відповідно до правил роботи нашої установи останній день місяця є санітарним днем. Тож 31 травня, в середу, Бібліотека для відвідувачів не працює.

Книга, написана долею

Дата події: 
29-05-2023

Сьогодні свій красивий ювілей відзначає наша шанована колега – книгознавиця, фахівець у сфері книжкового пам’яткознавства, історії книги та бібліотечної справи, експертка з питань атрибуції рідкісних книг, бібліограф, доктор історичних наук, професор, директорка Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Галина Іванівна Ковальчук.

«БРАТСТВО. БОГОЯВЛЕННЯ. СОБОР»

Дата події: 
25-05-2023

25 травня 2023 року в приміщенні Національної академії мистецтв України відбудеться урочисте відкриття виставки «Братство. Богоявлення. Собор». Виставка є своєрідною присвятою Дню Києва й порушує питання тяглості цінностей і сенсів, які творять Київ вічним і прекрасним містом, роблять українство києвоцентричним.

Як підготувати й презентувати дослідницький проєкт

Дата події: 
23-05-2023

23 травня 2023 року  відбувся вебінар «Підготовка дослідницького проєкту та презентація результатів наукових досліджень», організований відділом теорії та історії бібліотечної справи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Відкрита наука та репозитарій наукових текстів Національної академії наук України

Дата події: 
23-05-2023

23 травня 2023 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Відкрита наука та репозитарій наукових текстів Національної академії наук України», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства спільно з Інститутом інформаційних технологій Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Батьки нашої абетки

Дата події: 
24-05-2023

24 травня у всіх слов'янських країнах вшановують пам’ять святих Кирила і Мефодія – творців слов'янської писемності, слов’янських просвітителів та провідників християнства, а також завдяки їх діяльності відзначають День слов’янської писемності та культури.

Відкриваємо європейський гравірований портрет минувшини

Дата події: 
22-05-2023

Нещодавно у Видавничому домі «Академперіодика»  Національної академії наук України  побачила світ перша книга Каталогу «Європейський гравірований портрет XVI – XIX cт. з фондів Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського». Її авторами є співробітники відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства НБУВ: Гліб Юхимець, Діна Фоменко, Ірина Цинковська, Петро Скрипник.

Запрошуємо на вебінар

Шановні колеги, аспіранти, студенти, викладачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарі на тему "Підготовка дослідницького проєкту та презентація результатів наукових досліджень". Захід відбудеться 23 травня 2023 року о 13 годині.

З ювілеєм, шановний колего!

Дата події: 
20-05-2023

День науки, який відзначають сьогодні в Україні, збігся у директора Інституту української археографії та джерелознавства імені М.С. Грушевського НАН України Георгія Володимировича Папакіна з особистим святом. 20 травня він відзначає 70-літній ювілей.

Нестримність думки і прорив у майбутнє

Дата події: 
20-05-2023

Щиро вітаємо зі святом усіх дослідників, чиї пошук, невтомність і допитливість щодня підкорюють нові висоти науки!

Краса й душа України – у зовнішності, в зображенні, в ментальності

Дата події: 
19-05-2023

В стінах бібліотеки відкрилась виставка творів унікального явища світового масштабу – петриківського розпису: «Петриківка – душа України». Наша бібліотека має 17 оригінальних робіт майстрів «петриківки». Саме вони представлені на виставці, яку ми й запрошуємо відвідати.

Відкрита наука та репозитарій наукових текстів НАНУ

23 травня 2023 року об 11.00 за київським часом відбудеться семінар для бібліотекарів «Відкрита наука та репозитарій наукових текстів Національної академії наук України» у змішаному форматі онлайнової та офлайнової зустрічі на платформі Zoom та у Залі засідань Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

«Чорну і червоную нитку клала…»

Дата події: 
18-05-2023

В третю суботу травня у нас  традиційним стало відзначення Дня вишиванки.

Рівень підтверджено

Дата події: 
17-05-2023

Нещодавно ми отримали документ Міністерства освіти і науки України – свідоцтво  про те, що Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського внесено до Державного реєстру наукових установ, яким надається підтримка держави. Таке рішення Міністерство приймало й раніше щодо НБУВ, цього разу воно знову підтверджене.

Здобутки вітчизняної біографіки – суспільству

Дата події: 
16-05-2023

Задля ширшої популяризації здобутків біографістів та біографічного читання в Україні Інститут біографічних досліджень НБУВ кілька років поспіль активізує в інформаційному полі країни ідею святкування всесвітнього Дня біографа (16 травня).

Цьогоріч, попри усі складнощі війни, дослідники-біографісти, видавці, працівники бібліотечно-інформаційної сфери, усі, хто докладають свої зусилля до справи інтеграції та поширення біографічних знань, вкотре організовують низку наукових і культурно-інформаційних заходів, метою яких є ознайомлення громадського загалу з їхніми творчими здобутками, новими науковими виданнями та проєктами.

Вітаємо з Днем біографа!

Дата події: 
16-05-2023

Палко й сердечно вітаємо творче співтовариство біографів з професійним святом!

Українські мадонни

Вона – найдорожча людина на землі. У неї найрідніші очі, найласкавіша посмішка, найкрасивіший голос, найтепліші руки… Адже вона – мама.

З Днем матері, українські мадонни!

Ігор Костецький і містерія його життя: тексти, контексти, інтерпретації

Ювілейного для Ігоря Костецького року згадуємо цього невтомного працівника на ниві української культури.

 Ігор Костецький (1913–1983) – явище в українській історії і культурі, якому випало набути остаточних розмірів і значущості з плином часу, і яке повною мірою не відкрилося для сучасників, а відкривається лише в наш час,  для нащадків.

Обрії професії

Дата події: 
12-05-2023

12 травня відзначає свій ювілей наша колега Тетяна Леонтіївна КУЛАКОВСЬКА

Пам’ять сердець і років

Україна разом з Європою відзначає 8 травня День пам’яті та примирення.

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек»

Дата події: 
3-10-2023 до 5-10-2023

Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Актуальні питання збереження та інноваційного розвитку наукових бібліотек», м. Київ, 3–5 жовтня 2023 року.

Метою науково-комунікативного заходу є об’єднання зусиль науковців і практиків у розв’язанні актуальних питань щодо розвитку бібліотечно-інформаційного потенціалу в сучасних умовах, виокремлення найбільш гострих проблем у бібліотечній сфері та визначення шляхів їх подолання, оприлюднення результатів актуальних наукових пошуків, розробка рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення діяльності сучасних бібліотек.

До участі в роботі конференції запрошуються науковці та спеціалісти бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, інформаційних підрозділів установ і громадських організацій, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, аспіранти.

Стратегія розвитку в умовах викликів воєнного часу

Дата події: 
2-05-2023

2 травня  відбулось чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Воно проходило у змішаному форматі, приєднатись до обговорення питань учасники засідання могли на платформі  Zoom.

Буктрейлери в нашій реальності

Дата події: 
3-05-2023

Шановні користувачі, читачі, всі наші друзі!

Повідомляємо, що Відділ комплексного бібліотечного обслуговування (ВКБО) розпочав організацію нового електронного інформаційного продукту власної генерації – буктрейлерів  електронних бібліотечних виставок з метою розкриття  їх змісту і сутності  в образній, аудіо-візуальній формі, оптимального заохочення широкого загалу до їх перегляду та формування читацького інтересу до бібліотечних фондів.

Cвітлій пам'яті Галини Миколаївни Швецової-Водки

Відійшла у вічність наша колега з Рівного – відомий в Україні та поза її межами науковець Галина Миколаївна Швецова-Водка, доктор історичних наук, професор кафедри бібліотекознавства і бібліографії Рівненського державного гуманітарного університету.

Ювілей – це золота зрілість

Дата події: 
2-05-2023

Нинішнє 2 травня позначене ювілейним кольором для нашої колеги Наталії Гаврилівни Солонської. 

Вона невтомно й самовіддано працює в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського вже понад тридцять років. І вся її діяльність позначена роботою зі словом, творчістю й дослідництвом.

Підсумкова розмова вчених Відділення історії, філософії та права НАН України

Дата події: 
26-04-2023

26 квітня в червоній залі Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права НАН України за підсумками наукової діяльності установ Відділення в 2022 році.

Шановні читачі і користувачі!

Нагадуємо, що відповідно до розпорядку роботи Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем.

Тож 28 квітня бібліотека для відвідувачів не працює.

«Ліричне інтермецо» трьома мовами

Дата події: 
20-04-2023

Уже понад 30 років є у нас традиція музичних зустрічей, коли чарівні мелодійні звуки в читальній залі відділу музичних фондів НБУВ порушують усталену бібліотечну тишу. Ця традиція започаткована 1991 року, протягом 2000–2019 років відбулося майже 300 концертів. Співробітники також завжди беруть активну учать у проведенні концертів – готують тематичні виставки літератури з наших фондів, знайомлять гостей з рідкісними виданнями, унікальними примірниками з автографами, факсимільними виданнями тощо. Концертний захід «Ліричне інтермецо», що відбувся 20 квітня 2023 року, продовжив традицію оригінальної колективної співтворчості.

Берегти та вивчати свою історичну спадщину – завдання у всі часи

Дата події: 
20-04-2023

20 квітня 2023 року Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського  (НБУВ) відвідали  перші особи Академії наук України, зокрема президент Національної академії наук України академік Анатолій Загородній, віцепрезиденти  НАН України –  академіки Вячеслав Богданов та Сергій Пирожков, перший заступник головного ученого секретаря НАН України Олег Кубальський. На зустрічі були присутні генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського член-кореспондент НАН України Любов Дубровіна, радник Президії НАН України, почесний генеральний директор НБУВ академік Олексій Онищенко, заступники генерального директора НБУВ Юрій Ковтанюк, Андрій Матвійчук, а також представники наукового колективу Бібліотеки.

Пам’яті вченого й колеги

Дата події: 
14-04-2023

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського глибоко сумує з приводу відходу у вічність відомого науковця й дослідника, доктора історичних наук, професора, лауреата Національної премії імені  Тараса Шевченка Сергія Івановича Білоконя.

З Великодніми святами, друзі!

Дата події: 
16-04-2023

Нехай наближають вони перемогу й відродження України!

Запрошуємо на «Музичне інтермецо»

Як ми вже повідомляли, в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відновила свої мистецькі заходи Музична вітальня. Наступна зустріч у цій вітальні під назвою «Музичне інтермецо» відбудеться в четвер, 20 квітня, о 15 годині. Запрошуємо всіх охочих, захід відбудеться в нашому корпусі по вулиці Володимирській, 62, к. 305. Вхід або за читацьким квитком НБУВ, або за  документом, що посвідчує особу.  

Науковці на варті збереження культурних цінностей

Дата події: 
10-04-2023 до 14-04-2023

Культурна спадщина – надбання історії та свідчення багатогранності культури кожної нації, а ще важливий зв’язок поколінь. Сьогодні, в умовах війни, проблеми захисту об’єктів культурної спадщини набувають особливої актуальності.

Саме цьому питанню вирішили присвятити чотириденний семінар-практикум низка наукових інституцій. Захід під назвою «Актуальні проблеми збереження та захисту культурних цінностей» проходить з 10 по 14 квітня в чотирьох різних локаціях і охоплює понад 20 інституцій-учасників.

І знову у нас звучатиме музика

Дата події: 
6-04-2023

Шановні друзі, колеги, співробітники, шановні користувачі й читачі!

Нарешті, після тривалої паузи, Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського знову відкриває двері нашої Музичної вітальні.

Спадщина Вернадського працює на майбутнє

Дата події: 
6-04-2023

Нинішнього року українське суспільство відзначило 160-літній ювілей видатного науковця, інтереси й діяльність якого охоплювали багато галузей і сфер, геніального вченого й  філософа Володимира Івановича Вернадського. Один із таких ювілейних заходів відбувся в Таврійському національному університеті, серед перших очільників якого він був і який носить його ім’я. На цьому урочистому засіданні Л.А. Дубровіна презентувала колективу університету подарунок від Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – десятитомне зібрання вибраних праць академіка В.І. Вернадського (у 16 книгах).

Біографічний калейдоскоп – 2023: новий формат досліджень

Дата події: 
4-04-2023 до 20-04-2023

До цьогорічного Дня біографа Інститут біографічних досліджень НБУВ пропонує організувати інформаційну акцію нового формату – Біографічний калейдоскоп – 2023 «Українці: мужність і звитяга поколінь». Запрошуємо науковців, літераторів, освітян (викладачів і студентів), музейних та бібліотечних працівників, журналістів здійснити відеозапис власного читання уривків із наукових і художніх текстів, документів, листів і спогадів... Отримані відеозаписи будуть розміщені на Ютуб-каналі Інституту біографічних досліджень «Biography. Біографіка. Біографістика».

Запрошуємо до співпраці!

Дата події: 
4-04-2023

Багато хто з наших колег і користувачів уже знає, а для інших повідомляємо, що Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського створив Ютуб-канал «Biography. Біографіка. Біографістика». Для популяризації біографічного знання Інститут біографічних досліджень запрошує авторів біографічних видань розміщувати їхні короткі відеопрезентації на Ютуб-каналі.

Еволюція стандартів каталогізації: від 91 правила Британської бібліотеки (1841) до RDA

Дата події: 
28-03-2023

28 березня 2023 року відповідно до передбачених планом «Заходів з підвищення кваліфікації співробітників Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського і мережі бібліотек наукових установ НАН України» відбувся вебінар «Еволюція стандартів каталогізації: від 91 правила Британської бібліотеки (1841) до RDA».

Наукою покликаний і визнаний

Дата події: 
30-03-2023

Це засідання Вченої ради НБУВ 30 березня стало особливим – святковим. Адже воно було присвячене пошануванню академіка Національної академії наук України, радника Президії НАН України, до 2013 року генерального директора Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, а нині почесного генерального директора НБУВ Олексія Семеновича Онищенка з нагоди його 90-річного ювілею.

Перспективи міжнародної співпраці

Дата події: 
29-03-2023

29 березня Національну бібліотеку України імені В.І. Вернадського відвідали представники академій наук Польщі та США, які нині перебувають в Україні.

Черговий науковий доробок відділу пресознавства - науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського"

Науково-довідкове видання "Газети національних спільнот України 1988–2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського" включає 259 унікальних джерел для дослідження історії створення, складу і змісту, умов функціонування преси національних спільнот України у період 1988–2004 рр. Усі джерела представлені мовою оригіналу.

Монографія О.А. Вакульчук "Багатотиражна преса України 1917-1941 років: становлення, розвиток, контент".

У монографії завідувачки відділу пресознавства Ольги Анатоліївни Вакульчук "Багатотиражна преса України 1917-1941 років: становлення, розвиток, контент" розглядається широке коло питань, пов'язаних із процесами становлення, розвитку й функціонування багатотиражних газет, що виходили на території сучасної України впродовж 1917-1941 рр.

Новий науковий доробок відділу пресознавства - науковий каталог "Релігійні газети України 1989-2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського"

2020 року співробітниками відділу пресознавства опубліковано каталог "Релігійні газети України 1989-2004 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського". Каталог містить 530 назв періодичних видань. Усі газети досліджено укладачами de visu. 

Каталог складається з 530 повних бібліографічних описів газет та всіх наявних у фондах різноманітних додатків до них (399 газет і 131 додаток).

Каталог розрахований на дослідників різних гаоузей гуманітарної науки, всіх зацікавлених.

Укладачі каталогу: О.С. Залізнюк, І.М. Швець. 

Нове наукове видання відділу пресознавства "Газети України 1816-1916 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського"

Співробітниками відділу пресознавства опубліковано каталог "Газети України 1816-1916 років у фондах Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського". Каталог містить 616 назв періодичних видань. Усі газети досліджено укладачами de visu. 

Каталог складається з повних бібліографічних описів газет та всіх наявних у фондах різноманітних додатків до них (414 газет і 202 додатки).

Каталог розрахований на вчених, журналістів, бібліотечних працівників, а також усіх, хто цікавиться історією української преси. 

Укладачі каталогу: О.С. Залізнюк, І.М. Швець. 

Тепер зустрічаємось щодня

Дата події: 
3-04-2023

Шановні користувачі й відвідувачі!

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського має для вас  приємну новину: з 3 квітня ми  будемо зустрічатися щодня. Бібліотека з цього дня працює для читачів за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30, а у вівторок та четвер – з 11.30 до 17.30.

Ласкаво просимо!

До уваги читачів і користувачів!

Відповідно до нашого розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем.

Тож 31 березня бібліотека для відвідувачів не працює.

Еволюція стандартів каталогізації

Шановні колеги та користувачі!

Запрошуємо Вас взяти участь у вебінарі на тему: «Еволюція стандартів каталогізації: від 91 правила Британської бібліотеки (1841) до RDA».

Спікер – Надія  Володимирівна Стрішенець, провідний науковий співробітник Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, доктор історичних наук.

Захід відбудеться 28 березня 2023 року  о 12:00.

Ідеї геніїв минулого й сьогодні працюють на державу

Дата події: 
20-03-2023

У Національній академії наук України відбулися ХХХІІІ читання академіка В.І. Вернадського «Наука – основа незалежності, міцності та обороноздатності держави», присвячені 160-річчю від дня народження цього видатного вченого і першого Президента Академії.

Активну участь у цих читаннях узяли й науковці Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Вибір долі

Дата події: 
17-03-2023

Дев’ять десятків пройдених життєвих літ… Дев’яносто років. Саме такий неординарний і видатний ювілей відзначає сьогодні наш Патріарх – Олексій Семенович Онищенко.

Перелік його життєвих сходинок, місць навчання й роботи, наукових і творчих пошуків, організаторських здобутків і керівних посад такий вагомий і потужний, що займе не один абзац тексту. Але за 90 років він, безумовно, того вартує.

Академік Національної академії наук України, радник Президії НАН України, академік-секретар Відділення історії, філософії та права НАН України (до квітня 2015 року), генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (до 2013 року), а нині почесний генеральний директор Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, президент Асоціації бібліотек України, віце-президент Товариства «Знання» Українизаслужений діяч науки і техніки України, лауреат Державної премії України в галузі науки і технікиакадемік  Європейської академії наук, мистецтв і літературидоктор філософських наукпрофесор. Кавалер орденів «Знак Пошани», «За заслуги» ІІІ і ІІ ступенів, князя Ярослава Мудрого V-ІІІ ступенів, лауреат Золотої медалі імені В.І. Вернадського Національної академії наук України.

Дата нашого болю й спротиву

Дата події: 
15-03-2023

15 березня в конференц-холі Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського відбулося  відкриття фотовиставки «ДАТА». Фотовиставку, присвячену темі війни, не оминули  увагою й столичні ЗМІ. Запрошуємо відвідати нашу виставку, яка відрита до перегляду в понеділок, середу, п’ятницю з 9.15 до 15.30 за адресою: проспект Голосіївський, 3 (ст. метро «Деміївська»).

Допомагаємо воїнам на передовій

Дата події: 
16-03-2023

Прагнення бодай чимось долучитись до допомоги захисникам України властиве сьогодні кожному свідомому українцеві. От і працівники Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського – люди, яких вважають гуманітаріями, багато з яких не знають, як виглядає зброя, – уже протягом тривалого часу долучались до допомоги воїнам у той  чи інший спосіб. Зокрема співпрацювали з благодійним фондом Сергія Гулієва «Безпечний регіон».

Виклики воєнного часу змусили шукати нові форми діяльності

Дата події: 
14-03-2023

14 березня відбулося засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Запрошуємо на фотовиставку

15 березня  2023 року  в Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського відбудеться  урочисте відкриття фотовиставки «ДАТА». Кадри відображають перші місяці російсько-української війни. Загалом експозиція налічує 118 світлин. 

Геній, котрий належить вічності

Дата події: 
12-03-2023

160 років тому народився Володимир Іванович Вернадський – природознавець, філософ, мислитель, засновник геохімії, біогеохімії та радіогеології.

Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору

Дата події: 
23-02-2023

23 лютого 2023 р. відбувся тематичний науково-методичний семінар для бібліотекарів «Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського. Захід пройшов у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom (модератор ‒ завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій О. Л. Сокур).

Шановні користувачі!

24 лютого 2023 року (п’ятниця) у Національній бібліотеці України імені В. І. Вернадського санітарний день. Цього дня Бібліотека для відвідувачів не працює.

Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору

23 лютого 2023 р. об 11.00 за київським часом відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Українська наука на шляху до Європейського та світового інформаційного простору» у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom (модератор ‒ завідувачка відділу науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства НБУВ, кандидатка наук із соціальних комунікацій О. Л. Сокур).

«ВІЧНЕ МІСТО РИМ»

Дата події: 
20-02-2023

20   лютого   у залі картографічних видань відкрилась комплексна тематична виставка  «Вічне місто Рим».

Нові відкриття відомих імен

Дата події: 
8-02-2023

8 лютого відбулося ще одне приємне поповнення наших фондів:  відділ зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ прийняв у дар кілька унікальних видань. Їх  подарували наші друзі й шанувальники Юрій Григорович Буряк український поет, перекладач, мистецтвознавець і видавець та Марко-Роберт Стех – український канадський літературознавець і письменник, виконавчий директор Видавництва Канадського інституту українських студій (CIUS Press and CIUS Special Publications).

Людина науки у вітчизняній біографіці

Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує до участі в роботі ХІХ Біографічних читань, які відбудуться 7 червня 2023 року о 10.00.

До уваги читачів і користувачів!

Відповідно до нашого розпорядку роботи в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 31 січня бібліотека для відвідувачів не працює.

Українська пам’ятка, вписана до історії золотими літерами

Дата події: 
27-01-2023

У корпусі НБУВ на вулиці Володимирській відбулася презентація й урочиста передача до Бібліотеки факсимільного видання старовинної рукописної Костянтинівської Кормчої ХУІ століття.

Світ його не відпускає

Дата події: 
20-01-2023

У Національному заповіднику «Софія Київська» 20 січня відбулись  презентаційні заходи в рамках вечора культурної дипломатії "Григорій Сковорода: від Софії Київської до Близького Сходу", присвячені 300-літтю видатного українця Григорія Сковороди, до участі в підготовці яких  була долучена й НБУВ.

Єднання сили й духу українського народу

Дата події: 
22-01-2023

22 січня ми відзначаємо День Соборності України. Це свято – символ національної й територіальної цілісності нашої країни. Знаменного дня 22 січня 1919 року в Києві на Софійські площі відбулося проголошення Акту Злуки  Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.

Коли «допомогти» означає «врятувати»

Дата події: 
20-01-2023

Цю книгу приніс до бібліотеки особисто її упорядник. І в тому начебто немає нічого особливого, адже нам часто приносять видання у дар. Особливою цього разу стала сама книга. Бо вона може врятувати життя. У прямому сенсі цього слова.

Обговорено та затверджено плани роботи Бібліотеки

Дата події: 
16-01-2023

16 січня відбулося засідання Вченої ради НБУВ в дистанційному режимі.

Віншуємо з ювілеєм!

Дата події: 
16-01-2023

Для Надії Володимирівни Стрішенець, докторки історичних наук, старшої наукової співробітниці, провідної наукової співробітниці Інституту бібліотекознавства, сьогоднішній день – особливий. Адже Надія Володимирівна відзначає нині свій ювілей.

«І розіллється знов медами!..»

Дата події: 
10-01-2023

10 січня  Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського вручив у дар два упакування (16 примірників)  «І розіллється знов медами!..» онук Максима Тадейовича – заслужений журналіст України Максим Георгійович Рильський. Це збірка вибраного з прози, публіцистики й есеїстики, частина великої спадщини світоча нашої культури.

Шановні читачі, користувачі, відвідувачі!

Дата події: 
4-01-2023

Інформуємо, що у новому 2023 році Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського продовжує працювати за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30. Вівторок, четвер – дистанційний режим. Субота, неділя – вихідні. Останній робочий день місяця – санітарний день.

Запрошуємо до співпраці!

Дата події: 
3-01-2023 до 1-06-2023

Приступаючи до підготовки тематичного ювілейного збірника, присвяченого 150-річчю від часу заснування Наукового товариства імені Шевченка (НТШ) – установи, якій належить особливо значима роль у розвитку  вітчизняної науки й культури, згуртуванні української інтелектуальної еліти, редакційна колегія «Української біографістики» запрошує до співпраці вчених України й зарубіжжя, які працюють у міждисциплінарному просторі, представленому синтезом біографічних, просопографічних, історичних і культурологічних студій, дотичних до діяльності НТШ.

Нас вітають колеги і друзі

Дата події: 
31-12-2022

З нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

З Новим роком та різдвяними святами!

Дата події: 
31-12-2022

Шановні наші друзі – колеги-бібліотекарі, науковці й дослідники, читачі, користувачі, відвідувачі, усі шанувальники слова і знань! Прийміть щирі й сердечні вітання з нагоди чудових свят – Нового року та Різдва Христового!

Досвід поневолення очима діаспори: 100 років з дня входження до СРСР

Дата події: 
26-12-2022 до 26-01-2023

Відділ зарубіжної україніки запрошує всіх бажаючих відвідати книжкову виставку, що нагадає відвідувачам події столітньої давнини – примусове приєднання України російською федерацією та його наслідки. Виставка експонується у читальній залі відділу.

Шановні наші читачі, користувачі, відвідувачі!

Нагадуємо вам, що останній робочий день місяця в НБУВ є санітарним днем. Відтак 30 грудня, у п’ятницю, Бібліотека для відвідувачів не працює.

XV Грінченківські читання «Біографічний наратив: текст і дискурс»

Дата події: 
9-12-2022

Науковці Інституту біографічних досліджень НБУВ разом  з Київським університетом імені Бориса Грінченка стали співорганізаторами XV Грінченківських читань «Біографічний наратив: текст і дискурс», що пройшли 9 грудня 2022 року в онлайн-форматі, а також активними їх учасниками.

Хранителі пам`яток минулого

Дата події: 
24-12-2022

Вітаємо з Днем працівників архівних установ України!

«Бібліотечна наука, освіта і практика в умовах цифровізації комунікацій»

Дата події: 
21-12-2022

Під такою назвою 21 грудня 2022 року в онлайн-режимі на платформі Google Meet відбулися Восьмі бібліотекознавчі студії, присвячені пам’яті професора Михайла Семеновича Слободяника.

Видатний зоолог з тавром «ворога народу»

Дата події: 
21-12-2022

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів з нагоди 95-річчя від дня народження Миколи Миколайовича Щербака (31.10.1927 – 27.01.1998) – члена-кореспондента НАН України за спеціальністю «зоологія хребетних» (1992).

Енциклопедія Сучасної України – на чільному місці «Української книжкової полиці» Національної бібліотеки Франції

Дата події: 
12-12-2022

12 грудня 2022 року в Парижі перша леді України Олена Зеленська в рамках свого офіційного візиту до Франції  презентувала в Національній бібліотеці Франції (НБФ) 24 томи «Енциклопедії Сучасної України», переданої Національною бібліотекою України імені В.І. Вернадського.

Розширюємо обрії відкритості науки

Дата події: 
13-12-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського стала одним з виконавців плану щодо відкритої науки в Національній академії наук України.

Вчена рада підсумувала виконання науково-дослідних робіт

Дата події: 
8-12-2022

8 грудня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Пам’яті колеги

Дата події: 
4-12-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського з глибокою скорботою повідомляє, що пішов за вічну межу наш колега – колишній  завідувач відділу Фонду ООН Служби інформаційно-аналітичного забезпечення НБУВ Борис  Петрович Якушко.

Електронна колекція «СКОВОРОДІАНА : Сковорода Григорій Савич (1722–1794)» – до 300-річчя з дня народження

Дата події: 
3-12-2022

Пропонуємо до вашої уваги до 300-річного ювілею Сковороди Григорія Савича – філософа, богослова, педагога – персональну електронну колекцію.

Колекцію складають електронні документи е-бібліотеки "Україніка", пов'язані з життям і діяльністю найяскравішої постаті української культури 18 століття.

ДОСЛІДЖЕННЯ СПАДЩИНИ, БІБЛІОГРАФІЯ, ПРАЦІ, ЛІТЕРАТУРА, ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ, МЕМОРІАЛЬНА КАРТА

 

Пам`яті картографа, науковця й колеги

Дата події: 
1-12-2022

Нещодавно в секторі картографічних видань відділу комплексного бібліотечного обслуговування НБУВ відкрилася виставка, присвячена колишній співробітниці зали картографії, засновниці громадського руху «Почайна» Тетяні Іванівні Шовкопляс, яка передчасно відійшла у вічність. Виставку присвячено 75-річчю від дня її народження.

Бібліотека в системі соціальних комунікацій

Дата події: 
24-11-2022

24 листопада відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. Воно проходило в режимі онлайнового спілкування.

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що відповідно до режиму роботи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним. Тож 30 листопада (середа) бібліотека для відвідувачів не працює.

Зустрічала посмішкою, допомагала ділом

Дата події: 
22-11-2022

Нещодавно виповнилося 85 років Світлані Федорівні Лахтуровій – корифеєві бібліотечної справи Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Гідність, зміцнена свободою

Дата події: 
21-11-2022

З Днем Гідності та Свободи, дорогі українці! Перемоги й миру нам!

Мир і сталий розвиток – засадничі потреби людства

Дата події: 
10-11-2022

Щорічно 10 листопада за рішенням Генеральної асамблеї ООН і під егідою ЮНЕСКО (Організація Об'єднаних Націй з питань освіти, науки та культури)  відзначається Всесвітній день науки в інтересах миру та розвитку.

Душа тисячоліть знайшла себе у слові

Дата події: 
9-11-2022

Щороку 9 листопада ми відзначаємо День української писемності та мови. Свято започатковане в 1997 році указом Президента України «Про День української писемності та мови».

Богдан Лепкий: Текст як Брама Вічності (до 150-річчя з дня народження письменника)

Дата події: 
8-11-2022

Сьогодні, під час війни Росії з Україною 2022 року за цивілізаційні цінності людства, є великий запит на пояснення, хто ми, звідки ми й куди йдемо. Знайомство з книгами Богдана Лепкого і його текстами в рік війни і під час підготовки до його ювілею стало відкриттям колосального материка української історії, дивовижного світу нашої старовини, збереженого  в його книжковій спадщині.

Актуалізація цифрових ресурсів в умовах воєнного стану та повоєнного відновлення

Дата події: 
28-10-2022

28 жовтня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Шановні читачі, відвідувачі й користувачі!

Звертаємо вашу увагу, що 17 жовтня, в понеділок, з технічних причин та задля дотримання безпеки Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського для відвідувачів не працює.

Свято нескорених

Дата події: 
14-10-2022

 14 жовтня – День захисників і захисниць України, свято Покрови та День українського козацтва 

Духовні скарби – безцінні. Їх захист і збереження - вартісні

Дата події: 
13-10-2022

Серед об’єктів, які потрапили під ударну хвилю та зазнали часткових руйнувань  внаслідок влучання ворожих ракет у середмісті Києва 10 жовтня, опинилась і наша Бібліотека, її приміщення на вулиці Володимирській, 62.

Роль інституту президентства у кризові часи

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» з ініціативи Фонду президентів України було проведено круглий стіл «Роль інституту президентства у кризові часи: український та зарубіжний досвід».

Дослідники української діаспори

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року відділ зарубіжної україніки в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» провів круглий стіл «Дослідники української діаспори».

Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в приміщенні читальної зали відділу музичних фондів Інституту книгознавства відбулося pасідання секції № 6 «Музична культура і музичні фонди бібліотек та архівів в умовах сьогодення» у рамках щорічної Міжнародної наукової конференції Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг».

Електронні ресурси бібліотек як складова інформаційної основи сучасного національного розвитку

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках роботи Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулось онлайн засідання секції 3 «Електронні ресурси бібліотек як складова інформаційної основи сучасного національного розвитку».

Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької та інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань

Дата події: 
6-10-2022

6 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» Інститут біографічних досліджень провів онлайн-засідання тематичної секції «Сучасна біографіка та біобібліографія: нові форми і методи дослідницької та інформаційної роботи, інтеграції та поширення біографічних знань».

Шановні відвідувачі, користувачі, колеги!

Повідомляємо, що 12 жовтня 2022 року  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського з технічних причин не працює.

Цифрові бібліотечні технології організації знань

Дата події: 
6-10-2022

6 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» Інститут інформаційних технологій НБУВ провів тематичну секцію «Цифрові бібліотечні технології організації знань».

100-річний шлях українського книгознавства

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» у приміщенні відділу стародруків та рідкісних видань НБУВ відбулось засідання 4 секції «Трансформація українського книгознавства: до 100-річчя Українського наукового інституту книгознавства».

Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в приміщенні Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського у рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбувся семінар «Актуальні проблеми збереження бібліотечних фондів, що становлять культурне надбання України».

«Архівна та рукописна наукова спадщина: традиції та перспективи формування, дослідження, цифровізаційні виклики»

Дата події: 
5-10-2022

5 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулося засідання 5 секції «Архівна та рукописна наукова спадщина: традиції та перспективи формування, дослідження, цифровізаційні виклики».

Запрошуємо до співпраці!

Редакційна колегія збірника «Наукові праці Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського» продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Збереження і вивчення єврейської друкованої спадщини України

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року відділ фонду юдаїки Інституту рукопису НБУВ провів семінар «Збереження і вивчення єврейської друкованої спадщини України». Захід відбувся в дистанційному онлайн-форматі на платформі Zoom.

Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління

Дата події: 
4-10-2022

4 жовтня 2022 року в рамках Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг» відбулося засідання секції «Бібліотечно-інформаційний комплекс: сучасні пріоритети організації та управління».  Воно пройшло у змішаному форматі – частина учасників були присутні в залі засідань вченої ради, інші долучались онлайн на платформі Zoom.

Час відповідальних рішень і трансформацій

Дата події: 
4-10-2022

У Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського відкрилась Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг».

УКРАЇНСЬКІ БІБЛІОТЕКИ НА ІНФОРМАЦІЙНОМУ ФРОНТІ

Дата події: 
29-09-2022

29 вересня 2022 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Вартові духовних скарбів

Дата події: 
30-09-2022

Вітаємо зі Всеукраїнським днем бібліотек.

Презентація до ювілею вченого

Дата події: 
28-09-2022

Інститут архівознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського презентує електронну виставку архівних документів «До 90-річчя Георгія Гдалевича Гнесіна (06.04.1936 – 26.10.2016) – матеріалознавця, члена-кореспондента НАН України».

Виміри сучасної української біографіки

Дата події: 
23-09-2022

Відбулась VІІ Всеукраїнська наукова конференція «Історико-біографічні дослідження в сучасній Україні: теоретико-методологічні, джерелознавчі та дидактичні аспекти».

До уваги читачів і користувачів!

Нагадуємо, що відповідно до режиму роботи Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського останній робочий день кожного місяця є санітарним днем. Тож 30 вересня бібліотека для відвідувачів не працює.

Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни

29 вересня 2022 року об 11 годині відбудеться тематичний семінар для бібліотекарів «Бібліотека та російсько-українські інформаційні війни» у форматі онлайнової зустрічі на платформі Zoom. Організаторами заходу є Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Захистити духовні надбання під час криз

Дата події: 
7-09-2022 до 9-09-2022

У Відні в Австрійській національній бібліотеці (Österreichische Nationalbibliothek, Bildarchiv und Grafiksammlung) 7–9 вересня цього року відбулася Літня школа безпеки колекцій Консорціуму європейських дослідницьких бібліотек (Collection Security Summer School 2022 Consortium of European Research Libraries). І наші колеги долучилися до навчання.

Визначено нові завдання Бібліотеки

Дата події: 
8-09-2022

Чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені Вернадського відбулося 8 вересня. У зв'язку з продовженням на всій території України  воєнного стану воно проходило в дистанційному режимі.

Від перших літер – до цифрового рівня

Вітаємо з Міжнародним днем грамотності! Бажаємо науковцям і дослідникам, усім працівникам Бібліотеки, нашим читачам і користувачам завжди почуватися освіченими людьми й не втомлюватись удосконалювати грамотність у різних сферах нашого життя!

Шановні читачі, користувачі, друзі!

Дата події: 
12-09-2022

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського рада повідомити, що з 12 вересня ми відкриваємось для відвідувачів.

Працюємо за таким графіком: понеділок, середа, п’ятниця з 9.30 до 15.30. Вівторок, четвер – дистанційно.

Електронна виставка архівних документів до 80-річчя Олександра Івановича Степанця – математика, члена-кореспондента НАН України

Дата події: 
1-09-2022

У  травні 2022 року виповнилося 80 років від дня народження вченого в галузі математики, члена-кореспондента НАН України Олександра Івановича Степанця (24.05.1942 – 13.10.2007). З цієї нагоди в Інституті архівознавства НБУВ підготовлено електронну виставку.

Свобода, якої ми ніколи не віддамо

Дата події: 
24-08-2022

 З Днем Незалежності нас, громадяни гідної країни! Слава Україні!

Синій і жовтий – кольори сили й надії

Дата події: 
23-08-2022

Шановні друзі! Щиро вітаємо вас із Днем Державного Прапора України! Бажаємо стійкості усім у вирішальних битвах зі злом на фронті і в тилу! Віри в наше майбутнє, визначене в символах державності, і – Перемоги!

Українські бібліотекарі запрошуються до участі в міжнародному симпозіумі

15-16 вересня 2022 року в Любеку (Федеративна Республіка Німеччини) відбудеться симпозіум Bibliotheca Baltica «Бібліотеки та демократичні суспільства в епоху цифрових технологій». Сподіваємось, що  наші колеги скористаються нагодою взяти участь у такому важливому заході.

Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану – важлива складова сучасного обслуговування користувачів

Дата події: 
18-08-2022

18 серпня 2022 року відбувся тематичний семінар для бібліотекарів «Дистанційні бібліотечні послуги в умовах воєнного стану», організований відділом науково-методичної роботи Інституту бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Візит Президента Польської академії наук Єжи Душинського до Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
12-07-2022

12 липня 2022 р. Національну бібліотеку України імені В. І. Вернадського відвідав Президент Польської академії наук Єжи Душинський. Президента супроводжували віце-президент НАН України, голова секції суспільних і гуманітарних наук НАН України академік С. І. Пирожков, начальник відділу міжнародних зв`язків НАН України А. С. Мирончук. Він ознайомився з історією Бібліотеки, рукописною та книжковою спадщиною України, що зберігається в її фондах.

Електронні інформаційні технології – фактор зрілості суспільства та його інформаційної безпеки

Дата події: 
8-07-2022

8 липня  відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського, яке у зв’язку  з продовженням на всій території України воєнного стану проходило у режимі віддаленого доступу.

«Європейська Україна. Доба Мазепи»

Дата події: 
28-06-2022

Відкриття виставки «Європейська Україна. Доба Мазепи», що відбулося 28 червня у Скарбниці Національного музею історії України, її організатори готували й приурочили до Дня Конституції нашої держави. Одним із співорганізаторів події стала також Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського. Виставка триватиме 13 днів у приміщенні Скарбниці Національного музею історії України.

Міжнародна наукова конференція «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг»

Дата події: 
4-10-2022 до 6-10-2022

Шановні колеги!  Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського запрошує Вас взяти участь у роботі Міжнародної наукової конференції «Бібліотека. Наука. Комунікація. Інноваційні трансформації ресурсів і послуг», м. Київ, 4–6 жовтня 2022 р.

Метою науково-комунікативного заходу є об’єднання зусиль науковців і практиків у розв’язанні актуальних питань щодо розвитку бібліотечно-інформаційного потенціалу в сучасних умовах, виокремлення найгостріших проблем у бібліотечній сфері та визначення шляхів їх подолання, оприлюднення результатів актуальних наукових пошуків, розробка рекомендацій і пропозицій щодо вдосконалення діяльності сучасних бібліотек.

До участі в роботі конференції запрошуються науковці та спеціалісти бібліотек, архівів, музеїв, видавництв, інформаційних підрозділів установ і громадських організацій, представники органів державної влади та органів місцевого самоврядування, аспіранти.

Конституція - дороговказ свободи і справедливості

Дата події: 
28-06-2022

Шановні друзі! Щиро вітаємо  всіх читачів, користувачів, колег з Днем Конституції України! Бажаємо нових досягнень на ниві збереження й осмислення історичної спадщини, пов’язаної з розвитком конституційно-законодавчих процесів! Міцного здоров’я, добробуту й затишку у ваших оселях, впевненості, сили, усвідомлення захищеності своїх прав, усього того, що дають нам Конституція і високе звання громадянина України!

Загальнонаціональна хвилина мовчання

Дата події: 
27-06-2022 до 31-12-2024

Щодня о 9.00 вся країна завмирає у скорботній хвилині мовчання за загиблими внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Вклоняймося їм, згадуємо! Світла і вічна пам’ять!

Генеральний директор НБУВ виступила на Конференції європейських національних бібліотек

Дата події: 
21-06-2022

Щороку члени CENL збираються на спеціальну конференцію для обговорення проектів, ініціатив та тем, що становлять спільний інтерес, прагнучи сформувати сильне співтовариство, підтримуючи одне одного шляхом обміну навичками та знаннями. 

Нинішній рік для Європи позначений війною – незаконним збройним вторгненням Росії на територію суверенної європейської держави України. У березні на сайті CENL з’явилась рубрика “Stand with Ukraine”, а також заява:  “Національні бібліотеки Європи об'єднуються на підтримку свого члена Любові Андріївни Дубровіної, співробітників Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського та всіх українських колег. CENL зараз концентрується на обміні й сприянні конкретним пропозиціям допомоги українським колегам, а також на збереженні української культурної спадщини у фізичній та цифровій формі.

Загальні збори Відділення історії, філософії та права НАНУ в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського

Дата події: 
14-06-2022

14 червня 2022 року в червоній залі НБУВ відбулися загальні збори Відділення історії, філософії та права Національної академії наук України. На них обговорено питання про підсумки наукової діяльності установ Відділення в 2021 році та перспективи розвитку фундаментальних і прикладних досліджень у галузі соціогуманітарних наук.

Залучаємо електронний інструментарій

Шановні колеги, а також усі наші користувачі! 

Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує  вас на онлайн-семінар ''Електронні інструменти в підготовці наукових публікацій". Його організатор і доповідач – провідний науковий співробітник інституту Т. Ю. Гранчак.

Сучасні моделі біографічних реконструкцій: Вісімнадцяті Біографічні читання

Дата події: 
9-06-2022

9 червня 2022 року відбулися організовані Інститутом біографічних досліджень НБУВ XVIIІ Біографічні читання, присвячені пам’яті засновника та першого директора Інституту біографічних досліджень, доктора історичних наук, професора Віталія Сергійовича Чишка (1951–2003). 

Розвивати бібліотечний сервіс для підтримки наукових досліджень

Дата події: 
7-06-2022

7 червня  відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського. У зв’язку  із продовженням на всій території України воєнного стану воно проходило в дистанційному режимі.

Доступ до міжнародного порталу знань Research4Life

Дата події: 
7-06-2022 до 31-12-2022

З 7 червня до 31 грудня 2022 року Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського надає безкоштовний доступ до порталу знань Research4Life.

Вишуканість, наповнена знаннями

Дата події: 
3-06-2022

Нещодавно у Музеї Королівського замку у Варшаві (Резиденція королів у Польщі) відбулась урочиста презентація Каталогу  «Пишність і знання. Королівська бібліотека Станіслава Августа» й відкриття виставки «Полонія, Литва та Україна». Ця виставка  готувалася спільно колективами Варшавського Королівського замку та Національної  бібліотеки України імені В.І. Вернадського протягом кількох років.

Шановні читачі, користувачі, колеги, друзі!

Дата події: 
30-05-2022

Повідомляємо вам, що з 1 червня 2022 року Національна бібліотека України імені В. І. Вернадського поновлює свою роботу для читачів у дистанційному режимі.

На основі партнерських стосунків

Дата події: 
25-05-2022

Партнерські стосунки пов’язують Інститут біографічних досліджень Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського з Інститутом історії та міжнародних відносин Університету імені Казимира Великого в місті Бидгощ. Нещодавно відбулася шоста конференція циклу «Творення місцевої, регіональної та континентальної ідентичності в минулому та сьогоденні». Одним із трьох спікерів на пленарному засіданні з доповіддю «Сучасна українська біографічна книга для дітей і юнацтва: від глорифікації до глокалізації» виступила старша наукова співробітниця Інституту біографічних досліджень НБУВ кандидат історичних наук Наталя Петрівна Марченко.

Корпоративний поштовий сервер НБУВ вже працює

Дата події: 
24-05-2022 до 31-08-2022

Шановні читачі та співробітники Бібліотеки.

Корпоративний поштовий сервер НБУВ вже працює, можете використовувати його сервіси для ділового листування та бібліотечних послуг.

Адміністрація НБУВ.

Вітаємо з Днем слов'янської писемності і культури, рівноапостольних Кирила і Мефодія!

Дата події: 
24-05-2022

24 травня світ відзначає День слов'янської писемності і культури. Це свято, яке ознаменовує входження наших предків до загалу, що користується власною писемністю, і таким чином дістає змогу долучитися до загальносвітової культури.

Наука – рушій прогресу

Дата події: 
21-05-2022

Шановні колеги! У день професійного свята українських науковців бажаємо вам нових досягнень у вашій діяльності, зміцненні наукових зв’язків, примноженні зусиль у ствердженні патріотизму, єдності українського народу, його згуртованості! Здоров’я вам, добра та миру!

Одягніть вишиванку! Підтримайте бойовий дух українських воїнів!

Дата події: 
19-05-2022

19 травня – особлива дата, яка хоч і не прив’язана до конкретного державного або церковного свята, та не менш дорога українським патріотам. День української вишиванки покликаний не тільки зберегти наш генетичний код, а й передати його наступним поколінням.

16 травня – Всесвітній День біографа

Дата події: 
16-05-2022

Колектив Інституту біографічних досліджень палко й сердечно вітає творче співтовариство – науковців, літераторів, журналістів, аматорів біографічних і краєзнавчих розвідок, фахівців бібліотечно-інформаційної сфери, усіх причетних до справи біографічних студій, інтеграції біографічної інформації та поширення біографічних знань з Днем біографа – Biographer's Day!

Нові здобутки Інституту біографічних досліджень

Дата події: 
16-05-2022

Час, що пройшов від минулорічного святкування Дня біографа, позначився виходом у світ низки ґрунтовних біографічних праць і документальних видань. Напередодні професійного свята Інститут біографічних досліджень представляє свої новітні напрацювання.

Господар світу, осяяного красою

Дата події: 
7-05-2022

Є люди, над якими абсолютно не владний час. Бо хто скаже, що у нашого стрункого, енергійного й по-юнацьки захопленого книгами та мистецькими дослідженнями Гліба Миколайовича Юхимця нині такий поважний, та  ще й подвійний, ювілей? Він відзначає 80 років від дня народження і 30-ліття своєї роботи завідувачем відділу образотворчих мистецтв Інституту книгознавства  Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

«Поети української діаспори: Борис Олександрів (цикл: «Художня література українських діаспор»)

Дата події: 
28-04-2022

Фонди відділу зарубіжної україніки Інституту книгознавства НБУВ дають можливість відтворити сторінки життя і діяльності Бориса Олександрова-Грибінського – неординарної особистості.

Презентація оцифрованого зібрання Шевченкіани, яке має Британська бібліотека

Дата події: 
22-04-2022

22 квітня 2022 року  в рамках заходів з підвищення кваліфікації   відбулася лекція «Оцифроване зібрання Шевченкіани у Британській бібліотеці», підготовлена провідним науковим співробітником Інституту бібліотекознавства НБУВ, доктором історичних наук Н. В. Стрішенець.

Людина справи й високої відповідальності

Колектив Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського з глибоким сумом сповіщає про смерть своєї колишньої співробітниці Людмили Георгіївни Охріменко.

Писанки – символ Великодня

Дата події: 
26-04-2022

Великдень – одне з найповажніших і найулюбленіших свят християнського люду. З надзвичайною ретельністю йде підготовка до нього і в українських церквах, і в сім`ях діаспори Канади. Писанка є неодмінним символом великого свята, дзеркалом багатства української народної творчості.

Світлих Великодніх свят, друзі!

Дата події: 
24-04-2022

Нехай наблизять вони нашу Перемогу.

50 років служіння Україні, Національній бібліотеці, книзі Дегтяренко Лариса Олександрівна (02.12.1946–22.04.2022)

Дата події: 
22-04-2022

22 квітня 2022 року на 76-му році життя відійшла у вічність Лариса Олександрівна Дегтяренко – завідувачка відділу зарубіжної україніки Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського (НБУВ) у 1991– 2015 роках.

Шановні науковці, дослідники, користувачі!

Інститут бібліотекознавства Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського запрошує  на онлайн-лекцію  "Оцифроване зібрання Шевченкіани у фондах Британської бібліотеки", яку підготувала провідний науковий співробітник інституту Н. В. Стрішенець. 

Захід відбудеться 22 квітня 2022 року о 14.00.

Національна бібліотека Франції засвідчує свою солідарність з Україною та її народом

Уже багато хто з друзів і колег НБУВ з інших країн висловив свою підтримку Україні, її громадянам і своїм побратимам по праці у важкі дні наших випробувань війною. Цього разу хочемо розповісти про Національну бібліотеку Франції (BnF).

Національна бібліотека України імені В.І. Вернадського щиро дякує Національній бібліотеці Франції за таку потужну підтримку! Завдяки цьому французьке суспільство ще більше пізнає Україну, а ми відчуваємо надійне плече колег і друзів.

Для українських вчених подовжено доступ до міжнародних баз даних наукової інформації

Дата події: 
1-07-2023 до 31-12-2023

В умовах війни багато українських науковців позбавлені доступу до робочих місць та інструментів проведення досліджень. Міжнародна наукова спільнота рішуче засуджує російську військову агресію та надає українським дослідникам можливості віддаленого користування передплаченими базами даних наукової інформації, а також відкриває вільний доступ до нових інформаційних ресурсів. У відповідь на офіційне звернення МОН України у липні 2023 року компаніями Elsevier, Clarivate Analytics та Research4Life було надано згоду на подовження термінів доступу до передплачених баз даних наукової інформації.

Редакційна колегія збірника «Українська біографістика» продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання

Дата події: 
1-04-2022 до 30-06-2022

До уваги науковців! Редакційна колегія збірника "Українська біографістика" продовжує роботу з підготовки чергового випуску видання, актуалізувавши його тематику, й запрошує вас надсилати свої статті. Збірник включено до Реєстру наукових фахових видань України як видання категорії «Б» у галузі історичних наук та соціальних комунікацій зі спеціальностей 029 – Інформаційна, бібліотечна та архівна справа і 032 – Історія та археологія.

Національна бібліотеки України імені В.І. Вернадського оголошує про свій вихід зі складу Бібліотечної Асамблеї Євразії

На знак протесту проти російської агресії Національна бібліотеки України імені В.І. Вернадського оголошує про свій вихід зі складу Бібліотечної Асамблеї Євразії.

О. С. Онищенко
академік НАН України,
почесний генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського, радник Президії НАН України

Л. А. Дубровіна
член-кореспондент НАН України,
генеральний директор Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського

Заява академіка НАН України Олексія Семеновича Онищенка щодо протесту проти воєнної агресії з боку Російського Федерації

Дата події: 
28-03-2022

Заява

Засідання Вченої ради: Максимально мобілізувати свої можливості

Дата події: 
24-03-2022

Навіть у складних умовах війни люди, основним видом роботи яких є розумова праця, процеси дослідження і вивчення, не можуть дозволити собі бездіяльність.  24 березня у дистанційному режимі відбулося чергове засідання Вченої ради Національної бібліотеки України імені В. І. Вернадського.

Пропозиції й рекомендації щодо наукової діяльності Бібліотеки в умовах воєнного стану доповіла генеральний директор НБУВ Л.А. Дубровіна. Вона, зокрема, повідомила, що керівництво Національної академії наук України закликал